Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. 6 nástrojov na sebaobranu pre ženy, ktoré sa zmestia do vašej kabelky
03.08.2020

6 nástrojov na sebaobranu pre ženy, ktoré sa zmestia do vašej kabelkyKaždá žena je dnes vystavená riziku útoku. Práce, ulica, dom, garáž v obchodoch sú niektoré z miest, kde môžete stretnúť agresora. V Poľsku nie je možné nosiť zbrane, ktoré by sa v prípade útoku mohli použiť na obranu. Sebaobrana je možná vďaka ďalšiemu špecializovanému príslušenstvu a legálnym náhradníkom, ktoré sú ľahko dostupné pre ľudí starších ako 18 rokov.

Ochranný plyn - populárny, malý a ľahko použiteľnýNajčastejšie vybranou položkou, ktorá pomáha pri porážke útočníka, je
slzný sprej. Dôvodom popularity je malá veľkosť a jednoduché použitie. Obranný plyn je vo forme aerosólu (obvykle s kapacitou asi 40 - 50 ml). Dráždivou látkou je kapsaicín. Pri rozptýlení na koži spôsobuje okamžité (približne 3 - 3 sekundy po aplikácii) pálenie, trhanie a dezorientáciu, sťažuje aj dýchanie. Pepřový sprej má tú výhodu, že nespôsobuje vážne zranenia. Jeho rozptýlenie dočasne premôže útočníka - počas tejto doby má obeť čas utiecť alebo požiadať o pomoc.

Obranný plyn je ľahko dostupný a jeho použitie nie je komplikované a nevyžaduje fyzickú silu. Medzi sebaobrannými plynmi existujú tri typy, ktoré sa líšia v spôsobe, akým sa dráždivý rozprašuje: kužeľ hmly, prúd a gél. V prvom variante sa kapsaicín rozprašuje do vzduchu, len čo vyjde z aerosólu. Pri používaní takýchto opatrení buďte veľmi opatrní a nepoužívajte ich, keď stojíte proti vetru. Druhý typ spreju korenia nereaguje na vietor, ale pri určovaní cieľa vyžaduje presnosť. Látka opúšťa obal ako prúd. Posledným typom je gélový plyn. Je to jediný druh defenzívneho plynu, ktorý sa dá použiť v uzavretej miestnosti, napríklad v podzemnej garáži alebo na schodisku v bytovke. Kapsaicín sa rozprašuje ako pena, ktorá sa usadzuje na rôznych povrchoch.

Použitie pepřového spreja je podobné použitiu dezodoračného prostriedku. ktorý plyn si vyberie na sebaobranu. Kontajner ide smerom k útočníkovmu obličeju a stlačí sprej. Nezabudnite, že tlačidlo je umiestnené pod pohyblivým kolíkom, ktorý chráni pred náhodným použitím plynu. , Väčšina sebaobranných plynov pracuje vo vzdialenosti asi 2 m, ale skontrolujte tieto informácie na obale. Okamžik nastriekania látky by mal trvať niekoľko sekúnd. Prečítajte si viac informácií o tom

Omračovacia zbraň - legálne a nevyžaduje kontakt s pokožkouUžitočné zariadenie na zbavenie schopnosti útočníka je tiež taser. Zariadenie používa elektrické napätie - pod jeho vplyvom agresor dočasne stráca vedomie. Omračovacie pištole sú účinné nielen vďaka priamemu pôsobeniu na pokožku, ale aj prostredníctvom oblečenia. Neohrozujú dospelých ani zdravých ľudí. Omračovacia pištoľ by mala byť vybavená poistným kolíkom. Vďaka tomu sa zariadenie automaticky uzamkne, keď ho agresor odtrhne od svojej obete a pokúsi sa ho použiť proti nej.

Omračovacia pištoľ je napájaná z vnútornej batérie. Niektoré modely majú vstavanú baterku, ktorá uľahčuje navigáciu v tme a oslepuje útočníka, dezorientuje ho a dáva útočníkovi čas na prípravu na odrazenie útoku. V ponuke omračovacích zbraní nájdete klasické modely s dvoma kolíkmi a tasermi. Jedná sa o zariadenia, ktoré majú za úlohu strieľať elektrický náboj na diaľku. Ich použitie si však vyžaduje veľkú zručnosť, opatrnosť a presnosť.

Použitie omračovacej pištole je jej odomknutie a stlačenie spúšte. Táto aktivita spôsobuje prúd s napätím 20 - 500 tisíc. V začne prúdiť elektródami, ktoré vyčnievajú zo zariadenia. Po dotknutí tela útočníka paralyzujú jeho nervový systém. Ochrnutie trvá niekoľko až niekoľko minút.
< a name = "allegro-markdown" />

Kubotan a taktické pero - nenápadné spôsoby, ako neutralizovať útočníkaKubotan je predmet, ktorý sa podobá podlhovastému valcu. Na jeho povrchu sú špeciálne drážky, vďaka ktorým sa zariadenie ľahšie drží v ruke. Kubotan má na jednom konci kužeľový koniec a na druhom kruhu.

Existujú aj modely, ktoré môžete písať pomocou - taktické perá. Ich výhodou je nenápadný vzhľad, ktorý sa nepodobá na prostriedky sebaobrany. Obidve zariadenia sú účinné, vyžadujú si však kontakt s útočníkom - zneškodňujú agresora zasiahnutím zraniteľného bodu, napríklad kĺbu. Silná bolesť bráni ďalšiemu útoku a poskytuje obeti čas na únik. Kvôli potrebe priblížiť sa k mučiteľovi sa kubotan a taktické pero odporúčajú ľuďom, ktorí ovládajú základy sebaobrany alebo poznajú bojové umenia.

Alarmy a repelery - vydávajú vysokofrekvenčné zvukyOsobné alarmy na jedna z najúčinnejších metód osobnej obrany. Vydávajú vysokofrekvenčné zvuky, ktorých úroveň hlasitosti môže dosiahnuť 120 decibelov. Akustický poplach je navrhnutý tak, aby vystrašil útočníka a upútal pozornosť ostatných ľudí. Jeho výhodou je intuitívna a nekomplikovaná prevádzka. Signál sa spustí stlačením tlačidla alebo uvoľnením bezpečnostného špendlíka. Osobné alarmy majú kompaktnú veľkosť (na prvý pohľad sa môžu podobať krúžku na kľúče alebo značkovacie pero) a ľahko sa zmestia do akejkoľvek dámskej kabelky.

Táto kategória zahŕňa aj odpudzovač psov. Zariadenie používa vlny, ktoré sú ľudskému uchu nepočuteľné a ktorých frekvencia vydesí psy, mačky a iné domáce zvieratá. Zariadenie má široký dosah, vlny môžu byť počuť aj vo vzdialenosti 15 km. Odradzujúce prostriedky pre psov boli tiež vybavené režimom výcviku / výcviku, vďaka čomu vysielajú zvuky menšej intenzity.

Použitie ktorejkoľvek z vyššie uvedených položiek by malo byť motivované výlučne konaním v sebaobrane. Miesto, kde sa skladujú, tiež výrazne ovplyvňuje účinnosť doplnkov sebaobrany. Ak ich chcete nosiť v kabelke, vyberte miesto, na ktoré sa dá v prípade núdze ľahko dostať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi