ABC výber stielok pre lyžiarske topánky
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. ABC výber stielok pre lyžiarske topánky
03.08.2020

ABC výber stielok pre lyžiarske topánkyMnoho amatérov lyžovania pri dokončení vybavenia ignoruje detaily, ako sú vložky alebo absorbujúce vlhkosť
termoaktívne prádlo, pretože sa zameriavajú na vybavenie potrebné na jazdu. Ak však chceme, aby dlhé zostupy nekončili bolesťou nôh, stojí za to premýšľať o profesionálnom výbere obuvi, ako aj o nahradení stieliek, ktoré sa zmestia na naše nohy.

Prečo je výber vložiek taký dôležitý?Individuálny výber vložiek pre lyžiarske topánky je dôležitý z niekoľkých dôvodov. Po prvé, chodidlá každého človeka majú iný tvar. Lyžiarske vložky sú vyrobené z tvrdšieho termoplastického materiálu. Ich úlohou je poskytnúť dokonalú stabilizáciu chodidiel a znížiť tlak na ne. Dôsledky samočinného pohybu chodidiel v obuvi sú veľmi bolestivé odreniny, ako aj kôry, ktoré môžu lyžiara vylúčiť z lyžovania. Okrem toho správne vybrané lyžiarske vložky bránia rozvoju defektov nôh, ktoré sa zhoršujú nesprávnym výberom vložiek a tzv. lyžiarske topánky zvyčajne majú vo vnútri univerzálne vložky, ktoré by sa časom mali prispôsobiť nohám používateľa. V bežných topánoch toto riešenie zvyčajne funguje, ale pri lyžovaní je menej efektívne. zlé návyky na nohy . Oba tieto faktory, okrem negatívneho dopadu na zdravie lyžiara, spôsobujú aj rýchlejšiu únavu nôh, ktorá sa často cíti hneď po ukončení jazdy.

Bootfitting - individuálny výber vložiekZavádzanie je profesionálne prispôsobenie topánok individuálnym potrebám lyžiara . Vďaka svojim vynikajúcim účinkom získava toto riešenie čoraz väčšiu obľubu. Individuálny výber príloh sa môže na prvý pohľad zdať trochu komplikovaný, preto stojí za to využiť služby odborníkov. Príprava vložiek pozostáva z niekoľkých fáz.

1. Vyšetrenie chodidiel pomocou podoscope Vďaka tomuto profesionálnemu stroju je možné diagnostikovať akékoľvek chyby chodidiel pomocou zrkadlového odrazu. Podoscope umožňuje vyhodnotiť tvar chodidiel, ako aj zaťaženie metatarzu, prednej časti chodidla a pätiek.

2. Výber vložiek Ďalším krokom je výber vložiek. Sú vyrobené z termoplastického materiálu, ktorý pod vplyvom vysokej teploty "pamätá" stopu.

3. Chladenie Stielka, ktorá "si pamätá" stopu, je ochladená a po takomto ošetrení je prakticky pripravená na použitie.

Vložky na mieru stoja 300 - 400 PLN.

Špecializované vložky - kompromis medzi sériovými a termoplastickými vložkamiAlternatívou k termoplastickým vložkám vyrobeným v profesionálnej dielni na výrobu topánok sú už tvarované vložky do obuvi. , vhodné pre tri typy nôh - nízka (ploché nohy), stredná (neutrálne nohy) a vysoká (duté nohy). Výber správnych závisí od výšky oblúkov. K dispozícii sú tiež prílohy pre ženy a deti . Tvarované vložky sú vyrobené z odolného a ľahkého materiálu, ktorý zaručuje dobré priľnutie k chodidlám. Väčšina modelov vďaka predrezaným strihom im umožňuje dokonale pasovať na topánky.Rozhodnutie kúpiť lyžiarske vložky na mieru je určite dobrá voľba. Napriek skutočnosti, že nie sú najlacnejšie, účinok môže byť prekvapivý. Lyžiarske vložky sú investíciou rokov . Vďaka individuálnemu prispôsobeniu ich môžeme ľahko preložiť do iných lyžiarskych topánok. Ak si ich však nemôžeme dovoliť, oplatí sa kúpiť už tvarované prílohy. Vždy budú lepšie ako pri nákupe spolu s topánkami.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi