Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Aké sú typy jogy?
03.08.2020

Aké sú typy jogy?

JógaJóga posilňuje svalový tonus, napína sa, zlepšuje stav, posilňuje dýchací výkon a súčasne úžasne relaxuje.

Jóga, podobne ako iné činnosti, sleduje svoje vlastné módy. Teraz si v každom väčšom meste môžete vybrať z rôznych škôl a vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje nášmu temperamentu a čo chceme dosiahnuť cvičením.

Začnime s tým, že väčšina typov jogy nie je náročná na hardvér:
športová podprsenka sú potrebné, ale ani to nemusí byť veľký výdavok, pretože v prípade statických cvičení nie je problém udržiavania prsníkov problémom. rohož. Dámy si musia kúpiť tričko i legíny,

Druhy jogyHatha jóga - toto je všeobecný pojem, ktorý sa v skutočnosti vzťahuje na všetky jogové školy alebo praktiky. Ak však škola, ktorú si chceme zvoliť, má tento názov v mene triedy, môžeme očakávať miernejšie cvičenia s menšou intenzitou. Preto to bude dobrá škola pre začiatočníkov - učí, ako pracovať s telom a dychom a predstaví ich tomuto špecifickému druhu športu.

Ashtanga je dynamická forma jogy, ktorá sa najčastejšie odporúča ľuďom, ktorí už mali kontakt s týmto typom činnosti. Triedy môžu unaviť veľa, pretože zvyčajne učiteľ ukladá vysoké tempo. Táto škola je tiež vhodná pre ľudí, ktorí tvrdo trénujú a chcú nejakú činnosť, ktorá im umožní veľmi sa unaviť, ale zároveň natiahne neustále sťahované svaly. Skutočný fanúšik jogy by mal cvičiť Ashtangu 6-krát týždenne, s výnimkou splnu a nového mesiaca.

Zaujímavým faktom o tejto škole je zavedená sekvencia ásan, v ktorých zvyčajne máte 5 dychov. Toto je zamerať pozornosť lekára na pohybovú, trochu bežnú meditáciu. Mnoho ľudí sa to páči, iní nemajú radi tento druh formalizácie tejto činnosti.

Mysore - odvodené od Aštangy - znamená, že každý študent má svoju vlastnú sekvenciu ásanov. Triedy s učiteľom znamenajú, že koriguje pozíciu, môže radiť, prípadne pomáhať, ale nikdy nešpecifikovať tempo alebo typ cvičení.

Vinyasa - tiež populárna ako mocná joga - má dosť dynamickú formu, ale v nej neexistuje žiadna špecifická postupnosť pohybov, ako v Ashtanga, takže existuje odkaz na klasické školy a meditatívna úroveň sa trochu dosiahne inak - práca s dychom. Je veľmi populárny, pretože obsahuje prvky pozdravu Slnku - pravdepodobne najslávnejšie ásany. Ich úlohou je posilňovať telo, ale aj zlepšovať jeho súlad s duchom, a tým relaxovať a upokojiť sa.

Kundaliní - toto je duchovná joga. Silne zakorenené v náboženstve sa kladie dôraz predovšetkým na meditáciu, dýchanie, mudry a sútry. Cvičia sa ásan, ale väčšinou sa stretávajú s ásanmi, pretože úlohou tejto činnosti je dosiahnuť vyššiu úroveň vedomia.

pásy a dokonca stoličky a zvinuté uteráky. Túto školu by si mali vybrať začiatočníci. Zameriava sa predovšetkým na spoznávanie tela, a preto na vysvetľovanie ásanov a ich správne vykonávanie v spojení s dýchaním. Pozície sa udržiavajú pomerne dlho, čo pomáha zlepšovať flexibilitu a prekvapivo páli veľa kalórií. valčeky, bloky, Iyengar - meno pochádza od zakladateľa tejto školy. Škola sa najviac odporúča pre začiatočníkov - často sa používa

Yin - pomalé a relaxačné aktivity. Veľký dôraz sa kladie na udržanie pozície po dlhú dobu, ktorá má učiť trpezlivosť, ale aj povedomie o tele.

Birkam - známe tiež ako horúca jóga. Praktizuje sa v uzavretej, silne vyhrievanej miestnosti (nad 40 stupňov Celzia). Je to sekvencia 26 položiek vykonaných v rovnakom poradí. Spáli veľa kalórií, ale na telo je veľmi náročné a nie každý ho môže pestovať.

Párová jóga - ásany sa cvičia s partnerom. V skutočnosti je aktivita celkom voľne založená na klasickej škole.

Air yoga - jóga v pozastavení. Cvičenie sa vykonáva v špeciálnych šatkách alebo hojdacích sieťach. V poradí ásanov je veľa slobody a na meditáciu je malý dôraz. Spiritualita tejto činnosti sa prejavuje v oddelení tela, relaxácii, prehĺbení statických pozícií. Je to veľmi pokročilá škola a je lepšie nerobiť ju bez pomoci doma.

Ako vidíte, je z čoho vyberať!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi