Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako používať kachle na snehu
03.08.2020

Ako používať kachle na snehuPri výbere kachlí, ktoré nás budú sprevádzať na chodníku, musíme predovšetkým vziať do úvahy podmienky, za ktorých ich budeme používať a na čo nám bude slúžiť. Budeme na to variť iba trochu vody na čaj alebo sa trochu zohrejeme a jedlo zahrejeme.

Výrobcovia nám ponúkajú turistické sporáky v rôznych veľkostiach, hmotnostiach a palivách.

Ktoré kachle použiť v zime?Plynové sporáky. Sú čisté, pohodlné a ľahko sa používajú, ale pri nízkych teplotách môže plyn horieť nestabilným a kolísavým plameňom. Zohrejte plynovú nádobu (kartušu) tak, že ju na pár minút skryjete pod bundu - potom existuje možnosť, že kachle budú fungovať, aj keď možno nie tak efektívne ako za priaznivých podmienok . Na varenie vody na čaj použijeme viac paliva a bude to trvať dlhšie. Mnoho ľudí si napriek tomu zvolí tento typ kachlí a napríklad vloží kazety do spacáku cez noc, aby ich mohli ráno používať. Výrobcovia pripravujú špeciálne zmesi zimných plynov, ktoré sú riadne rafinované a umožňujú efektívnejšie varenie v mraze.
  • V kachle z Coleman je kazeta spojená s horákom pomocou hadice, ktorá umožňuje simultánne varenie a ohrievanie plynovej nádoby, dokonca aj vo vašich rukách, aby sa zabezpečilo efektívne použitie. , Cena sa pohybuje okolo 350 PLN.


Kachle na kvapalné palivo (petrolej, benzín, ropa) Pracujú najlepšie v chlade a hoci vyžadujú častejšie čistenie a sú ťažšie, určite nezlyhajú a my na ne zohrejeme jedlo alebo prevaríme vodu. Dnes sa najčastejšie stretávame s doménou plynové sporáky, ktoré nie sú také ťažké ako staré modely kerozínu . Tento typ vybavenia je robustný a funguje dobre v chladnom aj vo vysokých nadmorských výškach. Je však potrebné si uvedomiť, že kachle poháňané kvapalným palivom je potrebné predhriať, aby riadne plnili svoju funkciu. Nie každému sa páči zápach benzínu, oleja alebo petroleja, čo môže mať vplyv aj na rozhodnutie používať toto zariadenie.
  • Kamna Primus pre kvapalné palivo zo série MultiFuel je ľahké a praktické zariadenie, ktoré môže byť poháňané benzínom, ropou, petrolejom, ale aj plynom. Pre každý druh paliva sú k dispozícii rôzne dýzy - všetky sady sú zahrnuté. Stojí to okolo 750 PLN.


Sporáky tuhé palivo, aj keď sú celkom obľúbené, ľahké a ľahko použiteľné, nie sú vhodné na zimnú turistiku. Môžu byť považované za núdzové vybavenie, ale ak sa sústredíme iba na používanie týchto typov pecí, môžeme zistiť, že nebudeme piť horúci čaj alebo kávu. nálada i na

Ako používať kachle na snehu?  1. kovom, stojí menej ako 80 PLN. Chráňte rúru krytom aj pred ľahkým vetrom - zabránime odvádzaniu tepla a výrazne zvyšujeme účinnosť varenia v chlade. Poistenie spoločnosti bude pre túto úlohu ideálne


  2. Vezmite s nami správne množstvo paliva - bez ohľadu na to, či sme sa rozhodli používať plyn alebo petrolej, benzín alebo ropu. Mali by sme zabezpečiť viac paliva ako v lete.


  3. Vezmite s nami dobrý kachlový zapaľovač - v chlade nepočítame s obyčajnými zápasmi alebo štandardnými zapaľovačmi - odporúčame zapaľovače od vyššie uvedenej spoločnosti Kovea. Stojí približne 50 PLN.


  4. Neumiestňujte kachle priamo na sneh, na ľad alebo na chladené kamene - časť tepla bude "brať" sneh a ľad, ktoré nechceme ohrievať vôbec - vtippoužitie izolačnej rohože alebo hliníka vám pomôže účinnejšie variť.


Ak sa pred zimným výletom rozhodneme kúpiť nové zariadenie, vyskúšajte kachle v blízkosti domu, aby sme skontrolovali jeho tesnosť a účinnosť, ako aj to, ako rýchlo spotrebúva palivo a ktoré jedlá sú preň najvhodnejšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi