Ako sa pripraviť na spustenie OCR
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako sa pripraviť na spustenie OCR
03.08.2020

Ako sa pripraviť na spustenie OCR

Charakteristika pretekov OCRPreteky OCR (z anglického Racing prekážkových kurzov ) sa doslova prekladajú do "prekážkových kurzov". Počas preteku musí každý pretekár prekonať určitú vzdialenosť a prekážky pozdĺž trate. Prekážky sú prírodné (voda, močiar, prevýšenie) a umelé (rovnováha, laná, steny, spletence). Každý beh je iný, vyžaduje si špecifickú prípravu od účastníkov a zabraňuje rutine. V súčasnosti sa v Poľsku každoročne organizuje takmer 200 zjazdoviek OCR, z ktorých najobľúbenejšie sú Runmageddon, Spartan Race a Barbarian Race.

Na čo venovať pozornosť počas tréningu?Prežitie bežeckých tratí vyžaduje od konkurentov všeobecnú fyzickú zdatnosť. Počas tréningu by ste mali venovať pozornosť posilňujúcim prvkom, ako sú sila, vytrvalosť, rovnováha a obratnosť. Primeraná sila, najmä hornej časti tela, vám umožní efektívne a ľahko prekonať prekážky, v ktorých musia ruky a telo robiť veľa práce. Vytrvalosť zabezpečí, že budete udržiavať primerané tempo jazdy na trasách, ktoré môžu počítať až niekoľko desiatok kilometrov v závislosti od konkurencie. Rovnováha a obratnosť vám umožnia vyhnúť sa stratám vzácnych sekúnd na prekážkach, ako je vyrovnávanie.

Ako zvýšiť silu paže?Nedostatočná sila paže a priľnavosti je často najväčším problémom pre konkurentov amatérskych prekážkových dráh. Aby ste efektívne prekonali prekážky, v ktorých používame iba pohyb zbraní, mali by ste do svojho tréningu zaviesť vhodné cvičenia. Patria sem všetky druhy bradaviek, závesov alebo push-upov na
zábradlie. Najlepším spôsobom, ako sa naučiť, ako vykonávať správne rozťahovania, je preskočenie iba z časti tyč. Aby ste to dosiahli, vyskočte z nôh, aby bola vaša brada nad tyčou a vykonávajte negatívnu fázu pohybu pomaly a kontrolovaným spôsobom. Vzhľadom na povahu cvičenia by mal byť malý počet opakovaní (5-8) vykonávaný v sériách 3-4 až 3-krát týždenne.

Beh v telocvični a OCRPosilňovňa môže byť dobrým miestom na posilnenie slabých stránok tela hráča, ktoré boli odhalené pri vyjednávaní rôznych prekážok. Školenie by sa však malo vykonávať vedome a pokiaľ možno pod dohľadom skúseného trénera. Základom pre bežcov OCR budú nielen sily na ramennom páse, ale aj správne vzorce pohybu. Zlepšenie techniky cvičení, ako sú drepy, mŕtve ťahy, push-upy, push-upy alebo stlačenia činka nad hlavou, bude mať za následok najúčinnejšie umiestnenie tela a zároveň prekonanie prekážok a minimalizovanie rizika zranenia na trase.

Vytrvalostný výcvikBežný výcvik, počas ktorého sa vyvíja primeraná vytrvalosť, bude v kontexte riadnej prípravy OCR veľmi dôležitý. Počas tréningu by ste sa mali sústrediť na obidve úsilie s konštantným srdcovým rytmom a diverzifikovať ho pomocou intervalového úsilia. Je dobré udržiavať rovnomerné tempo behu po celej tréningovej jednotke, aby ste si vyvinuli primeranú aeróbnu kondíciu. Na druhej strane by ste mali v nasledujúcom tréningu vyskúšať jazdu premenlivým tempom, čo bude napodobňovať zvýšenú aktivitu pri prekonávaní prekážky. Cvičenie by sa malo vykonávať v teréne, ktorý sa vyznačuje veľkými nerovnosťami, navyše je dobré nechať techniku behu skontrolovať odborníkom.

Školiace skupinyNa vlne rastúcej popularity behov prežitia sa vytvára množstvo školiacich skupín, ktoré združujú ľudí, ktorí chcú začať alebo sa už zúčastňujú behu OCR. Tréningy prebiehajú pod holým nebom a sú navrhnuté tak, aby vás pripravili na súťaž na trati. Stojí za to sa zaujímať o účasť na činnostiach, ktoré vám umožňujú precvičiť prekonávanie konkrétnych prekážok, ako sú napríklad múr, stĺpy alebo laná. Dokonca ani tá najlepšia silová alebo vytrvalostná príprava nebude fungovať, ak prekážka nebude fungovať mnohokrát. Náklady na účasť na kurzoch sú zvyčajne malé kvôli veľkému počtu účastníkov a poskytujú veľmi cenné skúsenosti s prácou s prekážkami.

Príslušná obuvPri pretekoch o prežitie je veľmi dôležité zvoliť správny topánky. Najhoršia voľba bude obuv s podrážkami z plastu. a ploché prvky, pretože to spôsobí pošmyknutia a následne zranenia. Ich podrážka vďaka použitiu špeciálnej textúry poskytuje veľmi dobrú priľnavosť a sebavedomie pri prekonávaní prekážok a materiál, z ktorého sú vyrobené, rýchlo odvádza vodu.

SummaryPopularita prežitia v Poľsku neustále rastie. Každý rok sa desiatky tisíc dobrovoľníkov zúčastňujú na mnohých podujatiach. Úrovne obtiažnosti trás sú upravené podľa postupu účastníkov. Ak chcete cvičiť tento druh športu bezpečným a zdravým spôsobom a odvodiť z neho uspokojenie, musíte sa správne pripraviť. Prioritou účastníkov by malo byť pracovať na posilňovaní, stabilizácii ramenného popruhu a trupu a behu vytrvalosti. Nájdite svoje slabé stránky a venujte im osobitnú pozornosť. Nesmiete zabudnúť na roztiahnutie tela a prácu na mobilite, čo sa prejaví znížením počtu zranení a bolestí. Ľudia, pre ktorých štartovanie závodu OCR nebolo jednorazovým dobrodružstvom, by mali investovať do výberu vhodného bývania a školenia. pod dohľadom skúseného trénera.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi