Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako si vybrať spacák a stan na výlet na bicykli?
03.08.2020

Ako si vybrať spacák a stan na výlet na bicykli?Keď ideme na výlet na bicykli, musíme vziať veľa vecí. Okrem výmeny odevov, potrieb a základných nástrojov je potrebné sa dobre pripraviť aj na spánok. Našou jedinou možnosťou je často spať v stane, v spacáku, takže stojí za výber modelov, s ktorými budeme spokojní a zároveň budeme ľahší a pohodlný.

Ako si vybrať na dobrý-ľahký-stan?Cyklisti si často vyberajú stan, aby ste znížili cestovné náklady alebo jednoducho zjednodušili logistiku. Je niekedy ťažké predvídať predtým neznámu trasu a naplánovať si nasledujúce noci vopred. Pre iných je to iba núdzový spôsob, ako stráviť noc, keď sa napríklad niekde uprostred ničoho stretneme súmrak a budeme nútení naraziť na lúku. V takýchto prípadoch je najlepšie zvoliť nenápadné farby, ktoré vám umožnia dobre sa maskovať.


Pri výbere stanu je potrebné zvážiť veľa vecí, napr. koľko miesta potrebujeme . Závisí to od toho, či vyberieme modely s 1, 2 alebo 3 miestami.

Jedným z najdôležitejších kritérií, ktorým musia cyklisti venovať osobitnú pozornosť, je ľahká preprava a váha . Je však potrebné vedieť, že zníženie stanu je často spojené so znížením nášho rozpočtu, takže niekedy môžete prijať kilogram viac a stále si užívať dobré vybavenie. Môžeme si samozrejme vybrať aj modely, ktoré budú vybavené rámami z ľahkých hliníkových zliatin, ktoré významne ovplyvnia rozmery.

Ďalším problémom je trvanlivosť stanu . Túto funkciu by sme mali podmieniť účelom našej cesty. Ak pôjdeme do veľmi veterných a daždivých oblastí, je potrebné venovať pozornosť príslušným parametrom. Je dobré, ak nám zariadenie ponúka vodotesnosť rovnú alebo vyššiu ako 3000 mm (v prípade trópov) a 5 000 mm dažďa (v prípade podlahy) . Samozrejme, čím vyššie sú čísla uvedené výrobcom, tým istejšie si budeme môcť vychutnať suchý spánok v prípade lejaku. V mimoriadne daždivých oblastiach môžete tiež zvážiť nákup stanu s vonkajším rámom. Vďaka tomu bude pri rozmiestnení stanu pokrývka letného prikrývky pokrývať oblasť na spanie od začiatku a na rozdiel od štandardných modelov sa nedostane do kontaktu s dažďom.

Ďalšou vecou, ktorú si treba zapamätať, je tvar a priestor v stane .
predsieň je veľmi užitočné, v ktorom môžete nechať naše pannery nechať sa bez povrazu od bicykla cez noc. Budú blízko nás a navyše ich budeme chrániť pred neočakávaným nočným dažďom. Mali by sme tiež zvoliť model, v ktorom bude cirkulácia vzduchu dobrá a v noci nebudeme unavení. Dôležité sú primerané prieduchy alebo, ak je to možné, dva vstupy.

Perfektný stan pre bicykle by mal byť ľahký, malý, keď je zložený, veľký, keď je rozložený, nepremokavý a zároveň veľmi vzdušný. Bohužiaľ nenájdeme ideál, takže budeme musieť urobiť kompromisy v závislosti od nášho účelu. cesta a počasie vpred.

Známy výrobcovia stanov, ktorí zaručujú skutočne dobrú kvalitu, sú Coleman a Fjord Nansen. Pri nakupovaní zvážte tieto značky.

Ako si vybrať spacák na výlet na bicykli?Výber spací vak nie je jednoduché. Závisí od niekoľkých otázok. Najprv začneme s tým, či je spacák určený pre vás alebo vášho pána . Ženy bývajú horšie pri nízkych teplotách, takže niektorí výrobcovia tomu venujú osobitnú pozornosť a pridávajú napríklad otepľovanie nôh.

Dôležitým aspektom je aj tvar a kapucňa . Môžeme si vybrať múmiu alebo klasický obdĺžnikový model. Všetko záleží na tom, aké teploty prevládajú počas našej cesty a ako radi spíme. V klasickom máme veľa priestoru a ak je to potrebné, môžeme ho tiež ľahko premeniť na prikrývku, zatiaľ čo v múmii sme pevnejšie zabalení, ale vy steSme viac zahrievaní. Ak hovoríme predovšetkým o teplotách, musíme venovať pozornosť tomu, čo nám výrobca ponúka. Čítaním štítkov zistíme podmienky výšky, hmotnosti a teploty daného modelu. Čím ľahší je spacák a zaberá menej miesta, keď je zložený, tým lepšie je pre cyklistu. Musíte však vedieť, že to tiež súvisí s teplotou, na ktorú bolo pripravené. Počas horúcich nocí môžeme pokračovať s ultraľahkými a malými vreckami, ale ak ideme do chladnejších oblastí, musíme venovať pozornosť predovšetkým teplu, ktoré nám spacák môže zaručiť, a až potom jeho rozmerom. Tu opäť vystupuje Fjord Nansen a Robens.

Nezabudnite si vziať spaciu rohož, najlepšie samonafukovacia, ktorá nám poskytuje väčšie pohodlie pri spaní. Koniec koncov, musíme sa postarať o dobrý odpočinok a regeneráciu, aby sme mohli pokračovať v ceste na ďalší deň.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi