Ako studená voda zlepšuje zdravie?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako studená voda zlepšuje zdravie?
03.08.2020

Ako studená voda zlepšuje zdravie?

Zlepšenie imunitySpustenie chladných spŕch bude vynikajúcou formou boja proti infekcii v jesennej / zimnej sezóne. V dôsledku kontrolovaného chladenia tela je imunitný systém nútený pracovať, čo zvyšuje množstvo produkovaných protilátok. Náhla zmena teploty vody počas sprchovania navyše telo spevní, čím sa prispôsobí meniacim sa poveternostným podmienkam. Aby sa zvýšila odolnosť, mali by sa používať striedavé sprchy studenej a teplej vody. Po ošetrení tela dôkladne utrite a zahrejte, aby sa telo ďalej nevychladilo.

spaľovanie tukovPoužívanie chladných spŕch alebo kúpeľov výrazne ochladzuje telo. Po ukončení liečby začne telo procesy zamerané na zvýšenie teploty a obnovenie homeostázy. Na tento účel sú stimulované mitochondrie, ktoré musia spracovať kalórie, aby produkovali energiu a teplo, čo sa následne premení na zrýchlenie metabolizmu, čistenie toxínov a zvýšenie citlivosti na inzulín . Častý kontakt s chladom navyše zvyšuje množstvo hnedého tukového tkaniva, ktoré sa nazýva "dobrý" tuk. Má priamy vplyv na proces výroby energie z tuku, ktorý môže biele tukové tkanivo uchovávať iba.

regenerácia po tréninguPoužitie studenej sprchy alebo kúpeľa bezprostredne po tréningu je dobrý spôsob, ako urýchliť regeneráciu. Po ukončení cvičenia zúženie krvných ciev pomôže zbaviť kyselinu mliečnu a ďalšie zbytočné metabolické produkty. Kontakt so studenou vodou nielen zníži výskyt populárnej bolestivosti, ale tiež zníži zápal a pocit bolesti, zabráni pomliaždeninám a zraneniam av prípade prítomných urýchli proces ich liečby. Tieto procesy sa vyskytujú v dôsledku zrýchlenia prietoku krvi tkanivami.

Posilnenie náladyPočiatočný stres spôsobený prvým kontaktom so studenou vodou je rýchlo nahradený pocitom spokojnosti, radosti a pozitívnej energie. Je to preto, že mozog produkuje noradrenalín a beta-endorfíny. Endorfíny , ktoré sa nazývajú hormónom šťastia, okrem toho, že vás stavajú do pozitívnej nálady, znižujú pocit bolesti spôsobenej kontaktom s nachladením a noradrenalín je hormón, ktorý stimuluje fungovanie tela a mozgu. Kombinácia týchto dvoch prvkov je vynikajúcou formou prevencie a boja proti depresii, ktorá je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie v súčasnosti jedným z najväčších zdravotných problémov na svete.

Redukcia stresuZatiaľ čo počiatočný kontakt so studeným je stresovým faktorom pre telo, z dlhodobého hľadiska je skvelá forma bojovať so stresormi . Pravidelné používanie osviežujúcich kúpeľov alebo spŕch pomáha zvyšovať našu toleranciu voči stresu. Ďalej sa zvyšuje hladina glutatiónu, ktorý je najdôležitejším antioxidantom. Reguluje správne fungovanie iných antioxidantov, ktoré sa premietajú do redukcie oxidačného stresu, ktoré príliš vysoké hladiny prispievajú k vzniku mnohých chorôb.

Testosterón a rastový hormónChladové kúpele okrem zvyšovania produkcie hormónov zodpovedných za pocit radosti tiež ovplyvňujú
ZMA). Studená voda, ktorá znižuje hladinu kortizolu, ktorý je zodpovedný za pocit stresu a napätia, vám umožňuje prirodzene zvyšovať hladinu anabolických hormónov. Ďalšou výhodou kontaktu so studenou vodou je zvýšenie počtu spermií u mužských spermií. DAA alebo zvýšenie hladín testosterónu a rastového hormónu u mužov . Vhodne vysoká hladina týchto hormónov určuje celkový stav tela, fyzický aj duševný (tieto látky, ako je napríklad , môžete dodatočne doplniť)

Správna prípravaMal by byť kontakt so studenou vodou dobre premyslené, najmä v počiatočných fázach dobrodružstva s osviežujúcimi sprchami alebo mrazivými kúpeľmi. V prípade spŕch by sa malo ochladzovanie tela začať nohami, potom rukami a nakoniec trupom a hlavou. To má umožniť, aby krv prúdila do vnútorných orgánov a srdca. V prípade chladných kúpeľov, najmä pri tzv. Morskom kúpeli, t. J. Kúpaní v ľadových dierach, by im malo predchádzať intenzívne zahrievanie. To má urýchliť srdcový rytmus a pripraviť telo na kontakt s vodou, ktorá je niekoľko stupňov Celzia. Po niekoľkých minútach kúpania by ste mali svoje telo dôkladne osušiť a obliecť si teplé oblečenie, najmä tepelný klobúk a šortky, aby vám pomohli obnoviť teplotu tela.

SummaryPravidelné používanie chladných spŕch a kúpeľov má neoceniteľný vplyv na stav a zdravie tela. Pozitívne aspekty tejto liečby začínajú zlepšením imunity, termoregulačnými mechanizmami a pomocou pri spaľovaní tukov a končia psychologickými účinkami, ako je zníženie a kontrola stresu a zlepšenie nálady. Takzvané mrože alebo ľudia, ktorí sa pravidelne mrznúce kúpele, si užívajú zdravie bez prechladnutia a chorôb. Pri zohľadnení všetkých vyššie uvedených pozitív stojí za zváženie opustiť vašu zónu pohodlia a nahradiť teplo studenou vodou ako zdroj energie a zdravia. V prípade pochybností a kontraindikácií vyplývajúcich zo zdravotných problémov sa poraďte s lekárom, najmä ak začínate s mrznutím.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi