Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Aký rybársky prút pre začiatočníkov
03.08.2020

Aký rybársky prút pre začiatočníkovPre ľudí, ktorí začínajú s rybárstvom, odborníci odporúčajú plávajúcu súpravu. Je to najjednoduchšie prevedenie, umožňuje ľahké naučenie sa prvých krokov v rybolove a jednoduchá obsluha a rýchla príprava na rybolov neodradia nových rybárov od tejto vášne.

Whip rod špeciálne odporúčané pre začiatočníkovJednou z najdôležitejších vlastností plavákovej tyče je jej nízka hmotnosť. Je to dôležité najmä pre najmladších rybárov - veľká únava rúk počas prvého úlovku ich môže veľmi rýchlo odradiť. Okrem toho by mal byť prút čo najjednoduchší a keďže začiatočníci nemusia byť so zariadením veľmi dobrí, nemalo by byť príliš drahé.

Najlepšia voľba na začiatku rybárskej cesty by bola netopier rybársky prút. Nemá navijak ani vodítka. Štruktúra je jednoducho línia pripevnená priamo na palicu s háčikom pripevneným na jej koniec. Dĺžka takého biča by nemala presiahnuť 5 m. Ďalším prvkom takejto súpravy pre začiatočníkov je čiara, ktorej prierez je v rozsahu 0,12 až 0,14 mm. Ideálne zdvihové vznášanie by malo byť 1 alebo 2 ga číslo háčika je 10 alebo 14. Nástrahy, ktoré sa môžu použiť na plavákový rybolov, sú biele alebo červené červy alebo kukurica.

S ktorými ďalšími prútmi by mal byť začiatočník rybár známy?Po naučení sa základov rybolovu pomocou bič môže ísť na iné druhy rybárskych prútov, a teda na iné spôsoby rybolovu. Ďalším typom rybárskeho prútu z hľadiska zložitosti sú zápasové tyče, známe tiež ako chodci. Ich veľkosť je 8 - 10 m. Dizajny sú podobné rybárskym prútom, ktoré majú bič, ale majú navijak a vodiace lišty, vďaka ktorým je možné nalákať nástrahu na veľkú vzdialenosť. Vďaka tomu sú ideálne pre veľké vody. alebo široké rieky.

Ďalším typom rybárskeho prútu je tzv dištančné tyče. Odkiaľ pochádza toto meno? Tieto prúty umožňujú návnadu obsadzovať veľmi ďaleko. Ich dĺžka presahuje 4 m. Môžu to byť teleskopické tyče (jednotlivé segmenty sa navzájom skrývajú) aj segmentové tyče (skladajú sa z niekoľkých samostatných častí). Tieto prúty sú veľmi ľahké a krehké (najčastejšie sú vyrobené z uhlíkových vlákien). Vzhľadom na to, že súprava s návnadou musí lietať v čo najväčšej miere, porovnávacie tyče používajú ložiskovú cievku, čo zaisťuje veľmi ľahké a rýchle odvíjanie vlasca. Pri tomto type rybárskeho prútu sa biele červy lovia najčastejšie pomocou plavákovej metódy.

Či je navijak použitý v tomto type tyče veľký alebo stredne veľký. Točiace tyče, podobne ako zhodné tyče, sú obvykle vyrobené zo sklenených vlákien. prútik môže to byť začiatočník? Odpoveď je úplne áno. Aj keď sa tento typ prútu vyznačuje trochu zložitejšou štruktúrou, má jednu veľmi dôležitú výhodu - je možné ho použiť na rybolov vo všetkých vodách, a to tak od pobrežia, ako aj od člna . Odporúča sa najmä na lovenie predátorov. Dĺžka pradenia je 1,5 - 3 m, a

Rybárske prúty na ľad, kapre, muchy a morské ryby - niečo pre ďalšiu etapu rybárskej vášne

< p> Ak začneme dobrodružstvo s rybolovom v zime, musíme získať
rybársky prút na ľad. Jeho charakteristickými znakmi sú krátka dĺžka a veľmi malé, jednoduché cievky. Najbežnejšou metódou rybolovu na ľade je metóda plaváka a často sa používa aj metóda blesku alebo mormyshka.

Jedným z najťažších prútov je rybárske prúty, ale ak použijete tyčovú podporu, takéto zariadenie môže použiť aj začínajúci rybár. Tieto prúty sú inak tuhé a silné a ich dĺžka je asi 4 m. To je samozrejme spôsobené tým, že kapor je veľmi veľká ryba a jej potrebujete veľmi solídnu súpravu na chytenie.

Fly tyč je určite hardvér pre niekoho, kto by mal mať nejaké skúsenosti. Možno, že niekto chce začať dobrodružstvo s rybolovom s vysokým C? Tyče tohto typu, ako už názov napovedá, sa používajú na rybolov s návnadou napodobňujúcou mušku. Dôležité je, že v závislosti od druhu rýb, ktoré chcete loviť, existujú návnady napodobňujúce mušku. v rôznych fázach vývoja. Cievka je veľmi dôležitá a musí mať pohyblivú cievku.

Nakoniec niečo pre milovníkov skutočného rybárskeho dobrodružstva - rybolov z frézy. Na tento druh rybolovu potrebujete morský rybársky prút. Je veľmi tuhý a odolný a stožiare prispôsobené na rybolov z frézy sú tiež krátke - ich dĺžka je v rozsahu 2 až 3 m. Kto vie, možno prvým kontaktom s rybárom z frézy bude začiatok skutočnej rybárskej vášne?

Na čo sa zamerať pri výbere prvého prútika?Každý prút má niekoľko parametrov, ktoré by sa mali zohľadniť. keď sa rozhodneme zvoliť konkrétnu kópiu. Prvým je tzv zdieľam. Tento parameter určuje, ako sa bude tyč správať pri odlievaní, ako aj vyťahovanie lovených rýb. Čím viac sa tyč deformuje, tým pomalšie pôsobí. Tyče s rýchlym účinkom budú pre začiatočníkov lepšie. Druhým parametrom je hmotnosť, inými slovami: hmotnosť návnady vypočítaná so zaťažením. Pre začínajúcich rybárov je optimálna hmotnosť 15 - 80 g.

Treťou vecou je hmotnosť samotnej tyče. Je zrejmé, že čím ľahší, tým lepší a rybár bude mať pri rybolove menšiu únavu rúk. V súčasnosti sú prúty vyrobené z ľahkých uhlíkových vlákien, čo je veľká výhoda pre mladých rybárov. Ďalšou vecou je dĺžka tyče, ktorá závisí od spôsobu rybolovu, ktorý chceme použiť. Tyčky začínajú od 0,5 m a môžu dokonca dosiahnuť 18. Dôležitým parametrom je tiež dĺžka prepravy - to znamená rozmery, ktoré má po zložení rybársky prút. Samozrejme, čím menej miesta zaberá, tým lepšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi