Bežecký tréning a astma - poradenstvo
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Bežecký tréning a astma - poradenstvo
03.08.2020

Bežecký tréning a astma - poradenstvoAstma je chronický zápal priedušiek a dýchacích ciest. Spôsobuje nadmerné zúženie prieduškových svalov a zúženie dýchacích ciest, čo obmedzuje prietok vzduchu.

Tréningový tréning zlepšuje aeróbnu kapacitu všetkých účastníkov vrátane astmatikov. Nakoniec, fitness je vlastne schopnosť vášho tela absorbovať kyslík. Čím viac kyslíka môžu vaše pľúca mať, tým lepší bude váš výkon. Vytrvalostný tréning preto môže znížiť závažnosť príznakov astmy.

príznaky astmyPríznaky astmy sa líšia od človeka k človeku, od mierneho kašľa a tlaku v hrudníku až po plne rozvinutý astmatický záchvat. Aj keď je to zriedkavé, v niektorých prípadoch môže astma viesť až k nemocničnej liečbe. Ako bežec by ste si mali byť vedomí toho, že pri cvičení sa môžu objaviť príznaky astmy alebo záchvat dýchavičnosti, preto je mimoriadne dôležité ich zvládnuť a nie panika, ak k nim dôjde. Niekedy je to také jednoduché, ako keď si vezmete inhalátor na školenie, v krízovej situácii vám môže veľa pomôcť. Aj keď nemáte dôvod ho používať, bude to pre vašu duševnú pohodu prospešné.

Mali by ste bežať s astmou?Cvičenie nie je zakázané pre ľudí s astmou. Sú dokonca odporúčané! Pravidelné cvičenie môže pomôcť - zlepšiť silu, zvýšiť pľúcnu kapacitu a dokonca zmierniť príznaky astmy. Výskum účinkov cvičenia na astmu ukazuje, že môže prispievať k astmatickému záchvatu a dýchavičnosti alebo napätiu v hrudníku, najmä ak je činnosť príliš intenzívna alebo vzduch príliš chladný alebo znečistený. Cvičenie môže byť tiež súčasť vášho celkového plánu riadenia astmy. Nie je úplne známe, ako cvičenie môže vyvolať astmu, ale lekárski odborníci predpokladajú, že keď ľudia cvičia, rýchlejšie dýchajú, a preto je ťažké udržiavať teplo ich nosa a horných dýchacích ciest. K útokom dýchavičnosti môže tiež prispieť výskyt vlhkosti alebo nadmernej suchosti vdýchnutom a vydýchnutom vzduchu, ako aj faktory životného prostredia, ako sú znečistenie vzduchu a peľ.

Ak máte podozrenie, že máte astmu, prvým krokom by mal byť rozhovor so špecialistom. Najprv by ste sa mali uistiť, že trpíte touto chorobou a nie inými chorobami. Podobné príznaky sa vyskytujú pri dysfunkcii hlasiviek. Príznaky dýchavičnosti môžu tiež naznačovať, že vaša kondícia a vytrvalosť sú obmedzené.

akčný plánAk lekár potvrdí, že máte astmu, môžete si vytvoriť akčný plán spoločne. Mali by ste povedať o svojej vášni pre beh. Akčný plán bude zahŕňať liečbu drogami, takže musíte zistiť, aké lieky a kedy by ste mali užívať. Lekár vám povie, ktoré faktory spúšťajú útoky. Postupom času sa naučíte rozpoznávať prvé príznaky kontrakcie a používať metódy na odvrátenie krízy.

Control the air conditionBez ohľadu na to, kde žijete, vzduch okolo vás je plný znečisťujúcich látok a dráždivých látok, ktoré môžu spôsobiť zápal a viesť k astmatickým záchvatom , Či už trpíte kašľom, sipotom alebo nadmerným hlienom, koncentrácia znečisťujúcich látok ovplyvňuje dýchacie cesty. Vždy noste so sebou inhalátor pre okamžitú úľavu. Vypočujte si svoje telo a spoznajte svoje najrizikovejšie momenty. Potom môžete spomaliť tempo a zabrániť tak útoku.

Neexistuje spôsob, ako zabezpečiť, aby sa astmatický záchvat nevyskytol počas tréningu. Ale vedomosti o alergénoch a okamžité núdzové opatrenia vás počas tréningu upokojia. Je vhodné vyhnúť sa silne urbanizovaným oblastiam vrátane centier miest a rušných ciest, kde je najvyššie znečistenie ovzdušia. A ak nemôžete trénovať inde, skúste bežať skoro ráno, pretože znečistenie je najmenej znečistené. Ak nemáte školiaci plán, zostaňte počas svojich stretnutí flexibilný. Skúste si naplánovať tréning podľa predpovede počasia a prašnosti oblasti - najmä v jarných a letných mesiacoch. V dňoch, keď viete, že úrovne peľu budú vysoké, zorganizujte iné cvičenie alebo si doprajte ranný beh, keď sú úrovne peľu najnižšie. Je to dobrý nápad bežať hneď po daždi alebo pre dobrodružnejších - v daždi, ale v ňom pri nehode by ste mali byť opatrní s vlhkosťou. Pamätajte, že silné dýchacie cesty môžu ovplyvniť aj dýchacie cesty. Tento faktor by ste mali brať do úvahy aj pri plánovaní vášho školenia. Po ukončení činnosti okamžite vyperte oblečenie, aby ste odstránili peľ. Osprchujte sa a zbavte sa pokožky a vlasov.

Predpokladá sa, že v zimných mesiacoch môže suchá, chladnejšia vzduch spôsobiť astmu. Keď je veľmi chladno, skúste nosiť žltohnedý, ktoré zakrývajú nos a ústa, takže vydýchnutý vzduch zvlhčuje vzduch, ktorý dýchate.

Natural-support-healingZáporná reakcia na emocionálny stres môže spôsobiť astmatický záchvat. Môžete použiť aromaterapiu, ktorá vám na jednej strane umožní relaxovať a prekonať stres a na druhej strane rozšíriť dýchacie cesty. Pamätajte, že lieky majú zvyčajne dlhý zoznam vedľajších účinkov. Niekedy sú nevyhnutné, ale vždy sa môžete odvolávať na prírodu a podporovať terapiu alebo zmierniť skoré príznaky. Omega-3 mastné kyseliny nachádzajúce sa v rybách s vysokým obsahom tukov, ako je losos, treska a makrely, prispievajú k zníženiu zápalu v tele. Nezabudnite si ich kúpiť z dobrých zdrojov. Organické obchody budú najlepšie. Vyhýbajte sa vyprážaným a vysoko spracovaným potravinám. Jedzte zázvor, aby ste pomohli bronchodilatátorom pracovať a ľahšie dýchať. Pre astmu sa odporúčajú aj nasledujúce bylinné infúzie: banán, tymián, mulleín, lipa a tymián.

Astma je prekážkou v odbornej príprave, je však zvládnuteľná. Veľa záleží na vašej vôli. Môžete sa cítiť zle a vzdať sa, ale môžete si tiež vziať býka za rohy a využiť svoju astmu k boju o svoje zdravie. Tréning vám môže pomôcť, pretože posilňuje vaše telo a posilňuje vašu imunitu. V tréningu bežca sa niekedy objavia príznaky choroby, čo je jednoducho výsledok očistenia tela a štádia formovania. Napriek tomu stojí za to byť v bezpečí a všetky príznaky chorôb konzultovať s trénerom a lekárom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi