Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čo je muai thai?
03.08.2020

Čo je muai thai?Kultúru nemožno oddeliť od jazyka a miesta, kde sa narodila. Bojové umenia a bojové umenia sú neoddeliteľne spojené s kultúrou, z ktorej vznikli. Toto je tiež história thajského boxu s názvom muai thai. Je to brutálny šport s dôrazom na úzke boje, údery lakťom a kolena.

PôvodNeexistuje dôkaz o tom, že by muai thai pochádzal z Thajska, pretože väčšina krajín v tejto oblasti si nárokuje vynález tohto bojového umenia. Je však isté, že bolo založené v tejto oblasti a práve v Thajsku sa snaží byť takmer národným športom.

Začiatok vývoja klasických muai thai sa datuje do 13. storočia. Presný dátum vzniku starobylých a stredovekých škôl bojových umení nie je nikdy ľahký, pretože to znamená potrebu rozlišovať pravidlá a znaky charakteristické iba pre daný štýl. Popis boja súvisí s príbehom, v ktorom ho bojovníci použili na ochranu kráľa slona po strate zbraní. Začiatky disciplíny boli hlboko zakorenené v náboženskom rituále - bol potrebný bojový rituál pred bojom .

Muai thai sa rýchlo prispôsobil potrebám armády, takže sa pridali prvky zbraní z krabi-krabongu a ruky sa zabalili do kaad chuek váženej látky. Rozvoj tejto školy bojových umení bol veľmi ovplyvnený Bushom, z ktorého boli odobraté prvky skákania a podhodnotenia.

V roku 1887 kráľovské nariadenie zaviedlo toto umenie do telovýchovných a vojenských akadémií. Preto sa do konca 19. storočia vyvinuli jednotné pravidlá muai thai . Boli zabalené obaly z muay kaad chuek. Na druhú stranu, v roku 1921 bol koncept držania bojov v ringu upravený z európskeho boxu - tiež zabránil publiku zúčastniť sa na boji.

boxerské rukavice. Použitím posledne menovaného sa do boja dostali prvky európskeho boxu - bol určený prsteň s jednotnými rozmermi 6,1 x 6,1 m. Zápas bol ďalej rozdelený do 5 kôl po 3 minútach a hráči boli rozdelení do váhových skupín. Týmto spôsobom škola zmenila boj na šport. Súčasný šport je mimoriadne traumatický, zatiaľ čo vďaka váženým obalom kaad Chuek do polovice 20. storočia sa thajský box stal smrtiacim športom . Z tohto dôvodu boli typické vojenské brutálne techniky, ako sú údery do hlavy a hlavy, určité hody, kopy do slabín, pomaly stiahnuté a zábaly boli opustené v prospech

Mnoho tradícií bolo zabudnutých alebo stiahnutých, ale mnohé prežili. Jeden z najkrajších je tradičný tanec waikhru pred bojom. Spočiatku to malo ukázať región, z ktorého hráč pochádza, ale dnes je to čisto tradičné.

Box dnesThajský box je v súčasnosti jedným z hlavných bojových umení. Vďaka špecifickým ťahom a boju o úplný kontakt je považovaný za jeden z agresívnejších bojových štýlov . V mnohých krajinách, vrátane Poľska, muai-thajskí atléti pracujú so združeniami kickboxu. Možno je to kvôli určitej podobnosti v športe - thajský box tiež využíva plnú silu na útok a dáva kopy do stehien.

Šoky na koleno a koleno a najvyššie kopy sú špecifické pre tento šport. Preto sa počas chrápania odporúča používať chrániče stehien Stop a je to dobrý nápad, najmä pre začiatočníkov. Časť boja sa uskutočňuje na klinike, t. J. V tesnom boji. podkolienky, peny - Úrazy lakte do hlavy povolené v tomto športe môžu ľahko vyradiť súpera, ale tiež vyradiť zuby. Kopy sa používajú na holenie a veľmi často na stehne, preto si zakúpte helma najlepšie chrániče zubov. Je tiež vhodné investovať do brucho a stehná a genitálie, Nemôžete si vlasy samozrejme uhryznúť alebo vytiahnuť, ale boj je veľmi prudký - v prízemí nikdy nebudete bojovať . Boj možno vyhrať knockoutom, vylúčením súpera alebo bodmi. Rozhodca môže tiež nazvať žrebovanie.

Thajskí majstrov boxu často trénujú dlhé hodiny, rovnako ako kickboxery. Väčšina z nich má preto muai thai šortky a nepoužívajú sa žiadne tričká. tréningová hruška. V boji sa tradične používajú iba sáčok a

Prvky thajského boxu sa stali trvalou súčasťou repertoáru MMA . Niet divu - je to krásny šport s históriou, veľmi malebný a veľmi efektívny.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi