Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Čo je to lavinový batoh
03.08.2020

Čo je to lavinový batohJe polovica apríla. Prechádzame cez svah v údolí Kacza v Slovenských Tatrách. Je nás niekoľko. Pohodlne chodíme po ťažkom, mokrom snehu. Slnko svieti, je to pekné. Zrazu cítime, že sa zem pod nohami odstraňuje. Obrovský kúsok snehu skĺzol s nami smerom k Biała Woda. Našťastie sa zastavíme po niekoľkých desiatkach metrov "jazdy", bielych so snehom. Táto skúsenosť je jedinečná. Skúsení, atletickí a silní ľudia dokázali urobiť niečo proti malému rozmaru prírody. Možno to bola veľmi jemná lekcia, ktorú nám hory naučili rešpektovať ich moc a racionálne posudzovať naše schopnosti. Pretože hory neodpúšťajú chybám, najmä tým, ktorí opúšťajú značené chodníky a hľadajú vlastné chodníky na horských svahoch pešo alebo na lyžiach.

Je to pre týchto ľudí (okrem horských záchranárov, ktorí idú na nebezpečné miesta mimo službu) špeciálne zariadenie proti lavine. Jedným zo základných prvkov je lavinový batoh.

Ako to fungujeLavínové batohy sú špeciálne zariadenia určené na udržanie osoby chytenej lavínou na jej povrchu. Jedným slovom zabraňujú snehové pokrývky. Lyžiar alebo turista, ktorý je pohltený zasúvaním snehu, ťahá špendlík na jednom z postrojov batohu. Týmto spôsobom aktivuje mechanizmus, ktorý umožňuje, aby sa plyn uložený v náplni v batohu dostal do airbagov . Vankúše, obvykle umiestnené na oboch stranách batohu, sa v priebehu niekoľkých sekúnd naplnia plynom. Sú také veľké (každý do 100 litrov), že pôsobia ako záchranný kruh. Batoh sa zvyčajne skladá z dvoch prvkov - základne (ktorú je možné používať samostatne) a odnímateľného batožinového priestoru.

BaseToto je základný prvok batohu lavín . V malom a plochom batohu, ktorý je vybavený štandardnými postrojmi a bedrovým pásom a kolíkom umiestneným na ľavom alebo pravom ramennom popruhu, je jeho "srdce" - plynová kazeta pripojená k spúšťaciemu mechanizmu (aktivovaná potiahnutím kolíka) a jeden alebo dva pevne zabalené airbagy . Prázdne sú neviditeľné, pretože sú skryté, až kým nie sú vytlačené špeciálnymi vreckami pri ich plnení. Pridruženia k systému airbag sú opodstatnené, ale systém automobilu funguje automaticky, ale musí byť aktivovaný batohový systém.
  • Chránič práškovej základnej jednotky . Kompletná základňa s vankúšmi s objemom 85 litrov a spúšťovým mechanizmom. Doplnené odnímateľným chráničom. Môže byť použitý ako batoh, ak nemáte príliš veľa batožiny. Potom už nemusíte kupovať odnímateľný batoh. Ideálne pre freeriderov, ktorí potrebujú batoh s malými rozmermi a hmotnosťou. Kazety a spúšťový mechanizmus sú vymeniteľné. Cena: približne 2700 PLN.

batohový priestorPripojte batohový priestor k základni. Nemusíme to robiť, ak pre zmenu zoberieme iba turistické termosky a lyžiarske rukavice. Ak však musíme zobrať niekoľko vecí, musíme si to vybaviť. Je dôležité, aby zodpovedala základni, ktorú máme. Komory majú rôznu kapacitu - od približne 20 l do 50 l.
  • Zip ABS Vario zapnutý. Batoh bez základne ABS (systém airbagov). Úzke, najmä pre sedačkové lanovky. Prídavné zariadenie na lyže, snowboard a cepín. Objem: 45 + 5 litrov, nosnosť do 80 kg. Hmotnosť: približne 870 g. Cena: približne 530 PLN.

Kompletný batohV Allegro môžete kúpiť aj kompletné lavinové batohy od iných značiek. Aj keď ich cena môže zamrznúť, stojí za zváženie, ako si vážime náš život ...
  • Ortovox Ascent 22 Avabag. Vyrobené z bardavyrobené z odolných materiálov s nízkou hmotnosťou. Vrátane náplne s hmotnosťou iba 1,8 kg. Má jeden vankúš v tvare 160 litrov v tvare C, ktorý sa otvára nad a po stranách batohu. Kapacita batohu 22 litrov Cena: približne 4 350 PLN.


Samozrejme lavínový batoh nie je poistka alebo zariadenie na surfovanie lavín. Ide o zariadenie na záchranu života a - minimalizáciu pozornosti, nevylučujúce riziko povodní.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi