Cyklopočítače s GPS do 1000 PLN
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Cyklopočítače s GPS do 1000 PLN
03.08.2020

Cyklopočítače s GPS do 1000 PLNPonuka výrobcov zahŕňa mnoho modelov bicyklových počítačov s GPS. Jednoduchšie ukážu iba rýchlosť, zaznamenajú prejdenú vzdialenosť a niekoľko ďalších parametrov. Môže to byť dobrá alternatíva k bezdrôtovým meračom, pretože pri GPS nemusíte namontovať snímač rýchlosti na volant. O niečo drahšie modely ponúkajú jednoduchú navigáciu založenú na odovzdanej trase, ale zobrazujú iba trasu, po ktorej sa majú sledovať, bez zvyšku mapy. Môže to byť pekné riešenie pre ľudí, ktorí navigáciu občas používajú a nechcú minúť viac peňazí. Pokročilejšie modely zobrazujú na obrazovke mapu v plnej veľkosti, niekedy vo farbe - to je najlepšie riešenie, ktoré vám pomôže pri navigácii v neznámom teréne. Ukážem vám niekoľko zaujímavých modelov elektromerov s GPS, ktorých cena nie je vyššia ako 1 000 PLN.

iGPSport - model iGS130Je to jeden z najlacnejších počítačov s cyklom GPS na trhu, ale má čo ponúknuť. Dvojpalcová obrazovka zobrazuje čas, rýchlosť a jeden z vybraných parametrov: vzdialenosť, čas jazdy, priemerná a maximálna rýchlosť alebo celková prejdená vzdialenosť. iGPSport iGS130 uloží naše jazdy do pamäte, môžete ich vytrhnúť pripojením k počítaču a skopírovať napríklad do Endomondo alebo Strava.

Výrobca sa postaral o podsvietenie obrazovky (s automatickým nastavením) a batéria vydrží až 22 hodín prevádzky. Nabíja sa prostredníctvom konektora micro USB a dá sa vykonať aj počas jazdy.

Sigma - Pure GPS modelBryton je značka, ktorá zaútočila na poľský trh a okamžite pritiahla veľkú skupinu fanúšikov.
Bryton 450 je dobre vybavený glukomer, ktorý môže bežať až 32 hodín bez nabíjania. Na 2,3-palcovej obrazovke sa zmestí až 8 zobrazených parametrov (z 72 dostupných). Vďaka vstavanému prijímaču Bluetooth / ANT + môžeme s glukomerom spárovať niekoľko externých senzorov, ako je kadenčný meter, meranie spotreby energie, monitor srdcového rytmu alebo merač rýchlosti (užitočné pri jazde v hustom lese). Komputerek má vstavané populárne mapy OSM, vďaka ktorým môžeme ľahko navigovať po predtým načítanej trase.

Počítadlo nás navyše môže upozorniť na prichádzajúce hovory, SMS alebo e-maily. Po dokončení aktivity synchronizujeme jazdu s aplikáciou Bryton vďaka WiFi alebo Bluetooth pripojeniu. K dispozícii sú tri verzie Briton 450: E - bez ďalšieho príslušenstva, H - so snímačom srdcového rytmu a T - so snímačom srdcového rytmu a snímačom rýchlosti a kadencie.

Garmin - model Edge 130Garmin je najobľúbenejší výrobca ro počítačovústne s GPS.
Okraj 130 je malý, ale bohatý model, ktorý obsahuje schopnosť navigácie po nahranej stope. Je to zjednodušená navigácia, ktorá nezobrazuje celú mapu, ale stačí na jazdu na mierne väčších cestách. Počítadlo môže počas jazdy zobraziť až 6 parametrov na obrazovke, máme tiež možnosť prečítať indikácie z pripojených zariadení prostredníctvom Bluetooth / ANT +.

Glukometer od zásuvky bude pracovať až 15 hodín a trieda IPX7 znamená, že nebude hrozný pre jazdu v daždi. V súprave okrem pultu máme aj štandardný držiak, kábel a bezpečnostné lano. K dispozícii je tiež súprava s pripojeným monitorom srdcovej frekvencie, ako aj edícia pre horské bicykle so špeciálnym držiakom, silikónovým puzdrom a diaľkovým ovládaním, ktoré vám umožňujú ovládať glukomer bez toho, aby ste zložili ruky z riadidiel.

Wahoo Elemnt BoltAj keď bol tento počítač predstavený pred tromi rokmi, stále dostáva aktualizácie softvéru. Zároveň ide o silnú konkurenciu s výrobkami Garmin. Bolt je malý meter vybavený veľmi jasným podsvieteným 2,2-palcovým displejom s až 9 parametrami. Zoznam možných možností je veľmi dlhý,
skrutka je skutočný cvičný kombajn, ktorý umožňuje aj navigáciu. Trasa trasy sa zobrazuje na mapách pripravených OSM a do pamäte zariadenia môžeme nahrávať mapy celého sveta. Môžete ľahko nahrať trasy určené v takých aplikáciách, ako je RideWithGPS, Komoot alebo Strava.

Počítač sa samozrejme pripája k externým senzorom cez Bluetooth / ANT +, môžeme ho tiež spárovať s telefónom alebo ho synchronizovať s WiFi sieťou. Skrutka je nakonfigurovaná pomocou veľmi pohodlnej aplikácie na telefóne - všetky zmeny sú okamžite viditeľné na počítači. Merač bude fungovať až 15 hodín bez nabíjania, kryt je vodotesný a počas jazdy sa pripája k množine satelitov: GPS, GLONASS, BEIDOU, Galileo a QZSS.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi