Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Drobné chyby na bicykli - ako ich opraviť počas cestovania?
03.08.2020

Drobné chyby na bicykli - ako ich opraviť počas cestovania?Chyby sa vyskytujú často. Väčšina z nich je iba prípadom, na ktorý sa musíme pripraviť, a to tak, že nám so sebou prinesieme základné časti bicyklov. Samotné nástroje však nie sú všetko - budete tiež potrebovať základné znalosti o tom, čo s nimi robiť.

Ako sa vysporiadať s prepichnutou vnútornou trubicou?Jedna z najbežnejších porúch, ktoré sa môžu vyskytnúť každému v akomkoľvek teréne, je rozbitá vnútorná trubica. Môžeme sa na to dobre pripraviť, pretože môžeme vopred predpokladať, že sa nám skôr alebo neskôr stane.

Najskôr odskrutkujte koleso. Malo by ísť hladko s predným, ale pokiaľ ide o zadný, nezabudnite jemne ťahať prehadzovačku smerom dozadu, aby ste uvoľnili reťaz a jemne ju vyberte z ozubených kolies. Väčšina bicyklov má rýchle uvoľnenie, ktoré stačí otočiť, aby ste odstránili koleso, inak by ste mali mať kľúč, zvyčajne veľkosť 15. Potom príde čas na odstránenie pneumatiky. V tomto prípade nám bude súbor lyžice fungovať najlepšie a vždy ich môžeme mať pri sebe, pretože sú ľahké a v podstate stoja haliere. Plastové budú fungovať najlepšie, pretože nebudú poškriabať naše kolesá.


Po odstránení vnútornej trubice existujú v skutočnosti dve možnosti: môžeme ju nahradiť novou alebo ju vyskúšať opraviť . Druhá možnosť vyžaduje, aby sme mali opravnú súpravu a presne lokalizovali otvor. Ak vieme, ako používať náplasti, môžeme ich rýchlo opraviť a vložiť späť do pneumatiky. Častou chybou je oprava vnútornej trubice a jej použitie ako náhrada. Bohužiaľ to nie je dobrý nápad, pretože po opätovnom použití vnútornej duše sa náplasť pod tlakom a tlakom pritláča, vložili sme ju do pneumatiky a okamžite sme ju použili.

Ak však máme s sebou dodatočnú vnútornú trubicu, ktorá sa vždy oplatí nosiť so sebou, pretože nezaberá veľa miesta a zároveň zaručuje pocit bezpečia, záležitosť je dokonca jednoduchšia. Asi za 15 PLN môžeme získať vnútorné rúrky solídnej značky
kontinentálne v rôznych veľkostiach, preto si pred nákupom starostlivo skontrolujte veľkosť kolies nášho dvojkolesia.

Po výmene kolesa a jeho vložení späť na miesto zostane iba nahustiť ho. V skutočnosti by žiadny cyklista nemal opustiť dvor bez pumpy. Dostaneme na trh veľmi ľahké a malé veci, ktoré môžeme ľahko pripevniť na naše bicykle alebo nosiť v batohu, napríklad Beto kliky, čo nás môže v prípade zlyhanie.

Sú chvíle, keď s nami nemáme žiadne náplasti alebo novú vnútornú trubicu. Zaujímavým riešením by potom mohlo byť vyplnenie pneumatiky veľkým množstvom trávy, čo by nám mohlo umožniť ísť domov a nahradiť vnútornú trubicu novou.

Záchrana v prípade nefunkčných riadidielNeprajem si to pre nikoho, ale niekedy sa stáva, že zažijeme prevrátenie, ktoré spôsobí zlomenie časti bicykla , Pri takýchto príležitostiach by sme mali vždy nosiť aspoň jednu zvitok izolačnej pásky . V skutočnosti ľahko, v skutočnosti, dočasne, ale efektívne, opravíme náš bicykel, aby sme sa dostali k najbližšej čerpacej stanici. Páska bude užitočná napríklad pri zlomenom volante, ktorý môžeme stuhnúť vetvou odlomenou zo stromu . Je dôležité, aby bol strom mokrý, čo nám poskytne väčšiu odolnosť našej záchrannej štruktúry.

Členenie bŕzd na cesteBrzdy sú súčasťou bicykla, na ktorý by sme sa mali vždy spoľahnúť. Bohužiaľ sa stáva, že aj tak zlyhajú a počas jazdy sa prestávame cítiť pohodlne. V závislosti od brzdového systému, ktorý máte, sa môžu vyskytnúť ďalšie poruchy, ale najbežnejším problémom je uvoľnenie kábla. Našťastie, ak máme správne nástroje, môžeme ich rýchlo natiahnuť a zabudnúť na problém. V týchto a ďalších prípadoch, napríklad keď je potrebné sprísniť ďalšiu časť bicykla, budeme potrebovať praktickú sadu hex kľúčov . Tu si môžeme vybrať z mnohých typov tzv narzędziowników. Stojí za to investovať do jedného, ktorý nám bude slúžiť roky a bude sa tiež pohodlne používať. Za povšimnutie stojí napríklad Crank Brother nástrojár, ktorý váži menej ako 90 ga je veľmi pevný. Bohužiaľ, patrí k drahším zariadeniam, pretože najlacnejšie model stojí okolo 70 PLN.

Zaujímavým riešením je aj sada nástrojov, ktoré sa hodia v rôznych podmienkach, uzavreté v balíku v tvar fľaše na vodu. Môžeme ich ľahko pripevniť na bicykel a nebudeme sa obávať, že by nás niečo mohlo prekvapiť. Za toto inteligentné riešenie zaplatíme približne 40 PLN.

Čo robiť, keď sa reťaz rozbije?Jedným z najhorších porúch, ktoré sa môžu vyskytnúť, je prerušená reťaz. Bez toho, bohužiaľ, nemáme šancu pokračovať v našej ceste, takže stojí za to niesť
kladkostroj pre prípad. Je malý a stojí okolo 12 PLN. V prípade vyššie uvedenej chyby a potreby skrátenia reťazca sa to ukáže ako nenahraditeľné. Malo by sa však pamätať na to, že v takejto operácii sa neobjdeme bez náhradnej manžety . Našťastie to nie je časté zlyhanie a my by sme naň mali byť pripravení iba v prípade veľkých výletov na bicykloch.

Ak si kladieme otázku, čo by sme si mali skutočne vziať so sebou, aby sme pred odchodom nesli so sebou všetky možné nástroje, poďme dôkladne skontrolovať náš bicykel, skontrolovať trasu, po ktorej ideme, a označiť na nej bicyklové služby v okolí. Balme tiež základné nástroje, čerpadlo a rezervnú vnútornú trubicu. Pozitívny prístup je tiež veľmi užitočný, pretože nás údajne odvádza z nešťastia a zaručuje, že nás žiadne zlyhanie neovplyvní.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi