Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Druhy šípok
03.08.2020

Druhy šípok

Šípková štruktúraKaždá oštep pozostáva zo štyroch častí a je úplne rozobraná. To vám umožní vytvoriť jedinečné šípky, ktoré sa dokonale hodia k hráčovi. Šípka sa skladá z:

1) Tipu alebo šípka. Vďaka tomu sa drží v štíte. Špičky môžu byť oceľové alebo plastové, v závislosti od štítu, ktorý máme. Oceľové disky sa používajú pre sisálové disky a plastové - pre elektronické disky. V závislosti od typu disku si môžeme zvoliť oceľové (oceľové) alebo plastové (softtipové) loptičky.

2) Hlaveň - to je najdôležitejšia časť raketoplánu, ktorá ukazuje jeho kvalitu. Hlaveň je zhrubnutie tesne za špičkou, inak známe ako hlaveň. Môže byť vyrobený z rôznych druhov materiálov a má inú základnú hmotnosť, hmotnosť, veľkosť a tvar. Z čoho je vyrobený má vplyv na stabilitu hodu a jeho presnosť.

3) Šachta - to je prvok, ktorý spája hlaveň s perím.

4) Perie - je na konci šípky a pôsobí ako stabilizátor. Bez neho je zasiahnutie cieľa veľmi ťažké.

Okrem štyroch hlavných prvkov má šípka aj O-krúžky a chránič. O-krúžky sú gumené tesnenia, ktoré sú umiestnené napríklad medzi valcom a hrotom alebo hriadeľom. Vďaka nim sa prvky netočia. Chránič je vyrobený z hliníka. Nachádza sa na konci pera a je zodpovedný za udržiavanie peria v správnom zarovnaní.

Druhy šípokŠípky možno rozdeliť podľa toho, z čoho je hlaveň vyrobená. A tak máme:

1)
Mosadzné loptičky, v ktorom je hlaveň vyrobená z mosadze. Ich výhodou je, že sú lacné, majú rovnakú hmotnosť a ťažisko i. Sú ideálne pre začiatočníkov. Bohužiaľ nie sú veľmi odolné voči poškodeniu.

2) Vysoko-niklové mosadzné opúšťacie vaky. Rovnako ako tie predchádzajúce, sú dosť veľké a ťažké. Vďaka niklu majú striebornú povrchovú úpravu a časom nezmierajú. Pretože sú dosť veľké, je ťažké "vystreliť" viac krídeliek na jedno dobre bodované políčko. Okrem toho počas letu vytvárajú pomerne veľký odpor vzduchu, takže pri hádzaní vyžadujú viac úsilia. Ich výhodou je, že sú celkom odolné voči poškodeniu.

3) Volfrámové opaľovacie loptičky. Sú to najdrahšie a najtenšie spomedzi opísaných. Wolfram je materiál, ktorý umožňuje získavať tenké a relatívne ťažké šípky, vďaka ktorým je možné hodiť na cieľ s vysokou presnosťou. Zvyčajne sa vyrábajú zo zmesi volfrámu a niklu. Pomery týchto materiálov je možné odčítať z zápisu na krídelke (napríklad 90 - 10 znamená, že ide o 90% volfrámu a 10% niklu).

4) Drevené košíčky. Sú zriedkavé. Vyrábajú sa z rôznych druhov dreva a tureckého peria.

Typy štítovKyvadlová loptička, ktorú použijeme, závisí hlavne od typu. Sisálne štíty sú vyrobené z pevne usporiadaných agávových vlákien, ktoré sú Sú veľmi tvrdé a dobre absorbujú nárazový zvuk. Bodovacie priestory sú oddelené kovovým pavúkom. Ak to zasiahneme, raketoplán sa odrazí a spadne. Sú zahrnuté do tzv tiché štíty. Pre sisálne disky sa používajú kyvadlové loptičky vyrobené z odolnejších materiálov. štít. Môžu byť sisalové alebo elektronické.

Elektronické terče vyžadujú plastové loptičky. Štít je oveľa ľahší ako štít sisalu a nemá kovový pavúk . Celý povrch je pokrytý špeciálnymi otvormi. Raketoplán sa do nej drží a senzory pod jej povrchom počítajú body. Je to veľká pomoc, pretože systém automaticky počíta body jednotlivých hráčov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi