Energetické dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu prekonať blues
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Energetické dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu prekonať blues
03.08.2020

Energetické dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu prekonať bluesMedzi dychom a psychikou existuje nepopierateľné spojenie. Náš dýchací rytmus je prísne závislý od toho, aké emócie zažívame a čo si myslíme. V prípade napätia a stresu sa výrazne zrýchli a spomaľuje, keď sa cítime pokojne a uvoľnene.

Chandra, alebo depresívna nálada, je stav, v ktorom sa zvyčajne nachádzame v sebe. Dokazujú to nielen naše vyhlásenia a správanie, ale aj držanie tela. Smutný človek je zvyčajne sklonený a má zrútenú hruď, takže jeho dýchanie je plytké a do pľúc sa nedostáva dostatok kyslíka . Život s takým "deficitom kyslíka" môže spôsobiť bolesti hlavy, ťažkosti s koncentráciou a v dôsledku toho sa môžete cítiť ešte horšie. Ak chcete prerušiť tento začarovaný kruh, musíte sa zamerať na vedomé dychové cvičenia, ktoré vám dodajú energiu a silu.

Aby sme mohli začať s dýchacími cvičeniami, musíme urobiť dve veci . Prvou je miestnosť , v ktorej zostaneme - musí byť vetraná a musí poskytovať tepelnú pohodu. Druhým je oblečenie . Nemalo by to obmedzovať pohyb, najmä hrudník, takže stojí za to sa zmeniť na športové tepláky, ktoré zaručujú slobodu. Ženy môžu tiež nosiť športovú podprsenku alebo sa rozhodnúť pre vrchné prádlo, aby sa počas cvičenia nepohybovali.

Tu sú niektoré dychové cvičenia, ktoré nám pomôžu prebudiť našu energiu, okysličiť nás, a tak pozitívne ovplyvniť výživu celého organizmu.

Cvičenia ležiaceToto sú najlepšie cvičenia, ktoré môžete začať. Umožňujú relaxovať telo najefektívnejšie.
deky na jogu, vyrobené z približne 30% vlny. Tu ideme. maska na spanie očí, pretože im to umožňuje lepšie sa sústrediť na samotné cvičenia. Ak sme skutočne citliví na zimu, dajte na rohož ďalšiu prikrývku a pripravte ďalšiu na zakrytie nôh. Sú perfektné pre toto jóga valec, aby umožnili relaxáciu bedrovej chrbtice kvôli malému ohybu nôh. Niektorí ľudia to považujú za užitočné Budeme mať hrubá cvičebná podložka, ktoré nás udržia v dobrej izolácii od podlahy . Položme pod hlavu malý vankúš. Môžete tiež vložiť klin pod kolená alebo
  1. Ležali sme na podložku na chrbte, ruky voľne na oboch stranách tela. Vdýchneme nosom a nasmerujeme vzduch smerom k žalúdku tak, aby mierne stúpal nahor. Keď vydýchame, vydýchame nosom a žalúdok sa zrúti. Snažíme sa predĺžiť nádych a výdych, aby sme aktivovali brušnú cestu a tlačili vzduch do dolných pľúc.
  2. Rovnaké cvičenie vykonávame tak, že na žalúdok kladieme váhu pod rebrá. Mohlo by to byť drevené jogové kocky alebo hrubá kniha s pevnou väzbou. Počas inhalácie sa pokúste mierne nadvihnúť kocku alebo knihu. Pri výdychu pomoc mierne klesá. Nezabudnite inhalovať a vydýchať po rovnakú dobu.

Posedenie cvičeniameditačný vankúš. Cvičenie robíme pri sedení so skríženými nohami (v turečtine) - boky by mali byť približne rovnako vysoké ako kolená alebo vyššie. Tu ideme. Poloha v sede je ťažšia, pretože horné telo musíme držať rovno . Vďaka tomu dokážeme využiť celý objem pľúc. Môže to byť užitočné
  1. Položili sme si ruky na kolená a pri vdýchnutí posúvame hrudnú kosť dopredu a stiahnite plecia. Pri výdychu stiahneme hrudnú časť, plecia idú vpred, obraciame chrbát. Naše telo robí mačací pohyb tam a späť v čase s naším dýchaním. Dýchame nosom.
  2. Palec pravej ruky zakrýva pravú nosovú dierku, ukazovák - ľavý. Budeme striedavo dýchať. Natiahneme vzduch do pravej nosovej dierky, zavrieme ju a uvoľníme ľavú. Zatiahnite ľavý, zapojte ho a uvoľnite ten pravý.

Cvičenia v stojiStojí za to, aby ste ich robili vonku a kombinovali ich s pohybom. Nezabudnite, že pri každej aktivite - chôdze, chôdzi, behu alebo jazde na bicykli - sa vykonáva dych, pretože telo potrebuje viac kyslíka, a to nás len núti . Nasledujúce cvičenia môžu slúžiť ako prestávka počas aktivity alebo ako spôsob, ako si na chvíľu odpočinúť pri práci - na okamih len vzdialite sa od svojho stola, kuchyne, žehliacej dosky alebo stanice pre domácich majstrov. Umožňuje.
  1. Rozložili sme si šírku bedier od seba, pri inhalácii dvíhame ruky bokom nad hlavu, pri výdychu ju znižujeme pozdĺž tela.
  2. Obe ruky položte do oblasti hrudnej kosti a nadýchnite sa a otvorte"Hrudník, ruky pevne pritiahnuté k sebe. Výdych je návrat ruky do hrudnej kosti.

Ako dlho trvajú cvičenia?Je ťažké uvaliť na seba okamžite režim a určitý počet opakovaní. Musíte si zvyknúť na dychové cvičenia. Na začiatku robíme 3-4 opakovania a pozorujeme telo . Mali by ste sa určite zastaviť, ak vám hlava začne bolieť, máte nedostatok vzduchu alebo máte dojem, že nemôžete úplne vyprázdniť svoje pľúca. V takýchto situáciách sa vraciame k nášmu dýchaciemu rytmu a čakáme, až sa situácia normalizuje. Ako čas pokračuje, vaše cvičenia budú postupovať plynulejšie a vdychovanie a výdych sa bude predlžovať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi