Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Farba okuliarov v okuliaroch je dôležitá - vyberte tú najlepšiu pre vás
03.08.2020

Farba okuliarov v okuliaroch je dôležitá - vyberte tú najlepšiu pre vásV horách sa slnko odráža od snehu a zvyšuje oslnenie. Za týchto podmienok sa nesmie zabudnúť na ochranu očí. Takže keď idete na svah, musíte mať okuliare. Ktoré sklo si vyberiete zo širokej ponuky?

Prečo potrebujeme okuliare?Najprv chránia oči pred nadmerným slnečným žiarením, najmä proti UV žiareniu. Po druhé, zlepšujú viditeľnosť a kontrast, čo je veľmi dôležité, najmä pri rýchlej jazde. Keď je slnko, obloha sa spája so snehom a potom nevidíte nerovnosti, magnáty a záhyby terénu. Po tretie, okuliare chránia vaše oči pred vetrom. Po štvrté, chránia citlivé oblasti tváre pred chladom. Vďaka nim sa cítime bezpečnejšie a jazda môže byť plynulejšia, rýchlejšia a pohodlnejšia vo všetkých podmienkach.

Pri nákupe vašich okuliarov berte do úvahy farbu šošoviek a ich parametre, ako aj nasledujúce faktory: počasie, preferovaný štýl jazdy, terén - máte radi rovinaté trasy, na ktorých môžete vyvinúť vysokú rýchlosť, alebo dávate prednosť panenským jedlám, na ktorých sú tu magnáty, stromy a borovica horská. Okuliare by mali zabezpečiť primeraný prenos viditeľného svetla (VLT) v špecifických svetelných podmienkach. Každá farba poskytuje iný kontrast a hĺbku.

VLTNízky VLT Prenos viditeľného svetla znamená menej svetla, ktoré sa prenáša rýchlo, čím sa v slnečných dňoch znižuje namáhanie očí. Vysoký pomer VLT, napríklad nad 60%, znamená, že objektív umožňuje prejsť viac svetla, takže môžete vidieť lepšie. Ak sú viditeľnosť slabšia, sú nenahraditeľné. Pamätajte, že parameter VLT nemá vplyv na prenos UVA, UVB a UVC žiarenia. Pokiaľ ide o priepustnosť svetla cez šošovky, výrobcovia používajú inú klasifikáciu - rozsah sa pohybuje od S0 d S6, od priehľadného pri jazde v noci alebo pri veľmi slabej dennej viditeľnosti až po slnečnú jazdu.

Sklenené tabule s povlakom sú liekom na intenzívne žiariace slnko. zrkadlo - povlak, ktorý znižuje škodlivé účinky infračerveného a tepelného žiarenia. Okuliare niektorých výrobcov okrem toho používajú polarizáciu, ktorá znižuje účinok oslnenia a znižuje intenzitu svetla a oslnenia slnečným žiarením odrážajúcim od lesklých povrchov, ako sú oceľ, ľad, voda. Pri výbere okuliarov venujte pozornosť tomu, či sú šošovky vybavené UV filtrom. Kvalitné okuliare chránia pred tromi typmi žiarenia: UVA, UVB a UVC.

Intenzita lúčov UVA je rovnaká vo všetkých poveternostných podmienkach, či už je zakalená alebo nie. A kedykoľvek v roku. Lúče UVA môžu spôsobiť šedý zákal. Naopak, UVB a UVC žiarenie môže viesť k zápalu spojiviek alebo keratitíde (ak je vystavené nadmernému slnečnému žiareniu).

KontrastŠošovky, ktoré ovplyvňujú spektrum svetla, používajú špecifické farbivá, ktoré odfiltrujú tvrdé farby, pričom zaostrujú farby, na ktoré sú oči citlivejšie. Výrobcovia používajú rôzne technológie. S technológiou brzo - Sonar. SPY - Šťastný, Dragoun - Lumalens,
Oakley používa technológiu PRIZM, značka

color glassPriehľadné okuliare, ktoré používame v podmienkach, kde je svetlo slabé, najmä v noci pri umelom osvetlení. Nemajú vplyv na odtiene farieb, nemenia kontrast ani hĺbkové vnímanie. Ak sú vybavené UV filtrom, môžete ich nosiť aj v oblačných dňoch. Všeobecne neovplyvňujú vnímanie, chránia oči pred vetrom, snehom a dažďom. Najčastejšie sa označujú ako filter S0, ktorý prepúšťa 80% svetla.

2. RužováRužové okuliare je navrhnutá pre nízke až stredné osvetlenie. Používajú sa v oblačných dňoch alebo pri slabom osvetlení. Zlepšujú zrakovú ostrosť z veľkej vzdialenosti. Okrem bielej je to najlepšia voľba pre nočné jazdenie, najmä keď jeteak potrebujete zaostriť kontrast. Môžu sa tiež použiť na jazdu v hmle, za súmraku alebo za úsvitu. Za slnečných dní s nimi musíte byť opatrní, pretože nie sú tónované, takže nevyfiltrujú jasné svetlo. Najčastejšie sa označujú ako filter S0 alebo S1, ktorý prepúšťa 60 - 80% svetla.

3. Oranžová alebo jantárováOranžové okuliare sú univerzálne, budú fungovať vo všetkých podmienkach. Môžeme ich nosiť v oblačných a slnečných dňoch, ako aj v noci. Pomáhajú rozlíšiť detaily a nerovnosti terénu a zvyšujú vaše vnímanie v hmle. Sú tiež určené na jazdu po zotmení. Ich priepustnosť svetla je v rozsahu od 40 do 80%. Najčastejšie sú označené filtrom S1.

4. ŽltáŽlté okuliare je vhodná pre tzv ploché svetlo, prinášajúce detaily. Fungujú veľmi dobre v snehovej búrke, pretože odtieň šošoviek zlepšuje ostrosť zraku, pričom filtruje jas snehu a zvyšuje kontrast medzi oblohou a svahom. Žlté okuliare tiež odfiltrujú modré svetlo, vďaka čomu sú vhodné pre slnečné aj zamračené dni. Toto je najuniverzálnejšie riešenie. Najčastejšie sú označené filtrom S2 a ich priepustnosť svetla sa pohybuje od 20 do 40%.

5. Hnedé okuliareHnedé okuliare zvyšujú kontrast a hĺbku vnímania. Sú ideálne na jazdu za jasných dní, aj keď slnko oslňuje. Mnoho výrobcov používa polarizáciu tejto farby na zníženie oslnenia. Keďže hnedé lyžiarske okuliare sú tmavé a odfiltrujú značné množstvo svetla, nepoužívajú sa v zamračených dňoch. Ich priepustnosť svetla je 8 až 18%. Najčastejšie sú označené filtrom S3.

6. ČervenáČervené šošovky je ideálna pre stredné až jasné osvetlenie. Zvyšujú ostrosť farieb a zaostrujú vnímanie, zlepšujú vnímanie detailov. V kombinácii s inými farbami, ako je čierna alebo oranžová, sú šošovky tmavšie a všestrannejšie. Ich priepustnosť je okolo 20%.

7. ZelenáZelené okuliare výrazne zlepšuje kontrast. Dávajú hĺbkový efekt. Za slnečných dní neunavujú váš zrak. Rozširujú spektrum prichádzajúceho svetla a zlepšujú viditeľnosť. Sú vhodné pre zamračené dni a dobre sa darí aj za jasných dní. Efektívne odfiltrujú svetlo a znižujú oslnenie. Ich priepustnosť je okolo 20%.

8. ModráMôžete sa opotrebovať pri zníženom osvetlení ne. Sú pokryté zrkadlovým povlakom. Dokážu sa v jasnom svetle. Sú ideálne pre rýchlu jazdu, pretože zlepšujú viditeľnosť - nezmeškáte žiadne snehové miesta, kaluže, zákruty terénu.

9. FialováFialové okuliare vďaka svojej špecifickosti zlepšujú kontrast zelenej a modrej a zachovávajú prirodzené vnímanie farieb. Zlepšujú vnímanie detailov na svahu, ako sú hrbole, magnáti, námrazy. Používajú sa pri slabom alebo strednom osvetlení.

10. Sivé a čierneUrčené hlavne na jazdu vo vysokých horách, keď sú oči vystavené intenzívnemu silnému svetlu. Blokujú prenikanie ultrafialového žiarenia do dúhovky. Nemenia odtieň videnej farby. Použitie zrkadla chráni oči odstránením odrazov odrážajúcich sa od snehu. Táto farba nebude fungovať v noci ani pri rovnakých svetelných podmienkach. Najčastejšie sú označené filtrom S4. Priepustnosť svetla je v rozmedzí 3 - 8%.

Na trhu sú dostupné položky modely s vymeniteľnými šošovkami. Ak teda zaistíte dobrú viditeľnosť na svahu a zakúpite rôzne farby skla, zmeníte svoj športový vzhľad v závislosti od poveternostných podmienok.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi