Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Honor Band 4 test kapely - veľa výhod, niekoľko nevýhod
03.08.2020

Honor Band 4 test kapely - veľa výhod, niekoľko nevýhod

Honor Band 4 spec

  • Displej: dotykový displej AMOLED, 0,95 palca, 240 x 120 pixelov, 2,5D sklo
  • rozhranie: Bluetooth 4.0
  • batéria: 100 mAh (prevádzková doba až 14 dní, až 6 dní pri pokročilej analýze spánku)
  • funkcie: analýza spánku, srdcová frekvencia 24 hodín, odpor vody 5 ATM, akcelerometer, krokomer, sedem športových opor, vymeniteľné popruhy
  • rozmery: 17,2 x 24,3 x 11,5 mm
  • hmotnosť: 20 g

DizajnHlavový pás Honor Band 4 je podobný svojmu predchodcovi a vizuálne je podobný mnohým iným zariadeniam tohto typu. Jeho dizajn je však pútavý - prierezový silikónový pásik vyzerá zaujímavo a mierne zakrivená obrazovka so zaoblenými hranami vyzerá moderne . Upozorňuje tiež jednodotykové tlačidlo obklopené strieborným prsteňom. Honor Band 4 je k dispozícii v troch farebných verziách: čierna, modrá a ružová.

Na prednej strane je obrazovka AMOLED s uhlopriečkou 0,95 palca, ktorá pracuje s rozlíšením 240 x 120 pixlov. To je nepochybne výhoda kapely - obrazovka je jasná, čierna je perfektná a farby sú výrazné. Vďaka vysokej hustote pixelov (282 ppi) je obraz tiež ostrý, takže sa môžete s radosťou pozrieť na displej . Nie je však vždy zapnutá - rozsvieti sa, keď zistí pohyb zápästia alebo keď sa dotknete obrazovky. Mali by ste tiež pamätať na to, že pásmo nemá svetelný senzor, takže podsvietenie musí byť nastavené manuálne a dokonca aj minimálne v noci môže byť príliš svetlé. Pod displejom je vyššie uvedené dotykové tlačidlo a celá predná strana je zasklená a mierne ohnutá.
200
201


Popruh je pevne skonštruovaný, je vyrobený z hladkého a flexibilného vysokokvalitného silikónu. Čelenka je univerzálna a spona je plastová pracka. K dispozícii je tiež jediná slučka na opasok s čapom na opasku, zdobená logom značky. Popruh sa dá vybrať a vymeniť, sú k dispozícii náhradné verzie popruhu. Je to tiež jediný prvok v inej farbe, pretože zobrazovací modul je identický v každej farebnej verzii pásma, takže môžete ľahko zmeniť vzhľad zariadenia.

Ergonomics and useErgonomics je na veľmi vysokej úrovni. Dizajn je úzky a veľmi ľahký (20 g) a remienok je rovnako ako materiály krytu príjemný na dotyk. Univerzálne nastavenie veľkosti je presné, otvory sú husto stlačené a pracka je dokonale držaná. Tiež som sa nesťažoval na slučku na opasok, ktorá vďaka čapu udržuje vyznačenú polohu. Aj keď pásik stále nie je príliš tenký (hrúbka 11,5 mm), je stále ľahké naň zabudnúť - vlastne ho necítite na zápästí. Je tiež vodotesný v triede 5 ATM (50 m). Je však potrebné si uvedomiť, že to neznamená, že sa s ňou môžete potápať. Áno, môžete plávať a kúpať sa s čelenkou, ale je lepšie vyhnúť sa kontaktu s mydlom.
202


Pásmo ponúka základné inteligentné funkcie. Podporuje alarmy, vibruje upozornenia na hovorytelefónne hovory alebo správy, ktoré je možné čítať pomocou správne zobrazených poľských znakov . Prístroj nepodporuje hovory, umožňuje ich iba odmietnuť. Bohužiaľ, vibrácie zlyhajú, čo je hlasnejšie ako viditeľné - bzučí nahlas, čo počujú aj zvonku, ale v hlučnom prostredí ho možno ľahko utopiť. Vibrácie tiež prebudia partnera, takže alarmy nie sú osobné.

Z hľadiska použitia existuje niekoľko problémov. Výrobca sa sústredil na minimalizmus, takže na páse nie je žiadne fyzické tlačidlo. Zariadenie sa nedá zapnúť dotykovým tlačidlom - na spustenie a spárovanie pásma so smartfónom musí byť pripojené k nabíjaniu. Zdá sa, že to nie je hlavný problém, ale ak vypneme pásmo, napríklad aby sme šetrili energiu, keď to nie je potrebné, nezapneme ho bez nabíjačky.

Nanešťastie nastavenie nešlo hladko. Náramok som dostal na testovanie z oficiálneho zdroja, ale v predvolenom nastavení to funguje v čínštine. Bohužiaľ nemôžete zmeniť jazyk samotnej kapely - je potrebné prepnúť jazyk smartfónu na angličtinu, aby kapela fungovala aj v tomto jazyku. Poľský jazyk nie je podporovaný a ak nastavíme jazyk smartfónu na iný ako podporovaný jazyk, pásmo sa automaticky prepne na čínštinu. Možno sa problém týka iba kapiel pripravených na ázijský trh - v prípade kapiel z európskej distribúcie by mal byť predvolený jazyk angličtina.

softvérAk ste používateľom smartphonu Honor alebo Huawei, stačí pripojiť pásmo k nabíjaniu a vyhľadať ho v aplikácii Zdravie. V prípade ostatných smartfónov musí byť aplikácia Huawei Health nainštalovaná spolu s mobilnými službami Huawei. Počas testovania som nemal žiadne problémy s párovaním a pripojenie Bluetooth bolo stabilné.

Aplikácia Huawei Health je intuitívna a funkčná. Na hlavnej obrazovke sa zobrazujú štatistické údaje o kondícii, umožňujú vám zadať svoju váhu, analyzovať vaše kroky alebo srdcový rytmus. V dolnej časti okna sú tiež dve karty - prvá vám umožňuje začať s tréningom a druhá vám umožňuje nastaviť si profil. V pravom hornom rohu je skratka k nastaveniam Honor Band 4 a existuje veľa možností konfigurácie. Môžete si prispôsobiť jednotlivé obrazovky na pásme, upozornenia, budíky, nerušiť režim, pokročilú analýzu spánku, gestá a mnoho ďalšieho.
203

Služba, možnosti, pracovný časPodpora pásma je založená na dotykovom rozhraní a jedinom tlačidle, ktoré vám umožňuje návrat na hlavnú obrazovku. Jednotlivé obrazovky sa prepínajú vertikálne a niektoré sa môžu dotknúť ďalších podrobností. Odstránenie sa vykoná správnym gestom a dotykové rozhranie je citlivé, takže po niekoľkých okamihoch je pásmo plynulo ovládané. Celková prevádzka pásma je plynulá, vyskytujú sa však spomalenia, napríklad pri čítaní správ.

Na hlavnej obrazovke sa zobrazuje ciferník s informáciami o stave nabitia batérie, počasí a pripojení Bluetooth . Číselníky možno meniť - k dispozícii je niekoľko vzorov, ktoré sa podobajú dizajnom známym od Samsung Gear Fit 2 Pro. Ďalšou obrazovkou je krokomer, ktorý po dotyku zobrazuje aktívny čas, spálené kalórie, čas státia a vzdialenosť. Ďalej sú monitor srdcového rytmu, čas spánku, tréningový režim, platby Alipay, nastavenia a skratka správ. Na karte Tréning môžete spustiť beh, plávať v bazéne, stacionárny alebo akýkoľvek tréning. V nastaveniach môžete zmeniť ciferník, nájsť smartphone, spustiť časovač alebo stopky, nastaviť jas obrazovky a resetovať alebo vypnúť zariadenie.
204


Výrobca inzeruje dve zdravotnícke služby, t. j. možnosť kontinuálneho merania srdcového rytmu (Huawei TruSeen 3.0), ktorého údaje sú presné a nelíšia sa od drahších zariadení tohto typu. Druhou črtou, ktorá určite stojí za zmienku, je pokročilá analýza spánku alebo Huawei TruSleep, ktorá na mňa urobila veľmi dobrý dojem . Pás analyzuje pulz a dýchanie, indikuje dĺžku spánkových fáz, celkovú kvalitu a kvalitu samotného dychu azhodiť sen s bodmi. Honor Band 4 detekuje šesť typov problémov so spánkom, zobrazuje tipy a grafy údajov.

S športovými funkciami je to o niečo horšie. Nedostatok GPS modulu je v tejto triede zariadení pochopiteľný, ale skupina bohužiaľ nedokáže použiť ani GPS zabudovaný do smartfónu. Výsledkom je, že vaše tréningy sa nezaznamenávajú na mapu a výsledky sú založené iba na akcelerometri a predvolenej dĺžke kroku podľa vašej výšky. Počas behu sa ukázalo, že výsledky sa líšili až o 200 - 300 metrov v porovnaní so športovými inteligentnými hodinami. To je veľká nevýhoda pásma, pretože aj lacnejšie zariadenia môžu používať GPS zo smartfónu.

Prevádzková doba nie je ničím zvláštnym. Výrobca sľubuje použitie 14 až 17 dní, ak nepoužívame analýzu spánku a monitor srdcového rytmu. Ak však povolíme TruSleep a TruSeen 3.0, čas sa skráti na 6 dní . Vzhľadom na to, že sa použila obrazovka vysokej kvality, sú tieto výsledky stále slušné.

SummaryHonor Band 4 má zmiešané pocity. Na jednej strane zaujme svojím dizajnom, kvalitou spracovania, pôsobivou obrazovkou, vynikajúcou ergonómiou, príjemnými inteligentnými funkciami a veľmi dobrými zdravotnými funkciami - monitor srdcového rytmu a analýza spánku sú silnými stránkami kapely. Je skvelé, že pás má jednoduchú pracku a dobrú slučku na opasok a dá sa ľahko vymeniť. Je skvelé, že skupina podporuje upozornenia, umožňuje vám ich čítať a stabilne pracovať .

Je však ľahké poukázať na funkčné nedostatky. Problémy s jazykom pravdepodobne neovplyvnia pásma z európskej distribúcie, ale jazyková konfigurácia by mala byť rovnako manuálna. Chýbajúca podpora GPS zo smartfónu bude bežcov sklamať - výsledky akcelerometra bohužiaľ nie sú presné. Vibrácie sú hlasné, ale jemné - je ťažké sa cítiť a môžu rušiť okoloidúcich. Prevádzkové obdobie je dobré iba bez monitora srdcového rytmu a analýzy spánku a užitočné by bolo aj fyzické prepnutie.

Vďaka tomu je možné Honor Band 4 odporučiť a neodporúčať súčasne . Ak hľadáme pohodlnú, pekne vyzerajúcu kapelu s dobrou obrazovkou a dobrými zdravotnými funkciami, nákup bude úspešný. Ak je však šport prioritou, kapela nebude dobrou voľbou - nedostatok podpory GPS je veľkou nevýhodou cyklistov a bežcov.

Xiaomi Amazfit Bip, najmä ak sú dôležité športové funkcie. Bip má vstavaný GPS, je tiež pekný a pohodlný. Hodinky strácajú so skúšaným zariadením so špecifikáciou obrazovky, ale ohromujú svojou dlhou pracovnou dobou. Myslím si, že zariadenie by malo byť lacnejšie - stojí 200 PLN a malo by to byť 150 PLN. Z vizuálneho hľadiska, funkčne az hľadiska kvality obrazovky, Honor Band 4 vyhráva s Xiaomi Mi Band 3, ale stráca so športovými funkciami - pásmo Xiaomi podporuje GPS zo smartfónu na zaznamenávanie školení . Honor Band 4 je skôr reakciou na skupinu Xiaomi Hey Plus s podobnou obrazovkou a modulom NFC, ktorý však nie je v Poľsku k dispozícii. Podľa môjho názoru sa oplatí zvážiť príplatok k
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi