Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Letecký bicykel - oplatí sa kúpiť?
03.08.2020

Letecký bicykel - oplatí sa kúpiť?

Air-bike - čo to je?Air-bike (veslovací ergometer>. elipsovitý i vzduchový bicykel ) je kombináciou bežného stacionárneho bicykla, Dizajn tohto zariadenia núti cvičiacich synchronizovať nohy aj ruky. Tlakové koleso a oceľový ventilátor v prednej časti zariadenia vytvárajú odpor vzduchu. Tento odpor sa zvyšuje úmerne s vykonávanou prácou, čo dáva cvičiacemu možnosť vykonávať výcvik podľa svojich schopností. Nastavenie sedadla a LCD displej zaisťujú bezpečné cvičenie a prehľad o parametroch tréningu. Meria sa hodnoty ako pracovný čas, vzdialenosť, kalorická a energetická účinnosť a srdcová frekvencia.

Metabolický výcvikLetecký bicykel je jedným z najlepších zariadení, vďaka ktorému môžete vykonávať efektívny metabolický tréning. Možnosť simultánnej práce nôh a paží spolu s celým trupom a bruchom prináša veľmi dobré výsledky. Zapojenie celého tela do práce má pozitívny vplyv na množstvo kalórií spálených počas tréningovej jednotky a má silný vplyv na zvýšenie metabolizmu, ktorý sa po cvičení premení aj na spaľovanie kalórií. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď v intervaloch použijete vzduchový bicykel, v závislosti od úrovne postupu, vykonávajúci maximálnu prácu po dobu 10 až 20 sekúnd, striedavo so zvyškom maximálne pol minúty. Trvanie práce a odpočinku by ste mali zvoliť individuálne. a ak je to možné, skrátiť čas odpočinku v práci v nasledujúcich týždňoch odbornej prípravy.

Uvoľňovanie anabolických hormónovPravidelný intervalový výcvik na vzduchovom bicykli zlepší hormonálny profil. Nútenie tela pracovať v medziach maximálneho srdcového rytmu bude účinne stimulovať telo k produkcii testosterónu a rastového hormónu, ktoré sú do veľkej miery zodpovedné za atletický vzhľad mužskej postavy, nízky obsah tuku v tele, sebavedomie a vysoké libido. Avšak cvičenie náročné školenie sa odporúča iba vyškoleným ľuďom, ktorí poznajú schopnosti svojho tela. Začiatočníci by mali so dobrodružstvom na bicykli dôkladne začať pracovať, pracovať v nízkych rozsahoch srdcovej frekvencie a postupne zvyšovať ťažkosti.

Školenie počas zranenia alebo po ňomVzduchový bicykel bude skvelým riešením pre ľudí, ktorí bojujú. so zranením alebo obnovením telesnej kondície po zraneniach. Vďaka možnosti pracovať iba s končatinami horného pletenca, môžete udržiavať kardiovaskulárny systém v dobrom stave pri problémoch s kolenami alebo bokmi. Vzduchový bicykel bude počas rehabilitácie fungovať veľmi dobre, pretože nielenže nezaťaží problematické miesta, ale tiež zabezpečí lepší tok krvi a živín v tele. Konštrukcia stroja vám umožňuje posilňovať svaly bez preťaženia šliach a kĺbov.

Možnosti odbornej prípravy pre začiatočníkov a pokročilýchStupeň úsilia pri práci s leteckým bicyklom závisí výlučne od školenca. Pokojná a stabilná práca rúk a nôh bude skvelým riešením pre netrénovaných, starších ľudí s nadváhou alebo zranených ľudí. Nízke tempo práce vám umožní udržať úsilie po dlhšiu dobu, postupne posilňovať kardiovaskulárny systém a zlepšovať váš stav. Ľudia s dlhoročnými tréningovými skúsenosťami vďaka tomuto prístroju budú schopní vykonávať veľmi náročný metabolický tréning, ktorý zapojí celé telo do práce a zrýchli metabolizmus na dlhé hodiny. Vďaka tomu je vzduchový bicykel v prakticky každom crossfitovom klube.

Technické parametreZ hľadiska ľudí, ktorí potrebujú zariadenie, ktoré im umožní vykonávať efektívny výcvik doma, sa zdá, že letecké kolo je byť skvelá voľba. ZariadenieJeho použitie je mimoriadne ľahké - stačí šliapať po nohách a rytmicky pohybovať rukami po oceľových rukovätiach. Klasický reťazový pohon, ložiská a prítlačné koleso zabezpečujú funkčný minimalizmus a nízku hmotnosť zariadenia. Vzduchový bicykel obvykle váži najviac 50 kilogramov a jeho rozmery mu umožnia jeho umiestnenie v najmenšej miestnosti. Jediným problémom je cena, ktorá sa pri nákupe nového zariadenia pohybuje od troch do šiestich tisíc.

SummaryVzduchový bicykel je jedným z najviac premyslených zariadení, ktoré môžete nájsť vo fitnescentre. Jeho konštrukcia a možnosť simultánnej alebo samostatnej práce končatín horných a dolných ráfikov umožňuje výcvik pre takmer každého bez ohľadu na stupeň postupu. Tréning na zariadení air bike bude dobrým riešením, nie iba pre ľudí, ktorí hľadajú spôsob, ako otestovať maximum svojich schopností, ale aj pre tých, ktorí práve začínajú dobrodružstvo so športom. Množstvo úsilia vynaloženého na tréning závisí od cvičiaceho, takže vzduchový bicykel bude skvelým nástrojom na vytrvalosť budovy a dosiahnutie najvyšších rozsahov vášho maximálneho srdcového rytmu. Nízka záťaž šliach a kĺbov umožňuje používanie tohto zariadenia staršími alebo po zraneniach a pomliaždeniach. Jednoduchá štruktúra, nízka hmotnosť a rozmery bicykla vám umožnia úspešne ho používať doma.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi