Masážne valce - s hrotmi alebo bez hrotov?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Masážne valce - s hrotmi alebo bez hrotov?
03.08.2020

Masážne valce - s hrotmi alebo bez hrotov?Čo robiť, aby bežal rýchlejšie? To je otázka, ktorú si kladú všetci amatérski bežci. Ak školenie prebieha až do posledného tlačidla a je pod dohľadom kvalifikovaného trénera a strava je vyvážená a vyvážená, potom je regenerácia ďalším prvkom, ktorý vám umožní dosiahnuť ďalší pokrok. Masáže môžete robiť na duoball. valčeky alebo na guľôčky alebo dvojité gule na masáž okolo chrbtice, tzv. musíte cvičiť s vhodne vybraným príslušenstvom, napr.

Prečo valec?Cvičenie na valci, tzv. valí sa, uvoľňuje svaly a fasciu, čo zvyšuje rozsah pohybu svalov a kĺbov. Masáž stimuluje tzv miesta spustenia, t. j. miesta, kde sa vyskytuje bolesť spojená so zníženým prietokom krvi, čo má za následok zachytenie metabolitov na danom mieste a nedostatočné okysličenie. Tento stav môže viesť k zhlukovaniu svalových vlákien v fascii. Stáva sa to v dôsledku namáhavého tréningu. To spôsobuje nepohodlie a stuhnutosť tela. Vďaka valcovaniu sú tieto body masírované a okysličené, čo zlepšuje bežiacu techniku. Zlepšuje tiež flexibilitu a mobilitu a znižuje bolestivosť. Zlepšuje sa prietok krvi vo svaloch a zlepšuje sa odstraňovanie toxínov zo svalov. Valcovanie má pozitívny vplyv na pružnosť a flexibilitu celého tela. Sedenie na kolieskových korčuliach po tréningu funguje ako športová masáž - znižuje svalové napätie a ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu (zvyšuje sekréciu serotonínu a znižuje hladinu stresových hormónov vrátane kortizolu) ). Ošetrenie masážnym valčekom urýchľuje metabolizmus a zlepšuje metabolizmus. Takže prevrátenie funguje ako športová masáž, ak je to samozrejme správne.

Ktorý valec?Na povrch valčekov existujú dve možnosti: hladká alebo s výčnelkami. Všetky valce sú vyrobené z vodotesnej polypropylénovej peny. Dodávajú sa v rôznych farbách, ktoré zodpovedajú špecifickej tvrdosti. Každý výrobca používa pre svoje výrobky odlišné farby, ktoré zodpovedajú príslušnej úrovni tvrdosti. Preto sú na trhu valce, od veľmi mäkkých, cez stredné až po veľmi ťažké. Tvrdosť sa prispôsobí vašej úrovni odolnosti voči bolesti, ale tiež vašej úrovni tréningu a telesnej hmotnosti. Čím vyššia je úroveň tréningu, tým ťažší je valec.

Hladké valčekyPokiaľ ide o hladké valce, môžu byť skvelým úvodom do učenia sa automatickej masáže. Hladký povrch umožňuje rovnomerný tlak po celej dĺžke valca. Cvičenia s hladkým penovým valcom nebudú také intenzívne ako s textúrou, takže je to dobrý návrh pre začiatočníkov. Sú ideálne na masírovanie holennej kosti a predlaktia, oblasti chrbtice alebo iliotibiálneho pásu (výčnelky môžu spôsobiť poranenia kože a modriny a dokonca aj vážne zranenia). Sú teda univerzálnejšie a dajú sa použiť na všetky svalové skupiny. Valčeky majú rôzne dĺžky - od 30 do 90 cm. Vďaka výrobnému procesu sú hladké valce obvykle lacnejšie ako rebrá.

Hladký valec je tiež veľmi dobrá voľba pre tých, ktorí sa po zranení vrátia do činnosti a nechcú robiť príliš hlboké masáže. Čím mäkší valec, tým menší tlak na svaly a fasciu.

Vyberte si valec, ktorý sa budete cítiť na svaloch, ale nespôsobí nadmerné nepohodlie. Masáž vykonávaná valčekom zvyšuje výživu, hydratáciu fascie a jej pružnosť. Masáž pred začiatkom môže pôsobiť ako dynamické zahrievanie - zvyšuje krvný obeh a zlepšuje prietok krvi, uvoľňuje napäté oblasti tela a pripravuje sa na pohyb.

Zvlnené valceExistuje mnoho typov textúrovaných penových valčekov, v závislosti od tvrdosti a výrobcu. Rôzne hrebene, gombíky, hrčky a ostny poskytujú hlbšiu masáž, ktorá môže zacieliť na konkrétnu oblasť. Masáž
valčeky s výčnelkami sa odporúča pri prieniku do veľkých svalov, aby stimulovali tkanivá viac a masírovali svaly hlbšie, ako dokáže hladký kožušník. Vzory textúr sa môžu líšiť podľa značkya všeobecným pravidlom je, že valčeky s vyššími hrebeňmi a vystupujúcimi prvkami poskytujú intenzívnejšiu masáž. Hroty a výčnelky zvyšujú prietok krvi a lymfy a zlepšujú prísun kyslíka do svalov, čo urýchľuje regeneráciu a rekonštrukciu tkanív. Špicatý valec stimuluje krvný obeh a tok telesných tekutín. Ak však nie je správne vybratý, môže namiesto pomoci prehĺbiť mikrotraumu vo svaloch, čo predĺži proces regenerácie a dokonca môže viesť k zraneniu. Použitie takýchto valčekov si vyžaduje určité množstvo praxe a znalosti toho, ako vaše telo reaguje. Najlepšie je vyskúšať rôzne typy výčnelkov a zvoliť optimálne riešenie pre vás, pretože valec je nerovný a každý výrobca ponúka špecifické tvary. Na spevnenie pokožky sa môžu použiť valčeky s výčnelkami alebo hrotmi. Je to vynikajúci spôsob, ako zabrániť celulitíde.


Na začiatku dobrodružstva s rolovaním by sme mali začať s hladkým, mäkkým hodom. Vlastná masáž vykonávaná s hladkými valčekmi uvoľňujúcimi svalové tkanivo. A čo je najdôležitejšie, je to jednoduchý spôsob, ako dať svoje telo do stavu relaxácie a pokoja. Všeobecný rozdiel medzi hladkými a krimpovanými hriadeľmi je intenzita a hĺbka prieniku. Čím väčšie sú hroty a tvrdosť hriadeľa, tým vyššia je úroveň tréningu a tým lepšia znalosť tela hráča. Valcovanie s nesprávne zvoleným valcom nebude príjemné a nezabezpečí regeneráciu.

Ak si myslíte, že niektoré miesta potrebujú ďalšiu stimuláciu, môžete použiť gule na body, napríklad v oblasti chrbtice, nôh, zadku. Gule môžu mať - rovnako ako valčeky - hladký alebo vyvýšený povrch. Pracujú ako valce, ale samozrejme majú menšiu plochu povrchu.

Najdôležitejšie je poznať telo a zlaté priemerné pravidlo. Oplatí sa začať s hladkými, mäkkými kožušinami a stupňovaním tvrdosti valcov a dĺžky ich ostní.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi