Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Najlepšie návnady pre zubáčov
03.08.2020

Najlepšie návnady pre zubáčovNa čo reaguje zubáč? Aká je špecifickosť lovu tohto predátora? Zander je možné chytiť pomocou mnohých druhov návnad. Woblery sú veľmi populárne, gumové rozrývače a zápletky. Mŕtve ryby tiež fungujú a nedávno tzv. kohúty, ktoré pozostávajú z olovenej gule a veľkého množstva ozdôb.

Aké sú dostupné lákavé návnady?Zďaleka najúčinnejšou návnadou pre návnady je voblery. Jeho tvar pripomína malé ryby, hmyz alebo obojživelníky, ktoré sú obľúbeným krmivom dravcov. Charakteristickou črtou tohto typu návnady je jej dynamický pohyb vo vode. Preto je ťažké odolať dravcom, ako je napríklad candát. Mnoho druhov tejto návnady je k dispozícii na predaj. Líšia sa tvarom a prácou, ktorú vykonávajú vo vode.

Výber woblera závisí od ryby, ktorú chcete loviť. K dispozícii sú samozrejme aj špeciálne položky wandlerov Zander. Ich štíhla štruktúra je charakteristickým znakom - tenší wobler, tým väčšia je šanca na úspech pri love na candáta. Na druhej strane by to malo byť čo najdlhšie - dokonca až 18 centimetrov. Voľba veľkosti woblera závisí od toho, ktoré ryby lovia candáty v danej vode. Ak je to poľovné poľovné správanie, potom by mal byť wobler menší. Ak však v danej nádrži dominuje kapor a šváb, musí byť wobler primerane väčší. Najlepšie farby pre wobler na lov zanderov sú biele telo a modrá alebo čierna chrbát. Ak budeme loviť v noci v noci, najúčinnejší wobler bude plávať asi 1,5 metra hlboko pod vodou.

Čo okrem návnad je aj návnada účinného-Zander?Čo je to zubáčová guma? To sú tiež návnady vyrobené na obrázku ryby. Ich dynamický pohyb je však spôsobený tým, že sú vyrobené z gumy . Ich veľkou výhodou je navyše mäkký kaučuk. Keď ryba testuje tvrdú návnadu, napríklad woblera, často za ňu nespadne. Existuje však oveľa väčšia pravdepodobnosť, že zubáč chytí mäkkú návnadu, ktorá sa navyše doplní príslušnou chuťou a vôňou.

Zander lastovičky. Jedná sa o relatívne malé návnady, ktoré napodobňujú chmúrne veci. Zanderove návnady sú rozdelené do dvoch hlavných kategórií: zápletky a rozrývače. Twister sa vyznačuje veľmi dynamickou činnosťou chvosta nástrahy, a to aj pri pomalom olovení. Rozrývač má na druhej strane plutvu s krížovým chvostom. Čo je teda najlepšia návnada na zubáčov? Gumy fungujú lepšie v hlbších vodách jazera. Sú ľahšie použiteľné vďaka ľahkému vyzbrojeniu a nakladaniu. Wobler prináša lepšie výsledky na plytčine a povrchovej zóne jazera. Jeden typ návnadovej žuvačky je

Aké sú hlavné metódy lovu zubáčov?Jednou z metód lovu zubáčov je pradenie.
prútik. Malo by byť dosť krátke - až 3,3 metra dlhé. Cievka je pripevnená k tyči, výhodne pevnou cievkou, na ktorej je cievka navinutá. Namiesto čiary môžete použiť pletenú čiaru, ktorá je tuhšia a menej pružná. Pozostáva z striedavého liatia umelej návnady a jej vytiahnutia navijakom. Návnada je priviazaná na konci riadku alebo pleteného lana. Mal by umožňovať plynulé vedenie na spodnej časti alebo tesne pod povrchom. Pri dobrej vodiacej technike by návnada mala pôsobiť ako chorá slabá ryba, ktorá bude pre dravcov ľahkou korisťou. Základ tejto sady je dobrý Doplnkovými prvkami zariadenia, ktoré sa používajú pri lovení spinningu pri love na zubáča, sú karabína a spojovacie krúžky. Prvý prvok bráni zamotaniu vlasca, zatiaľ čo druhý spája výstroj s návnadou.

Ďalšou metódou lovu candátov je pozemný rybolov. Potom by sme mali dostať rybársky prút. Najlepší návnada pre zubáča zo zeme bude bezútešnáhlavné jedlo tohto predátora. Na cievku by sa mala navinúť čiara s parametrami 0,22-0,25 a mala by sa ukončiť číslom háčika od 4 do 2.

Aké faktory okrem správnych návnady zaručujú úspech rybolovu zander?Dobrá návnada je iba časťou záruky úspechu v oblasti rybolovu. poľovnícky lov. Aby sa zvýšila šanca na ulovenie veľkého množstva tejto ryby, oplatí sa dozvedieť sa o jej zvykoch. Zander rád krmuje v hlbokých a zakalených vodách, ktoré sa vyznačujú tvrdým dnom, t. j. pokryté kameňmi, ílom alebo štrkom. Najlepšia sezóna pre Zander je august - október, zatiaľ čo najúčinnejšie rybárske hodiny sú veľmi skoro ráno, asi do deviatej hodiny. Počas týchto hodín lovec loví bezútešne, a preto je v hĺbke 8 - 10 metrov. Avšak v zamračených dňoch, keď je slnko blokované, sa Zander priblíži veľmi blízko k vodnej hladine. Pri rybolove musíte pamätať na to, že zubáč ide veľmi špecificky. Najčastejšie sa najprv ľahšie uhryzne a zubáč odpláva. Po chvíli zaútočí druhýkrát, trochu agresívnejšie. Nakoniec je tu tretí útok, ten správny, počas ktorého môžete ryby zavesiť a užiť si krásny exemplár. Rekordný candát v Poľsku bol chytený v roku 2004. Jeho hmotnosť bola 15,6 kilogramu a bola dlhá 108 centimetrov.

Pri hľadaní zubáča je dôležité pamätať na to, keď nemáte povolené loviť tento druh rýb. Obdobie ochrany zubáčov platí v Poľsku od 1. januára do 31. mája. Toto obdobie zjavne súvisí s neresením. Od 1. júna sa môžete vydať na rybolov, kde môžeme očakávať dobré úlovky, pretože lúpeže sú po trení veľmi aktívne.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi