Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Navigačný test bicykla Mio Cyclo 215 HC
03.08.2020

Navigačný test bicykla Mio Cyclo 215 HCAk veľa jazdíte na bicykli a nedokážete si predstaviť svoj život bez neho, vyskúšajte zariadenie, ktoré bolo vytvorené pre najväčších nadšencov.
Mio Cyclo 215 HC vám umožňuje monitorovať nielen rýchlosť a čas jazdy, ale aj srdcový rytmus a kadenciu. Okrem toho zohráva úlohu navigácie užitočnej pre typickú rekreačnú jazdu, najmä vďaka možnostiam objavovania zaujímavých cyklistických trás v okolí. Čo iného môže Mio Cyclo 215 HC robiť a stojí za to si ho vôbec kúpiť? Skontrolovať! bicykle.

34

TECHNICKÉ ÚDAJE
 • Typ CPU: ARM Cortex-A7
 • Čipová sada GPS: U-blox 7
 • Obrazovka: farebný dotykový displej
 • Rozlíšenie obrazovky: 320 x 480
 • Veľkosť obrazovky: 8,9 cm (3,5 ”)
 • Rozmery: 68 x 114 x 19 mm
 • Hmotnosť: 151 g
 • Odolnosť proti vode: áno
 • Obsah balenia: navigácia, kábel USB, držiak na bicykel, monitor srdcovej frekvencie, snímač kadencie, používateľská príručka


4

Obsah baleniaPo otvorení pomerne malej škatule navigácia na bicykli ma Mio Cyclo 215 HC prekvapilo bohatým obsahom balenia. Balenie obsahuje okrem zariadenia aj kábel USB a montážny systém pozostávajúci z držiakov a pásikov, ktoré umožňujú pripevniť navigáciu k riadidlám bicykla.

3

Súčasťou balenia je aj snímač srdcovej frekvencie vo forme náramku. Posledným prvkom je snímač rýchlosti a kadencie namontovaný na bicykli. Vďaka nemu je možné sledovať výsledky počas jazdy.

First impressionNa prvý pohľad si všimnem takmer v každom teste zariadenia s logom Mio. Či už ide o navigáciu v aute, videorekordér, športové hodinky alebo navigáciu na bicykli, všetko vybavenie tejto značky je dokonale vyrobené. Kvalita materiálov a montáž prvkov je takmer príkladná. Mio Cyclo 215 HC nie je v tomto ohľade výnimkou.

15

Navigácia pre bicykle Mio Cyclo 215 HC je relatívne malá, a preto je užitočná. Na prednej strane je 3,5 palcový farebný dotykový displej. Pod krytom sa nachádza iba jedno tlačidlo. Používa sa iba na zapnutie zariadenia a návrat do hlavnej ponuky po výbere možnosti.

25

Zadná strana zariadenia je v podstate iba centrálne umiestneným prvkom na namontovanie na bicykel s pripojeným držiakom a dvoma vstupmi pod zástrčkou: USB a pamäťovou kartou. Je čas zapnúť zariadenie. Po chvíli sa na displeji zobrazí hlavná obrazovka pozostávajúca z veľkých, čitateľných farebných dlaždíc. Takéto usporiadanie a veľká veľkosť ikon boli úplne prispôsobené mobilnému zariadeniu a fungovali prostredníctvom dotykovej obrazovky. Je čitateľný, intuitívny a jednoducho pohodlný.

8

ZostavenieZostavenie zariadenia Mio Cyclo 215 HC sa uskutoční iba raz, ale veľká výhoda spočíva v tom, že zostavenie je veľmi jednoduché, príjemné a rýchle.

21

Navigácia je namontovaná na volante pomocou malej rukoväte, ktorá musí byť následne pripevnená pomocou pripojených káblových zväzkov, bežne známych ako káblové zväzky. Navigačný systém sa dá na bicykli rýchlo demontovať a znova namontovať jeho umiestnením proti držiaku a jeho otočením.

38

Senzor rýchlosti a kadencie je tiež pripevnený k rámu bicykla pomocou káblových zväzkov. Je to jednoduché, rýchle a najdôležitejšie trvalé riešenie. Monitor srdcovej frekvencie zahrnutý v prístroji Mio Cyclo 215 HC je vo forme náramku, ktorý cyklista kladie na hrudník.

Aplikácia v praxiMio Cyclo 215 vo verzii HC má sadu senzorov, ktoré vám umožňujú monitorovať rýchlosť, srdcový rytmus a kadenciu cyklistu, čo znamená počet úplných otáčok kľuky za minútu. A pokiaľ všetky tieto funkciefungujú bezchybne, je škoda, že výrobca sa nerozhodol rozšíriť užitočnosť pomôcky pri plánovaní školení. Vďaka senzorom a meraniam by ste chceli, aby vám Mio Cyclo 215 HC povedal, ako dlho a akým tempom sa má postupné zlepšovanie efektívnosti, rýchlosti a ďalších parametrov zvyšovať.

18

Okrem meraní je Mio Cyclo 215 HC predovšetkým navigáciou, špeciálne upravenou pre cyklistov. Čo to znamená v praxi? Pamäť zariadenia zahŕňa cesty a cyklistické trasy v celej Európe vrátane nečistôt. To dáva veľa slobody pri používaní Mio Cyclo 215 HC a prispôsobovaní trasy nášmu typu bicykla - jeho typ je definovaný v nastaveniach navigácie. Ak máte cestné bicykle, môžete sa pohybovať iba po asfaltových cestách a ak máte horské bicykle, môžeme vás požiadať, aby ste naplánovali trasu v teréne.

9

Mio Cyclo 215 HC má okrem máp v pamäti zoznam POI. Boli tiež pripravení s ohľadom na cyklistov. Medzi nimi preto sú jedálne alebo dokonca služby pre bicykle, užitočné napríklad v prípade poruchy alebo potreby výmeny pneumatiky.

11

Po spustení navigácie zariadenie predstavuje jednoduché a jasné smery, ktoré ukazujú nadchádzajúce manévre - odbočujú doľava, doprava a podobne. Okrem výziev na obrazovke poskytuje zariadenie Mio Cyclo 215 HC pokyny pomocou zvukov, takže sa v podstate nemusíte pozerať na displej. To vám umožní sústrediť sa na cestu a obdivovať výhľady bez obáv z odchýlenia sa od určenej trasy.

12

Veľmi zaujímavou črtou cyklistickej navigácie Mio Cyclo 215 HC je možnosť "Prekvap ma". Nie je známe, prečo sa názov nepreložil do angličtiny. Poľsky "Prekvapte ma", ale to nemení skutočnosť, že to funguje senzačne. Namiesto zadania cieľa môžete vybrať možnosť "Prekvapiť ma" a zadaním vzdialenosti alebo času získať tri voliteľné trasy, ktoré spĺňajú tieto kritériá. Toto je perfektné riešenie, keď chcete jazdiť na bicykli bez konkrétneho účelu alebo objavovať predtým nevídané miesta.

13

Je potrebné uviesť, že zariadenie Mio Cyclo 215 HC podporuje súbory GPX, ktoré vám umožňujú nahrávať do zariadenia trasu, ktorá sa našla napríklad na internete - potom je potrebné pripojiť navigáciu k počítaču.

Viditeľnosť obrazovky pri jasnom slnečnom svetle je pri navigácii na bicykli dôležitým problémom. Pri používaní zariadenia Mio Cyclo 215 HC našťastie neexistujú žiadne problémy. Samozrejme, že existujú situácie, keď displej odráža svetlo, ale nastavenie jasu obrazovky vám umožňuje zvoliť nastavenie, podľa ktorého budú indikácie Mio Cyclo 215 HC viditeľné takmer vo všetkých podmienkach, a to aj na priamom slnečnom svetle.

map

Slovo o batérii. Mio Cyclo 215 HC je napájaný vstavanou nabíjateľnou batériou, ktorá postačuje na približne 10 hodín nepretržitej prevádzky zariadenia. Z praxe môžem potvrdiť, že v skutočnosti dokážeme používať navigáciu na jedno nabitie na celodenný výlet na bicykli a po návrate domov stav nabitia batérie ukazuje niekoľko, ak nie tucet percent. Na skutočne dlhých trasách je vhodné vziať si so sebou energetickú banku, pretože Mio Cyclo 215 HC sa môže počas navigácie úspešne nabíjať.

1

Mio Cyclo 215 HC je napájaný vstavanou nabíjateľnou batériou, ktorá vydrží približne 10 hodín. nepretržitá prevádzka zariadenia. Môžem potvrdiť, že pri jednom nabíjaní dokážeme používať navigáciu na celodenný výlet na bicykli, a po návrate domov stav nabitia batérie ukazuje niekoľko, ak nie tucet percent. Na skutočne dlhých trasách je vhodné vziať si so sebou energetickú banku, pretože Mio Cyclo 215 HC sa môže počas navigácie úspešne nabíjať.

Veľkou výhodou zariadenia Mio Cyclo 215 HC je nepremokavé puzdro. Vodotesný systém je IPX5, čo znamená plnú ochranu proti postriekaniu a padajúcim dažďom. Nielen to - táto trieda odolnosti proti vode sa používa dokonca aj v zariadeniach určených na plavbu, takže ponúka plnú ochranu proti prúdu vody prúdiacej z rôznych smerov s kapacitou až 12,5 litrov za minútu. Pri jazde s Mio Cyclo 215 HC za silného dažďa sa nemusíte báť ničenia vody dopadajúcej na obrazovku a kryt.

 39

Stojí to za to?Mio Cyclo 215 HC je vynikajúce zariadenie. Je dokonale vyrobený, ľahko použiteľný a bohatý na všetky druhy navigačných možností. Vďaka senzorom dodávaným vo verzii HC vám tiež umožňuje sledovať rýchlosť, srdcový rytmus a kadenciu. Tento model bohužiaľ nemá žiadne možnosti odbornej prípravy, takže je určený pre rekreačných cyklistov, nie pre tých, ktorí uvažujú o jazdení v súťažnom športe.

Dôležité je, že Mio Cyclo 215 HC nie je na rozdiel od vzhľadu drahé zariadenie. Verzia HC, t.j. so snímačom srdcovej frekvencie, rýchlosti a kadencie v sade, stojí asi 1000 PLN. Konkurenčné zariadenia vo verzii so senzormi stoja najmenej o niekoľko stoviek zlotých viac. Toto je ďalší argument pre model Mio Cyclo 215 HC a dôkaz, že to nie je len dobrá, ale aj výnosná voľba.

senzory

Výhody

 • Odolný vodotesný obal
 • Jednoduchá montáž
 • Jednoduché ovládanie
 • Pokročilá navigácia s BZ
 • Výdrž batérie

NEVÝHODY

 • Žiadne možnosti odbornej prípravy
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi