Nechajte sa inšpirovať boxermi - použite prvky tréningu boxu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Nechajte sa inšpirovať boxermi - použite prvky tréningu boxu
03.08.2020

Nechajte sa inšpirovať boxermi - použite prvky tréningu boxu

Aké sú charakteristiky boxerského tréningu?Boxerské tréningy si vyžadujú, aby lekár vyvinul niektoré základné vlastnosti. Patria sem predovšetkým rýchlostná výdrž , t. J. Schopnosť cvičiť pri zachovaní určitej intenzity. V tomto prípade to bude znamenať rýchle pohyby, napríklad údery, na dlhú dobu bez výrazného zníženia ich kvality. Ďalšou funkciou je rýchlostná sila , vďaka ktorej je možné rýchlo a silne zasiahnuť. Cvičenia používané v boxerskom tréningu sa zameriavajú na najlepší rozvoj týchto pohybových schopností a najbežnejšou formou cvičenia bude kruhový tréning .

švihadloŠvihadlo vedľa boxovacieho vrecka je jedným z najcharakteristickejších doplnkov používaných boxermi. Najčastejšie sa používa v tréningu okruhov v spojení s mnohými inými cvičeniami. Pre osoby, ktoré rekreačne vykonávajú
švihadlo, bude to skvelý nástroj na zvýšenie vytrvalosti, zlepšenie stavu kardiovaskulárneho systému alebo koordinácie motorov. Výcvik na lane v závislosti od stupňa výcviku bude skvelý ako forma intervalov. Jedna minúta práce by mala byť prerušená prestávkou, ktorá pomôže upokojiť srdce. Tucet minút takého tréningu, ktorý sa vykonáva trikrát týždenne, zaistí vašu pohodu a podporí váš metabolizmus po dlhé hodiny.

Hody loptyĎalším cvičením, ktoré používajú boxeri ako súčasť tréningu na okruhu, je hodenie medicinbal. Lopta vám umožňuje pracovať na jednej z najnáročnejších funkcií, t. J. Na výkone. V tomto prípade bude úlohou praktického lekára vykonať každé opakovanie v čo najkratšom čase. Pri hádzaní lopty na zem ju pomocou správnej techniky nadvihnite zo zeme nad hlavu a potom vyvíjajte najväčšiu možnú silu, aby ste ju mohli čo najrýchlejšie hodiť na zem. Alternatívou bude hodiť loptu dopredu alebo do strany z miesta na výber mýta. Správne vykonané opakovanie núti telo cvičiaceho používať veľa svalov a využívať maximálny potenciál tela. To bude mať veľký vplyv na produkciu anabolických hormónov a zvýši rýchlosť spaľovania tukov.

Box-running and jumping jacksĎalšie cvičenia, ktoré sa použijú na rozvoj koordinácie motorov a zvýšenie efektivity tela sú prepojky a boxovací beh. Počas behu by ste mali skombinovať dva prvky, ktoré sú vynechané A, t.j. striedajú vysoké zdvíhanie kolien do výšky hrudníka a smerujú priame údery. Pohyby rúk a nôh by sa mali koordinovať tak, aby k nárazu ľavej ruky a zdvihu pravého kolena došlo súčasne. Skákacie zdviháky, t. J. Skoky na mieste so striedavým zdvíhaním ramien a roztiahnutím nôh do strany, budú tiež fungovať ako odlamovací prvok pre náročnejšie cvičenia. Box a triky môžu byť formou zahrievania pred hlavným tréningom alebo súčasťou tréningu na okruhu.

Práca s boxovacím vrecomNa dierovanie sa bude vyžadovať použitie boxovací vak. z praktizujúceho zvládnutia boxovacej pozície. Jednoducho povedané, ľudia s pravou rukou musia vytiahnuť pravú nohu dozadu a mierne otočiť svoje boky mierne doprava. Pravá päsť by mala byť hneď vedľa líce a ľavá päsť mierne preč od hlavy. Kolená sú ohnuté, lakte sú tesne pri rebrách a celý trup je mierne zhnitý. Ďalšou úlohou bude naučiť sa správne údery, aby cvičenie nielenže spôsobilo únavu, ale aj skutočný vplyv na schopnosť správne fungovať. Priame a kosáčikové údery budú náročné, keď sa budú vykonávať ako intervaly alebo ako jedna zo staníc v tréningu okruhu.

Pompka pull-up, burpees, sit-upCvičenia známe každému, ako sú push-up alebo pull-up, budú dokonalým zlomom napríklad pri práci na boxerskom vrecku. Je dôležité, aby sa sústredná fáza cvičenia, t. j. tlačenie nahor zo zeme tlačením a zdvíhaním tela, vykonávala čo najrýchlejšie, pričom sa zachováva dokonalá technika. Táto forma týchto cvičení pomáha rozvíjať silu. Burpees, lepšie známy ako pád-vzostup, bude tiež poskytovať rozmanitosť svojich úderov. Zaujímavou formou tréningu bude 10 opakovaní burácania alebo push-upov po každých 10 úderoch rovných do ramena alebo po každom háčiku pre každú stranu, urobenie niekoľkých drví alebo pull-upov.

SummaryŠkolenie boxerov je veľmi intenzívne. Pre súťažiacich, ktorí cvičia bojové umenia, je každodennou rutinou vykonávať tréning na okruhu zameraný na zvýšenie efektívnosti tela pri zachovaní sily a rýchlosti. Zavedenie boxerských tréningových prvkov, ako sú švihadlo, hádzanie loptičiek, boxerský beh, práca na boxovacom vrecku alebo najbežnejší pokles, prinesie fantastické výsledky pre ľudí, ktorí cvičia v telocvični alebo pre kohokoľvek, kto sa chce postarať o svoje telo. Vykonávanie vyššie uvedených cvičení v závislosti od úrovne postupu vo forme periférneho tréningu, intervalového tréningu, tabata alebo samostatných cvičení nielen diverzifikuje súčasnú formu cvičenia, ale predovšetkým zlepší prácu kardiovaskulárneho systému, stimuluje metabolizmus na spaľovanie tukov, má pozitívny vplyv na endokrinný systém alebo pohodu . Dôsledkom vyššie uvedených prvkov bude aj esteticky zaujímavá silueta.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi