Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Plavecký oblek - sprievodca pre kupujúcich
03.08.2020

Plavecký oblek - sprievodca pre kupujúcichToto je druh surfovanie. Ale najdôležitejšia vec je termálna: aké je podnebie a teplota vody v mieste, kde budete plávať. V Poľsku sa zaoberáme skôr studenými vodami. plávanie alebo do triatlonový neoprénový oblek, do pena - neoprénový oblek - potrebujete to, záleží to na podmienkach, za ktorých plávate a na jeho cieli, či je to

Ako funguje wetsuitModerné peny sú vyrobené z materiálu s názvom
neoprén. Je to flexibilný materiál zo syntetického kaučuku s veľmi dobrými izolačnými vlastnosťami vďaka miliónom mikroskopických bublín (mikrobuniek) vo vnútri materiálu. Tieto bunky sú naplnené vzduchom alebo dusíkom (lepší izolátor). Riešenie je účinné tým, že medzi telesom a penou, ktorá je telesom zahrievaná, je stlačená tenká vrstva vody, ktorá zabraňuje strate príliš vysokej teploty vo vode. Molekuly vody vedú energiu (teplo) 25–40 krát rýchlejšie ako molekuly vzduchu a materiál chráni pred ochladením. Tieto mikrobunky poskytujú izoláciu proti studenej vode zachytávaním tepla. Čím je materiál hrubší, tým je teplejší, pretože poskytuje väčšiu tepelnú izoláciu. Okrem toho penový materiál zvyšuje vztlak, čo uľahčuje udržiavanie správnej polohy vo vode. Vhodné usporiadanie vrstiev materiálov má pozitívny vplyv na stabilizáciu tela. Niektoré neoprénové obleky dokonca fungujú ako kompresné odevy - optimalizujú pohyby tela, čo sa premieta do výsledkov. Trup je pokrytý hrubšou vrstvou materiálu a časti tela, ktoré sa pohybujeme dynamicky, ruky a nohy sú pokryté tenšou vrstvou, čo zaručuje slobodu pohybu. To je dôležité pre ramenné a bedrové kĺby. Vonkajšia strana peny je pokrytá rôznymi typmi vzorov a aplikácií. Nejde iba o dizajn. Je to predovšetkým odkaz na rybie šupiny, pokus o mapovanie povrchu pokožky rýb. Ide o zníženie odolnosti voči vode a zlepšenie výkonu vody. Preto, ak sa rozhodnete pre svoju súpravu triatlonu, uistite sa, že je schválená Medzinárodnou triatlonovou úniou, aby ste počas súťaže neboli diskvalifikovaní.

Hrúbka neoprénuČím je voda chladnejšia, tým silnejšia je neopren, tj materiál, z ktorého je vyrobený. Okrem teploty vody, teploty vzduchu, rýchlosti vetra, citlivosti na chlad treba brať do úvahy. Hrúbka sa meria v milimetroch a obvykle sa v názve produktu uvádza dvoma alebo tromi číslicami oddelenými lomkou. Prvý sa týka hrúbky peny okolo trupu, kde je potrebná väčšia ochrana proti chladu, ako aj väčšej stabilizácie, druhý sa týka oblasti nôh a tretieho ramena. Na týchto miestach by príliš hrubý materiál obmedzil slobodu pohybu, preto sú správne tvarované, a teda znížené hodnoty. Záleží na flexibilite a na týchto miestach nie je príliš vysoká tepelná ochrana. Pohybom spôsobeným plávaním v týchto oblastiach telo vytvára viac tepla. Výnimkou sú neoprénové obleky určené pre potápačov. Hrúbka materiálu je všade rovnaká a môže byť väčšia ako 6 mm. Hrúbka neoprénového obleku sa pohybuje od 0,5 mm (23 ° C) do 6 mm (umožňuje plávať pri teplote asi 9 ° C). Za taký oblek si musíte kúpiť obuv, kapucňu a rukavice.

ŠtýlyExistujú tri typy kombinéz: plné, bez rukávov a krátke.
  • Dlhá, plná pokrýva celé telo vrátane rúk a nôh po zápästia a členky. Tieto neoprénové obleky možno nájsť v mnohých rôznych hrúbkach, aby vyhovovali teplote vody. Ich výhodou je dobrý vztlak a nižší odpor. Nevýhodou je, bohužiaľ, vyššia hmotnosť v porovnaní s oblekmi bez rukávov. Používa sa na studené plávanie a na potápanie.
  • bez rukávov - Mnoho športovcov uprednostňuje riešenie bez rukávov z dôvodu väčšieho rozsahu pohybu paží. To sťažuje vytvorenie účinného tesnenia okolo podpazušnej oblasti a znamená to, že môže byť náchylnejší na prenikanie vody, čo následne deformuje, spomaľuje a znižuje pohodlie.
  • Krátka kombinéza pokrýva trup, ruky a stehná, čo umožňuje voľný pohyb končatín a ramien. Krátke kombinézy sa v lete častejšie používajú v teplej vode. Používajú ich aj kitesurfovia.


Tričká sú tiež dostupné na trhu - peny, ktoré pokrývajú iba hornú časť tela. Penové nohavice a kraťasy si môžete kúpiť aj samostatne. K dispozícii sú tiež jednodielne nohavice s dlhými rukávmi a krátkymi kraťasmi.

Aká veľkosť?Pre väčšinu ľudí sú základnými kritériami pre výber veľkosti výška a obvod hrudníka. Konštrukcia neoprénových oblekov pre dámy a páni je, samozrejme, iná. Veľkosti sa najčastejšie udávajú v tradičnom meradle od XS po XXL. Pri skúšaní venujte pozornosť tomu, ako oblek sedí na tele. Pena by mala pevne držať, ale neobmedzovať vašu slobodu pohybu. Príliš pevne je nepohodlné a sťažuje plávanie. Ak je naopak príliš sypký, preberá príliš veľa vody a rýchlo sa ochladzuje. Zvyšuje sa tiež odolnosť proti vode. Aby ste minimalizovali prenikanie vody, uistite sa, že okolo krku, rukávov a nôh je dobre priliehajúce, kde textília prilieha tesne na pokožku a vytvára druhú pokožku. Priepustnosť vody a chladu je veľmi ovplyvnená zipsmi použitými v pene. Ich výstavba a umiestnenie sú tiež veľmi dôležité.

Zipsy - umiestnenieZadný zips sa zvyčajne nachádza medzi bedrovou chrbticou a krkom. Vďaka tomuto riešeniu je neoprénový oblek rýchly na nasadenie a vzlet - ideálny pre začiatočníkov. Vďaka dlhému zipsu je však pena menej pružná, čo je zrejmé najmä pri ohýbaní. Okrem toho sa voda môže dostať dovnútra. Toto riešenie je preto lepšou voľbou, keď máme v úmysle plávať v teplej vode.

Predné zipsy siahajú od pásu po krk. Tento typ neoprénového obleku je vhodný aj na kúpanie v teplých podmienkach. Takéto riešenie môže obmedzovať pohyby hrudníka počas hlbokého dýchania. Okrem toho môže zips zhromažďovať vodu a spôsobiť stratu vztlaku. Predné zipsy môžu byť tiež kratšie. Existujú peny, ktoré ich majú všiť iba na hruď. Nasadenie a vyzliekanie takéhoto neoprénu je trochu komplikovanejšie, ale malý otvor poskytuje lepšiu ochranu proti vniknutiu vody. Toto riešenie je flexibilnejšie a poskytuje väčšie pohodlie a vytvára menší odpor vo vode. Existujú tiež neoprénové obleky bez zipsov. Veľmi malý otvor ich sťažuje vloženie, ale ... majú výhody. Vďaka svojej vysokej flexibilite sú najpohodlnejšími riešeniami surfovania. Toto riešenie sa používa v ľahších a tenších penách, kde je zvýšená mobilita, a to aj na úkor tepelnej pohody.

švyZipsy nie sú jediné, na čom záleží, rovnako ako švy. V kombinézach musia byť spoje spojené s vhodným lepením. Najbežnejším použitím sú švy podlepené alebo kombinované so šitím. Vo všeobecnosti ide o flexibilitu a vodotesnosť.

Pri výbere obleku je veľa faktorov. Niektorí ľudia si vyberajú univerzálne produkty, ale ak niekto berie kúpanie vážne, nákup neoprénového obleku si vyžaduje zváženie mnohých otázok. Čím lepšie sú riešenia, tým vyššia je cena. Ale stojí to za to, pretože na pohodlí vo vode záleží. Zaistenie tepla a tesnosť nemožno nadhodnotiť. V ťažkých podmienkach vám môže dobrý oblek pomôcť dostať sa nažive.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi