Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Potrebuje začiatočník potápač kompletné vybavenie po prvom kurze?
03.08.2020

Potrebuje začiatočník potápač kompletné vybavenie po prvom kurze?Základný kurz potápania nie je len oboznámenie sa s vodným prostredím, bezpečnostnými postupmi, ale aj prevádzka podvodných zariadení. Každý inštruktor však pozná pohľad čakajúcich študentov, vybavených v prvej triede novými plutvami, rúrkou alebo maskou.

Nákupy pred kurzom - najbežnejšia chyba začiatočníkaJe skutočne dobré zdržať sa nákupu dokonca aj základné ABC ( maska, šnorchel a plutvy). Najmä ak sme nikdy nemali kontakt s týmto typom rekreácie a o tom nič nevieme. Veľmi často sa ukazuje, že zakúpené zariadenie nespĺňa očakávania. Navyše aj najjednoduchšie sady ABC majú rôzne účely. Je ľahké si napríklad zvoliť ten, ktorý sa bude plávať v bazéne (zatiaľ čo kurz sa koná na otvorenej vode), ktorý okrem iného zahŕňa gumové topánky - mali by ste ich nosiť na holých nohách, nie na vhodných topánkach s tvrdým povrchom. Problém začínajúceho potápača je tiež zle vybraná, naparovacia alebo netesná maska - preto je rozumné počkať s prvými nákupmi až do konca kurzu .

First ABC, alebo must-have for every diverVo väčšine potápačských základní sú požičovne vybavenia , Ukončený kurz však dáva potápačovi vedomosti o funkciách, ktoré by vybrané zariadenie malo plniť. Toto je fáza, v ktorej sa môžete rozhodnúť kúpiť nejaké základné vybavenie. Čo si vybrať? Po prvé, pohodlie prvých ponorov, ktoré boli vyrobené po ihrisku, je výrazne vylepšené dobre priliehajúcou maskou. Malo by sa pamätať na to, že nové masky sa často zahmlievajú, nie preto, že sa zle používajú, ale preto, že ich šošovky sú chránené špeciálnym povlakom, ktorý sa musí umyť prípravkom alebo zubnou maskou.

Plutvy by sa mali vyberať z hľadiska vybavenia, ktoré si chcete vziať pod vodu, a typu ponorov, ktoré robíte - ľahšie plastové sú ideálne pre jednorázové a ľahké neoprénové ponory, ale ukážu sa ako úplne nevhodné na potápanie v suchom obleku s dvojvalcovou súpravou. (twinsetu).

Kedy sa oplatí kúpiť kombinézy a ďalšie špeciálne doplnky?Prvky oblečenia (napr. neoprénová pena), ktoré si obliekame, zvyšujú pohodlie nielen obliekania, ale aj potápania. Mať vlastný oblek navyše znižuje riziko nezhodného výpožičného vybavenia požičaného od základne, ktoré bude príliš tesné (nielen obmedzuje pohyb, ale spôsobuje rýchlejšie ochladenie) alebo príliš veľké (voda voľne prúdi dovnútra), a teda nespĺňa svoj účel vôbec.


Pri plánovaní potápačského výletu je vhodné získať
napájacie batérie (ak majú iba možnosť dobiť, nie vymeniť). Časom sa oplatí zvážiť aj vlastnú súpravu dýchacích prístrojov. základný potápačský počítač , ktorý zaručuje bezpečnosť pod vodou. Nemusí to byť najpokročilejší a najdrahší model na trhu, ale jednoduchá jednotka s možnosťou zavádzania vzduchu a prípadne nitroxu ako dýchacieho plynu. Pri nákupe použitého počítača sa oplatí skontrolovať históriu vopred. Každý model ukladá údaje ako dátum výroby a počet hodín pod vodou. Toto sú premenné, ktoré v prípade niektorých vzoriek môžu ovplyvniť životnosť tlakového senzora a samozrejme to, čo na začiatku našej potápačskej kariéry určite nepotrebujeme, je valec . Na všetkých potápačských základniach po celom svete sú k dispozícii plynové nádrže rôznych veľkostí as platnou legalizáciou.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi