Prečo sa oplatí kúpiť bicykel mimo sezónu?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Prečo sa oplatí kúpiť bicykel mimo sezónu?
03.08.2020

Prečo sa oplatí kúpiť bicykel mimo sezónu?Keď sa rozhodneme pre kúpu nového bicykla, môžeme zvážiť dve možnosti. Prvým je kontrola najnovších modelov dostupných v danej sezóne a slušná investícia do dobrého vybavenia. Druhá z nich čaká na dlhšie obdobie a po sezóne hľadá lovy za výhodné ceny. Pozrime sa, čo vedie k našej trpezlivosti a či sa nám to vyplatí.

Ako dlhá je cyklistická sezóna?Nie je potrebné skrývať, že od sezóny k sezóne sme zaplavení technologickými novinkami, ktoré ovplyvňujú aj cyklistov. Výrobcovia sa snažia navzájom prekonávať pri navrhovaní lepších a lepších riešení, ktoré uľahčia našu jazdu, a každý rok nám predkladajú vylepšené modely svojich dvojkolesí. Už na začiatku jari môžeme začať prehliadať ponuky našich obľúbených značiek a vyberať si bicykel, ktorý bude vyhovovať nám. Potom máme celú škálu ponúk, ktoré si môžeme vybrať podľa našich potrieb, veľkosti, farby a ceny. Bohužiaľ musíme počítať s tým, že naša peňaženka určite utrpí, pretože potom budeme musieť zaplatiť plnú cenu. Môžeme tiež počkať a naplánovať nakupovanie o niečo neskôr.

V kalendári nie sú konkrétne dátumy, ako dlho je cyklistická sezóna. Niektorí, pre ktorých je bicykel primárne spájaný so slnečnými výletmi, povedia, že sa začína na jar a trvá do konca jesene. Ostatní, ktorí vedia, že na bicykli nie je zlé počasie, iba nevhodné oblečenie, zopakujú, že sezóna sa končí posledným decembrovým dňom a začína sa 1. januára. Pokiaľ však ide o nákup bicyklov, spoznávame nové modely na prelome zimy a jari a začiatkom sezóny začíname so zľavou.

Výhody a nevýhody mimosezónneho predajaAk sme veľmi trpezliví, dokážeme počkať na dobré počasie a kúpiť požadované kolo až na jeseň, potom môžeme zostať odmenený naozaj dobrým obchodom. Často sú bicykle znížené až o 30%, čo nám umožňuje ušetriť veľa peňazí a minúť ich napríklad na užitočné
príslušenstvo. Mali by sme však brať do úvahy s niekoľkými bodmi.

Najprv si musíme uvedomiť, že nie každý model zostane v obchodoch až do konca sezóny . Ak teda vyberieme konkrétny typ, môže sa to stať pre nás riskantným. Problémom môže byť aj veľkosť rámca. Ako sa to deje počas predaja, musíme počítať s tým, že najpopulárnejšie veľkosti sa najskôr vypredajú .

Existuje tiež riziko, že pri kúpe bicykla mimo sezónu si môžeme byť takmer istí, že za pár mesiacov výrobca vydá vylepšený model . V prípade bicyklov však ročník nie je tak dôležitým faktorom ako v prípade automobilov. Neočakávame žiadne výrazné vylepšenia modelov zo sezóny na sezónu. Môžeme však vidieť niektoré trendy, napríklad širšie disky, ktoré výrobcovia stále častejšie navrhujú. Zväčšená vzdialenosť medzi stenami dodáva pneumatikám o niečo väčší objem, a preto umožňuje nižší tlak a my si užívame lepšiu trakciu a jazdné pohodlie.

Prehliadaním 2018 bicyklové modely v porovnaní s používateľmi v predchádzajúcej sezóny môžeme Všimnite si, že často majú modernejší dizajn, vylepšené komponenty a niekedy aj novšie technológie. Nemožno poprieť, že sú jednoducho lepšie ako tie staršie, ale nezaznamenáme žiadne náhlé rozdiely. Ak sa však nestaráme o najnovšie technológie a chceme ušetriť nejaké peniaze, nezabúdajme na novú sezónu, ktorá bude čoskoro, a využite dobrú príležitosť. Nemusíme sa báť veľkých zliav na bicykloch. Je to stále dobré a spoľahlivé vybavenie. Zľavy však potrebujú obchody, aby sa zbavili súčasných modelov a pripravili sa na novú nadchádzajúcu sezónu. Preto možno dospieť k záveru, že dohody po sezóne sú pre obe strany dobré - zákazníci šetria peniaze a obchody sa zbavia vynikajúceho sortimentu.

Veľkou výhodou odloženia nákupu bicyklov na neskôr je moschopnosť prečítať si mnoho názorov ľudí, ktorí si na začiatku roka kúpili bicykel a mali možnosť ho dôkladne otestovať. Potom máme tú česť vedieť, čo fungovalo a čo pre nás nemusí byť nevyhnutne nové.

Aký je záver? Ak nám záleží na najnovších riešeniach a prepracovanom dizajne, plánujeme v blízkej budúcnosti výlet na bicykli a cena pre nás nie je problémom, vyberte si jeden z najnovších návrhov výrobcov. Ak nákup nie je naliehavý a nechceme príliš zaťažovať náš rozpočet, počkajte na mimosezónny predaj, vďaka ktorému ušetríme až 30% pôvodnej ceny.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi