Prehľad okuliarov vysokej kvality
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Prehľad okuliarov vysokej kvality
03.08.2020

Prehľad okuliarov vysokej kvalityLyže, tabuľa, prilba alebo oblek sú nepochybne dôležitou súčasťou výbavy. Bez kvalitných okuliarov bude však lyžovanie na svahoch riskantné a nezodpovedné. Investície do bezpečnosti sú najlepšie a neoplatí sa šetriť peniaze.

Prečo sú okuliare také dôležité?Zima je ročný čas, kedy slnko môže žiariť naozaj jasne, najmä keď ho trávime v horách. Do vreciek našich lyžiarskych odevov radi vkladáme trubičky s krémami, ktoré chránia pokožku pred UV žiarením. Často však zabúdame, že ochrana si zaslúži nielen pokožka, ale aj oči . To je veľmi dôležité pri užívaní liekov a doplnkov, ktoré zvyšujú citlivosť na UV žiarenie. V takom prípade sú potrebné kvalitné okuliare, ktoré pôsobia ako slnečné okuliare na svahu - chránia oči pred ultrafialovým žiarením. Šošovky, ktoré sa hovorovo nazývajú rýchle , sú zodpovedné za účinnú ochranu. Ak úplne zablokujú oba typy žiarenia (najmä UVA), sú označené symbolom UV400.

kategória O alebo 4?Začiatočník má dilemu, pretože ponuka obchodov s lyžiarskym vybavením obsahuje okuliare s okuliarmi označenými UV400 S0 , UV400 S1 , UV400 S2 … až štyri (tiež napísané ako UV400 / 00, UV400 / 01 atď.).

Čo to znamená?Symbol UV400 S0 má jasné šošovky, ktoré prepúšťajú 80 až 100% svetla . Sú vhodné na jazdu v noci s umelým osvetlením. Šošovky opísané ako UV400 S4 umožňujú priechod iba 3 až 8% svetla , takže sú veľmi tmavé. Ideálne pre trasy vo vysokých horách, keď slnko svieti veľmi intenzívne.

Čo si vybrať?Mnoho začiatočníkov a snowboardistov sa rozhodlo pre šošovky UV400 S2, ktoré prepúšťajú 18 až 43% svetla. Podľa mnohých výrobcov sú vhodné na dennú aj nočnú jazdu. Budú však pohodlne jazdiť po tme alebo za veľmi slnečného dňa? Možno Okuliare uvex, v ktorých môžete meniť diapozitívy, sú definované ako " stojí za zváženie, či nebude lepšie kúpiť okuliare s vymeniteľným sklom, ktoré sa zmení v závislosti od podmienok na svahu ? Toto riešenie má rôzne názvy. vzlietnuť ".
  • Model Comanche Top by Uvex je model s vymeniteľnými šošovkami. Sada obsahuje dva typy: S2 a S4. Výmena je veľmi rýchla - šošovka je pripevnená pomocou malých magnetov bez použitia nástrojov. Cena: približne 500 PLN.


Môžeme si tiež vybrať modely s fotochromatickými šošovkami . Nie je potrebné vymeniť diapozitívy. Najlepšie je, ak majú tiež vrstvu polarizujúcu svetlo, vďaka ktorej sú eliminované odrazy svetla odrazené od hladkých povrchov, napríklad snehu a ľadu.
  • Arctica G102FP. Jedná sa o vysoko kvalitné okuliare s trojvrstvovou fotochromatickou šošovkou, ktorá polarizuje svetlo. UV filter chráni pred tromi typmi ultrafialového žiarenia. Cena: približne 400 PLN .

Stabilný svetMnoho nadšencov zimných športov sa sťažuje na hmlistý štít. V takejto situácii sme často nútení prestať utierať sklo. Výsledkom sú pruhy, ktoré sú pri jazde smerom k slnku nepríjemné. Takže ak uvažujete o nákupe špičkových zariadení, stojí za to skontrolovať, či má dvojitý objektív s vrstvou proti zahmlievaniu, ktorá zabraňuje usadzovaniu pary . Je tiež dôležité, aby mal dobrý ventilačný systém, ktorý bude pôsobiť proti odparovaniu skla.
  • Model Oakley Canopy Prizm je dobre vetraný a má účinný povlak proti zahmlievaniu. Rámy Oakley Canopy Prizm sú lemované trojvrstvovou penou, ktorá odvádza vlhkosť zvnútra pohárov. Cena: približne 600 PLN .

neobmedzené zorné polePri nákupe lyžiarskych okuliarov sa vyplatí skontrolovať, či neobmedzujú vaše zorné pole. Široký výhľad na trasu nie je len otázkou pohodlia, ale aj bezpečnosti (ľahšie a rýchlejšie oznámenie prekážok) a potešením obdivovania výhľadov. Okuliare sú vďaka tvaru šošoviek rozdelené na ploché a sférické. Tie sú ohnuté takým spôsobom, že rám okuliarov je prakticky neviditeľný. Veľkosť okuliarov je tiež dôležitá . Mali by priliehať na tvár, aby nevyskočili. Ak nosíme prilbu (ktorú dôrazne odporúčame), namontujeme na ňu aj ochranné okuliare. Keď si ich prilepíte na prilbu, všetky medzery by mali byť minimálne. Tiež je potrebné skontrolovať, či ochranné okuliare po nastavení zvierajú. Dokonca aj mierne nepohodlie sa po krátkej dobe stane nepríjemným.
  • Uvex Downhill 2000 FM. Tento model využíva technológiu decentných šošoviek, čo znamená, že sklo nenarušuje obraz a oko sa neunaví. Gumová páska na vnútornej strane je pokrytá silikónom, aby sa zabránilo skĺznutiu okuliarov z prilby. Cena: približne 400 PLN

Zaujímavé modely

  • Majesty Force 2018 je vybavenie pre náročných zákazníkov. Okuliare vyzerajú skvele - ich rám je prakticky neviditeľný, vďaka čomu má lyžiar široké zorné pole. Majú vymeniteľné šošovky. Podľa výrobcu použitý UV filter znižuje 100% UV žiarenia, čo zaručuje vynikajúcu ochranu očí . V tomto modeli triedy je systém proti zahmlievaniu a náter proti rozmazaniu, ktorý uľahčuje čistenie skla a zabraňuje šmuhám. Cena: približne 500 PLN .
  • Head Horizon Race 2018. Toto je krátky popis modelu Horizon Race, ktorý má neobmedzené zorné pole pri zachovaní bezpečnosti a pohodlia. Zmenšila štruktúru rámu do tej miery, že zorné pole je veľmi široké (výrobca tvrdí, že je širší až o 20%). Trojvrstvová pena dobre padne na tvár a poskytuje dostatočné vetranie. Head Horizon má všetky systémy potrebné pre túto triedu okuliarov (UV filter, dvojitá vymeniteľná šošovka s vrstvou proti zahmlievaniu). Cena: približne 450 PLN .


Pri nákupe okuliarov vyberte vysoko kvalitný model ponúkané renomovanou spoločnosťou. Investícia do špičkových okuliarov poskytne primeraný komfort a bezpečnosť.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi