Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Prírodné návnady - aké sú najúčinnejšie?
03.08.2020

Prírodné návnady - aké sú najúčinnejšie?Návnady patria do dvoch hlavných skupín: umelé a prírodné . Ako už názov napovedá, návnady patriace do druhej skupiny sú dielom prírody - sú vyrobené bez ľudského zásahu. Prírodné návnady tiež patria do dvoch základných kategórií. Jeden je založený na rastlinách a druhý je živočíšna návnada.

Ktoré návnady pre zvieratá sú najúčinnejšie?Biely červ je pravdepodobne najobľúbenejšou návnadou pre rybárov. Ideálne na lov kaprových rýb . Rybári tiež často siahajú po karteri. Je to larva bieleho červa v poslednej fáze kokon, tesne pred metamorfózou. Farba a tvar pripomínajú hnedú ryžu. Odporúča sa najmä na prilákanie veľkých pleskáčov a kaprov. Používa sa priamo ako návnada v slabých návnadách.

Medzi nástrahami zvierat je červy veľmi populárny. Sú ideálne pre ryby kaprov, ako aj pre dravcov, najmä ostriežov. Červy sú veľmi rôznorodé návnady, pretože medzi nimi možno rozlíšiť niekoľko druhov. Najobľúbenejšie sú červene vykopané červy a kompostéry, ktoré sú pomenované podľa prostredia, v ktorom žijú. Používajú sa tiež ako účinný doplnok do krmiva.

Z dôvodu rozšíreného používania červov červami rybármi a záhradníkmi ich začali pestovať umelo. Tento druh červeného červa sa nazýva dendrobena . Je to veľmi pružný červ, vďaka ktorému je skvelý na háčiku a je ideálny pre spodnú metódu. Zvyčajne je k háčiku pripevnených niekoľko dendrobénov súčasne.

Kabelku na druhej strane, ktorá je vynikajúca na lov kaprov, nájdete prakticky pod každým kameňom takmer v každej nádrži. Veľmi univerzálnym krmivom, ktoré lovia prakticky všetky ryby, je červovník, ktorý sa tiež nazýva žolík.

rastlinné návnady - aké sú medzi rybármi najobľúbenejšie?Nespornou výhodou rastlinných návnad je ich ľahká príprava, hoci môže to byť náročné. Okrem toho je takáto návnada pomerne lacná.

Aké sú najobľúbenejšie návnady rastlín medzi rybármi? Určite je kukurica vo vedení. Je najvhodnejší na rybolov s lieňom alebo kaprom. Priťahuje ryby svojou vôňou a intenzívnou farbou. Konzervovaná kukurica sa môže používať ako návnada, ale je lepšie ju sami uvariť a vopred ju dobre namočiť. Najčastejšie sa jedno alebo dve semená umiestnia na háčik.

Chlieb je najtypickejší medzi zeleninovými návnadami . Pravdepodobne neexistuje žiaden rybár, ktorý pri svojom dobrodružstve s touto vášňou nelovil s chlebovou guľkou zavesenou na háčiku. Amur, kapor a šváb sa najlepšie používajú na chlieb. Skúsení rybári sa domnievajú, že ryby na chlieb sa lovia najlepšie v lete, keď je háčik pripevnený k šnúre bez zaťaženia.

Druhým veľmi obľúbeným zeleninovým nástrahám je koláč. Jaxon rybársky koláč, ktorá sa vyznačuje vysokým obsahom čistých proteínov. Je k dispozícii v mnohých príchutiach a vonných látkach. Existujú dva hlavné spôsoby prípravy . Môže sa variť alebo surovo. Varené sa používajú hlavne na riekach, kde by vďaka silnému prúdu mohla mäkká návnada ľahko spadnúť. Surové, mäkké cesto sa používa v stojatých vodách, kde nie je žiadny prúd. Hnetie sa z múky, krupice a chleba s rôznymi prísadami - tzv atraktory, ktoré priťahujú ryby do rybolovu. Zhromažďuje veľmi dobré recenzie

Bielkovinové gule - účinná podpora pre rybárovJednou z najúčinnejších metód chytenia dravca je použitie bielkovín . Tento druh návnady je najlepší na lov kaprov a pleskáčov. Ready-made proteínové gule môžete získať v ktoromkoľvek obchode s náradím, hoci niektorí rybári radšej kupujú jednotlivé ingrediencie a pripravujú návnadu sami. vyhotové návnady sú však hodnejšie. Po ich vybratí z obalu ich treba umiestniť iba do súpravy. Ich ďalšou výhodou oproti ručne vyrábaným boilies je dokonale vybraný pomer ingrediencií, ktoré by bolo relatívne ťažké nájsť pri príprave návnady.

Bielkovinové gule priťahujú ryby ovplyvňovaním ich čuchu a zraku. Preto musia mať vôňu, ktorá je pre zvieratá príťažlivá. Okrem toho ryby, ktoré si všimli zaujímavú farbu, plávajú k návnadám. Je veľmi zaujímavé, že farba návnad pri love na kapra by sa nemala vždy zhodovať s farbou potravy, ktorú konzumuje. Ukazuje sa, že niekedy je efektívnejšie použiť farbu, ktorá je pre ryby nezvyčajná, a tak ju priťahuje na návnadu .

Bielkovinové gule sa vyrábajú v mnohých druhoch, pretože to nie je tak, že všetky ryby reagujú na návnadu presne rovnakým spôsobom. Výsledkom je, že proteínové gule majú špecifickú vôňu, ktorá priťahuje jednotlivé druhy rýb. Pokiaľ ide o kapra, použitie
Vysvetlite proteínové gule poskytuje veľmi dobré výsledky.

Bielkovinové gule sa delia na dva hlavné typy: potopenie a plávajúce. Prvý z nich sa môže nazývať klasická návnada, ktorá, ako už názov napovedá, prechádza pod vodu. Plávajúce gule sa lepšie hodia do zložitých vôd, ako sú bahnité dná alebo svieža vegetácia, kde ryby môžu potápať gule. Pokiaľ ide o potopenie lopty, odborníci odporúčajú Objaviť sa. Proteínové gule Lorpio Hook Baits. Avšak medzi plávajúcimi loptičkami sú boilies
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi