Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Príslušenstvo pre domáci výcvik ABT
03.08.2020

Príslušenstvo pre domáci výcvik ABT

Step-fitJedným zo základných tréningových doplnkov, ktoré by mala byť vybavená v každej domácej telocvični, je krok fitness. Bude to užitočné nielen pri školení ABT, ale aj pri mnohých ďalších formách činnosti. Vďaka tomu bude možné vykonávať cvičenia pre svaly stehien a zadku, ako sú napríklad pľúca, bočné pľúca, jednorožné drepy a cvičenia pre brušné svaly, ako sú lietadlá, ruská krivka alebo hora. horolezec . Pri nákupe plošiny je potrebné venovať pozornosť prítomnosti nekĺzavého materiálu, ktorý zaistí bezpečnosť cvičení a možnosti nastavenia výšky, čo vám umožní rozlíšiť stupeň obtiažnosti v závislosti od únavy a úrovne postupu.

Gymnastická loptaTyp loptyswiss ball sa veľmi často používa pri činnostiach zameraných na zdravie chrbtice a pre tehotné ženy. Môže sa použiť aj počas tréningu ABT, kde zavedením ďalšieho prvku nestability vyplývajúceho zo špecifickosti štruktúry lopty poskytneme nový stimul pre svaly jadra . Začiatočníci sa môžu zamerať na pri zaťažení brucha, keď leží na lopte, zatiaľ čo pokročilí hráči ho používajú na doske alebo vreckové nože. Fitness lopta nájde uplatnenie pri tréningu svalov nôh, kde bude užitočná pri bedrových mostíkoch. Mimoriadne cenným cvičením, pokiaľ ide o vzhľad tela a kondíciu, je pritiahnutie pätiek umiestnených na guli k bokom pri zachovaní najvyššej polohy trupu. Za zmienku stojí, že švajčiarska lopta bude počas večerného odpočinku skvelou alternatívou k kreslu alebo kreslu.

Činky s platňamiJedným z najväčších výdavkov na vybavenie príslušenstva pre domáce školenie ABT bude
Fitness činky a závažia vo forme dosiek. Tento jednorazový výdavok niekoľkých stoviek zlotých však zvýši počet dostupných cvičení. Tiež je potrebné poznať, že tréning s použitím vonkajšej záťaže vo forme činky alebo činky je pri formovaní tela mimoriadne efektívny a je prakticky nevyhnutné dosiahnuť očakávaný účinok, najmä v dolných oblastiach tela. Vďaka použitiu činky s individuálne vybraným zaťažením bude možné zvýšiť obtiažnosť cvičení, ako sú drepy, výpady, kolá alebo bedrové zdvihy. Pri výbere zariadenia sa oplatí položiť doštičky potiahnuté gumou, ktoré chránia podlahu pred poškriabaním.

Ab wheelAb koleso, obľúbené koleso, je skvelým doplnkom pre tréning brušných svalov. Jeho malá veľkosť a nízka cena z neho robia miesto v každej domácej telocvični. Nanešťastie cvičenia s použitím kolesa sa často vykonávajú nesprávne, čo môže viesť k zraneniam bedrovej chrbtice. Pri opakovaní dbajte na dolnú časť chrbta, ktorá nesmie byť pretiahnutá. Udržiavanie prirodzenej lordózy, tesných svalov svalu a brucha počas každého opakovania pomôže predchádzať nepríjemným pocitom v oblasti bedier a tiež zabezpečí efektívnu prácu brušných svalov. Dobrým nápadom bude cvičenie s kolieskom smerujúcim k stene, čím sa stanoví hranica rozsahu pohybu, v ktorom kontrolujeme polohu nášho tela. Keď sa postup a sila zväčšujú, vzdialenosť od steny by sa mala zväčšiť a prekonaná vzdialenosť by sa mala predĺžiť.

mini-bandOdolné kaučukymini band gumy sú ďalším doplnkom, ktoré zvýši efektívnosť domáceho ABT školenia. Je to dobrý nápad nosiť ich na úrovni kolena pri drepe alebo bedrových mostoch. Potreba neustále udržiavať boky v externej rotácii, kTóra bude odolávať napätiu popruhu, významne zvýši prácu svalov gluteusu, najmä svalov strednej svaloviny, čo je v súvislosti s prevenciou zranení mimoriadne dôležité. Pásiky odporu pri nosení vo výškach nôh vám umožnia maximalizovať svalové napätie počas bojov proti monštrom alebo únosov nôh pri státí alebo ležaní.

tréningová rohožVzhľadom na to, že väčšina cvičení zameraných na brušné svaly sa vykonáva pri ležaní na chrbte, stojí za to zabezpečiť pohodlie a získať tréningová podložka, čo zabezpečí primerané tlmenie. Ďalšou výhodou dobrej rohože bude odolnosť proti vode a tepelná izolácia. Mal by byť vyrobený z protišmykového materiálu, ktorý zlepší bezpečnosť počas cvičenia.

SummaryRobiť cvičenia doma je veľmi dobré riešenie, keď vám dôjdu čas. Malo by sa však pamätať na to, že najdôležitejšou súčasťou každého tréningu je vhodná cvičebná technika. Za zmienku stojí, že fyzická aktivita nielen zlepšuje vzhľad postavy, ale tiež zvyšuje účinnosť a funkčnosť tela. Je mimoriadne dôležité poznať akékoľvek chyby držania tela alebo obmedzenia pohybu, pretože budú mať obrovský vplyv na výber správnych cvičení. Dobrým nápadom bude konzultovať skúseného trénera alebo fyzioterapeuta, ktorý postavu vyhodnotí a vyberie vhodné cvičenia. Pokiaľ ide o vašu vlastnú bezpečnosť a zdravie, treba tiež pamätať na asi tucet minút zahrievania pred každým tréningom a naťahovanie po cvičení. Pomôže vám to dosiahnuť požadované výsledky a zníži sa riziko zranenia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi