Príznaky pretrénovania tela
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Príznaky pretrénovania tela
03.08.2020

Príznaky pretrénovania tela

Dôvody pretrénovania telaHlavné faktory, ktoré ovplyvňujú dosiahnutie pretrénovania, sú v prvom rade zle zvolený objem tréningu . Príliš veľa cvičení alebo neprimeraná váha rýchlo privedie telo do stavu vyčerpania. Ďalším faktorom je neadekvátna regenerácia . Môže to byť spôsobené príliš krátkymi prestávkami medzi jednotlivými školiacimi jednotkami alebo nízkym obsahom kalórií alebo stravou so zníženou výživou. Okrem toho bude pretrénovanie tela ovplyvnené príliš krátkym alebo nekvalitným spánkom a nadmerným stresom .

Pretrénovanie svalového systémuPri diskusii o pretrénovaní existujú dva typy pretrénovania. Prvým je bežné pretrénovanie svalového systému. V dôsledku tréningu sú svalové vlákna poškodené. Príznakom tohto javu je často výskyt oneskorenej svalovej bolestivosti. Príliš krátke prestávky medzi jednotlivými tréningami blokujú možnosť regenerácie a budovania svalov a následne zhoršujú celkové parametre cvičenia. Denný tréning hrudníka účinne zabráni rozvoju tejto svalovej skupiny a dokonca negatívne ovplyvní jej vzhľad a silu. Tu sú dostupné všetky dostupné zdroje aminokyselín, ako sú BCAA, EAA, glutamín, proteínové doplnky (srvátka, hydrolyzát po tréningu alebo kazeín na noc) alebo uhľohydrátov alebo Vitargo.

Pretrénovanie nervového systémuPretrénovanie nervového systému, na rozdiel od pretrénovania svalového systému, ovplyvní celé telo, nie špecifickú svalovú skupinu. Dopad takejto únavy ovplyvní nielen fungovanie svalového systému, ale aj duševný stav, odpor tela, koncentráciu, koordináciu, cvičebnú kapacitu, libido a kvalitu spánku. Dôsledkom pretrénovania nervového systému je aj zmena hormonálneho profilu, ktorá bude mať za následok zvýšený katabolizmus, čo bude mať negatívny vplyv na vzhľad postavy.

Pretrénovanie-fyzické príznakyStav pretrénovania sa prejaví mnohými spôsobmi. Základným fyzickým príznakom bude všeobecný pokles kondície , ktorý spočíva v znížení svalovej sily, znížení účinnosti a stavu tela a znížení motorickej koordinácie. Okrem toho venujte pozornosť zvýšeniu telesnej teploty a srdcového rytmu, rýchlejšiemu poteniu a chveniu končatín. Závraty, dýchavičnosť, vysoký výskyt infekcií a chorôb tiež naznačujú stav pretrénovania. Môžu sa vyskytnúť aj príznaky, ako sú problémy so spánkom, nechutenstvo alebo pretrvávajúca bolesť svalov a kĺbov.

Pretrénovanie - mentálne príznakyStav pretrénovania bude mať významný vplyv na celkový duševný stav tela. Hlavným alarmujúcim príznakom je pretrvávajúci stav podráždenia a nervozity, odrádzania a nedostatočnej motivácie nielen pre výcvik, ale aj pre každodenné činnosti. Venujte pozornosť aj zníženému libido, problémom s koncentráciou a nízkej sebaúcte. , Depresívne stavy a upocit úzkosti bude v tomto ohľade tiež veľmi symptomatický. Často existuje aj neochota súťažiť, emocionálna labilita a časté zmeny nálady .

Pretrénovanie - krvné testyAk sa pretrénujete, vaše výsledky krvných testov to odzrkadlia. Predovšetkým bude zrejmá zmena pomeru testosterónu k kortizolu . Zvýšené hladiny kortizolu a súčasné zníženie hladiny testosterónu bude jedným z faktorov, ktoré potvrdzujú pretrénovanie. Medzi ďalšie patria znížená hladina hemoglobínu, znížená hladina minerálov, nízka hladina dusitanov, znížená glukózová tolerancia alebo nízka hladina glykogénu v pečeni a svaloch .

TestyExistuje niekoľko spôsobov, ako skontrolovať pretrénovanie seba. Jedným z nich je meranie srdcovej frekvencie . Merania by sa mali robiť každé ráno pred vstaním z postele. Zvýšené skóre bude varovným signálom. Počas fyzickej aktivity môžete merať aj srdcový rytmus. Ak sa váš pokojový srdcový rytmus zvýši napriek poklesu tempa cvičenia, môže to byť ďalší náznak toho, že vaše telo je prepracované. Ďalším spôsobom je zmerať pulz denne v rovnakom čase dňa . Merajte srdcový rytmus po najmenej 10 minútach odpočinku, potom vstaňte a ďalšie merania vykonávajte v 30-sekundových intervaloch. Ak sa vaše skóre zvýši asi o 10 úderov za minútu asi po dvoch minútach, je to ďalší príznak pretrénovania. Pomáhajú tu zariadenia na meranie tlaku vo všetkých formách, od rozsiahlejších po mini verzie, takmer veľkosti vrecka, ktoré môžeme pohodlne a ľahko vložiť do tašky alebo batohu a vziať so sebou.

V súčasnosti od nás veľa požadujeme, a to v profesionálnej aj rodinnej oblasti, ako aj pri praktizovaní fyzickej aktivity. Motivácia na dosiahnutie lepších a lepších výsledkov núti ľudí tvrdo trénovať a vyčerpávať. Ak je však narušená rovnováha medzi cvičením a regeneráciou, ťažká práca sa začína strácať. Nedostatok zdravého rozumu počas cvičenia vedie telo na pokraj vyčerpania. Naše telo je vybavené obrannými mechanizmami. Zníženie cvičebnej kapacity a duševného stavu vás núti prestať ničiť telo ťažkým tréningom a zlou regeneráciou. Je potrebné vedieť, že premýšľajúca fyzická aktivita je riešením na veľké množstvo problémov, ale nesprávna dávka situáciu len zhorší.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi