Silový tréning doma
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Silový tréning doma
03.08.2020

Silový tréning doma

investovať do základného zariadeniaNemáte zľutovanie, ak skutočne chcete účinne zvýšiť silu doma, budete potrebovať niekoľko doplnkov.
činky s niekoľkými desiatkami kilogramov obehu. Ak máte obmedzené zdroje, nemusíte sa obávať, pretože môžete ľahko dokončiť základnú súpravu príslušenstva za 200 - 300 PLN. Toto je ekvivalent 2 - 3 mesiacov na zaplatenie členstva v telocvični. závažia na kanvicu a vrchol snov je Najdôležitejším vybavením sú činky, odporové pásma a výsuvná lišta. Ak máte správny priestor a rozpočet, budú sa vám hodiť

expanzná lišta skontrolujte, či má otvory pre skrutky. Týmto pripevnením ďalej zvýšite svoju bezpečnosť pri cvičení. Odporové kaučuky by mal mať priemer najmenej 2 m. V ideálnom prípade by sada mala obsahovať najmenej tri rôzne hrúbky. Výber Perfektná činka je HEX model, teda so šesťuholníkovými hlavami . Umožnia im, aby sa používali ako záťaž, ako aj poskytovali bezpečnú podporu.

venujte si časAk máte diskutovanú iba rozpočtovú verziu doplnkovej súpravy, nebudete mať žiadne závažia, ktoré by vyžadovali, aby ste zo svojho drepu alebo bench pressu dostali čo najviac. Budete musieť nájsť iné spôsoby, ako urobiť jednotlivé cviky dostatočne tvrdými, potom budú stimulovať vaše zisky.

Našťastie je váha iba jednou z premenných, ktoré ovplyvňujú náročnosť pohybu . Používame ho často, pretože je ľahké merať a následne napredovať vo vzdelávaní. Rovnako dobré výsledky dosiahnete zvýšením takzvaného "času pod napätím". Definujeme čas, počas ktorého musia svaly v danom cvičení pracovať. Čím pomalšie ich robíte, tým ťažšie je. Neveríš? Vyskúšajte - urobte 10 stlačení čo najrýchlejšie. Odpočívajte a potom urobte 10 stlačení, ale nižšie po 3 sekundy. Oveľa ťažšie, však? Túto zásadu môžete uplatniť prakticky na akékoľvek cvičenie. Začnite s excentrickou fázou trvajúcou 3 sekundy, a ak nemôžete zvýšiť hmotnosť, pridajte jednu sekundu do každej relácie, kým nedosiahnete 8-10 sekúnd pri znižovaní.

Jednostranne trénovaťĎalším spôsobom, ako sťažiť cvičenia, je jednostranný výcvik, to znamená ten, kde trénujete každú stranu osobitne. Týmto spôsobom nielen zvýšite zaťaženie svalov každej končatiny, ale tiež pracujete na vyvážení a vyvážení proporcií medzi stranami. Je to veľmi dôležité - čím symetria vo vašom motorovom prístroji, tým menšie riziko zranenia ji.

Pri stláčaní činiek trénujte ľavou rukou a potom pravou rukou. Robte výpady a bulharské drepy. Urobte mŕtvy ťah , čo je mŕtvy ťah s váhou držanou vedľa tela (ako kufor). Začnite so slabšou stranou - zvyčajne, ak máte pravú ruku, bude to ľavá strana a naopak. Toto však nie je pravidlo, takže sa cítite vo svojom tele a sami seba posudzujte, na ktorej strane je ťažšie cvičiť.

Držte sa klasíkPokiaľ ide o silový tréning v klube, najlepšie výsledky pochádzajú z osvedčených klasických cvičení. Najsilnejší ľudia si vybudovali silu tým, že robili drepy, mŕtve ťahy a ťahy. Takže sa nemusíte báť nedostatku strojov a komplikovaných atlasov. Svoju skutočnú silu si vybudujete tým, že sa budete držať plánu, ktorý bude obsahovať varianty najzákladnejších silových bitiek prispôsobených na domácu prípravu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi