Snowboarding - bezpečnostné pravidlá
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Snowboarding - bezpečnostné pravidlá
03.08.2020

Snowboarding - bezpečnostné pravidláSnowboarding je nielen skvelá zábava, ale aj kontakt s prírodou a komunikácia s krásou hôr. Umožňuje vám navštíviť ťažko dostupné miesta, o ktorých by sme inak nevedeli. Jazda na korčuliach sa pomerne ľahko učí, ale mali by ste sa na ňu správne pripraviť a nezabudnite, že tento šport predstavuje určité riziko ... Medzi najčastejšie problémy patrí omrzlina, popáleniny od slnka, zranenia zápästí, nôh a hlavy. Otázka dodržiavania bezpečnostných pravidiel, ktorá sa netýka iba pobytu v horách v zime, ale aj otázok týkajúcich sa snowboardingu, je preto veľmi dôležitá.

Oblečenie a doplnkyV horách môže byť klíma drsná a premenlivá. Aby ste mohli jazdiť na snowboard, musíte sa na ňu správne pripraviť, aby nedošlo k zamrznutiu a prehriatiu. Oblečenie by malo poskytovať nielen tepelný komfort, ale aj bezpečnosť.

Prispôsobte svoje oblečenie poveternostným podmienkam. V závislosti od individuálnych potrieb môžete nosiť tzv cibuľa alebo vložte chrániče zápästia. Začiatky skateboardingu sú opakované pády. Pretože doska nepotrebuje stožiare a nemá žiadnu ďalšiu podporu, môže to viesť k zlomeninám zápästia a predlaktia. Toto je, žiaľ, veľmi časté zranenie. Aby ste tomu zabránili, môžete nosiť pevné chrániče zápästia určené na snowboarding alebo inline korčuľovanie. termoaktívne prádlo, mikinu a teplú bundu. V horách sa počasie dynamicky mení. Rukavice sú veľmi dôležitým prvkom. Určite sa musíte zásobiť na snowboarde. Sú odolnejšie a pevnejšie ako tradičné rukavice a majú špeciálnu konštrukciu. Ak ste začiatočník snowboardista, zvážte výber

Vyberte príslušný ochranné okuliare, aby boli koherentné s prilbou - nesmú vytrhávať, pretože potom cez každý otvor pretečie vzduch, čo vytvára odpor a spôsobuje nepohodlie. Nezabudnite si vybrať okuliare v okuliaroch. Tmavé sú vhodné pre slnečné počasie, zatiaľ čo svetlo zlepšuje kontrast. Okuliare sú určené aj na ochranu očí pred studeným vetrom. Aj keď sa zdá, že slnko nefunguje správne, svetlo odrážané od snehu môže poškodiť váš zrak. Na horách sa nemôžete obmedziť na obyčajné slnečné okuliare. Budovanie strán je tiež dôležitou otázkou. Mali by ste pamätať na to, že hmlové šošovky narušujú riadenie vozidla a brzdia viditeľnosť, čo môže oneskoriť reakciu a vystaviť vás riziku. Šošovky s antifogom znižujú zahmlievanie. prilba na snowboard, uistite sa, že kopíruje tvar hlavy. Prilba by mala priliehať okolo hlavy a nemala by sa pohybovať ani nepohodlie. Dobre namontovaná prilba znižuje zranenia hlavy o 30 - 50%, nesprávne zvolená prilba sa môže ukázať ako nebezpečnejšia ako jej nedostatok ... Vyberte si prilbu

Vyhýbanie sa rizikámJedným z najbežnejších dôvodov zranenia na svahu je neprimerané sebahodnotenie. Prispôsobte obtiažnosť trasy svojim schopnostiam. Vyhnite sa miestam, ktoré sú ťažké. Kedykoľvek ste na neznámom svahu, na novom mieste, položte si nasledujúce otázky: Môžete prechádzať svahom a zostať pod úplnou kontrolou? Môžete zastaviť rýchlo a bezpečne, ak je to potrebné? Ak je odpoveď na niektorú z týchto otázok "nie" alebo "neviem", hľadajte inú cestu. Ak to nie je možné, pomaly sa posúvajte smerom k okraju koľaje a posúvajte sa nad okraj dosky. Ak ste schopní sledovať trasu, upravte rýchlosť podľa svojich schopností a sily. Pamätajte, že čím rýchlejšie idete, tým rýchlejšie musíte reagovať na situácie na vašej ceste. Okrem toho musíte vynaložiť viac úsilia na manévre. Ak nemôžete zastaviť, nebojte sa prevrhnúť. Čím skôr to urobíte as väčšou kontrolou, tým lepšie.

Predpovedať! Najmä neskúsení ľudia často robia neočakávané pohyby. Zostaňte pod kontrolou spomalením a pripravením na všetky situácie. Vždy majte na pamäti, že osoba pred vami môže vstúpiť na vašu trasu. Nezabudnite na vásvykonané manévre zodpovedajú tomu, ktorý je vyššie .

Aby bolo možné vykonávať rýchle manévre, aby sa zabránilo kolízii na trase, je veľmi dôležitá citlivosť a vysoká fyzická kondícia. Snowboarding je náročná disciplína, najmä pokiaľ ide o silu svalov nôh a ich stav. Pripravte sa na nadchádzajúcu sezónu.

Nezanedbávať značky na traseAk vynecháte značky na trase, môžete byť nielen vystavení riziku, ale aj ohroziť ostatných používateľov. chodník, najmä vo vysokých horách. Vaše bravado môže napríklad spôsobiť podrezanie previsu snehu, čo môže mať za následok lavinu. V prípade nehody v obmedzenom priestore môže váš poisťovateľ odmietnuť zaplatiť poistnú sumu . Noste so sebou mapu, najmä ak ste freeridingový fanúšik, pretože belosť snehu a oblohy môže spôsobiť rozmazanie obrazu vo vašich očiach. Napríklad môžete stratiť referenčný bod a pristáť ďaleko od východiskového bodu. V extrémnych prípadoch môže byť jedinou záchranou volanie vrtuľníkom, ktorý nie je lacný, najmä v zahraničí.

Dávajte si pozor na úzke miesta, na týchto miestach sa nespomaľujte na nulu, inak vás niekto môže naraziť .

Neblokujte ostatných - táto rada je určená hlavne pre začiatočníkov. Po opustení kabínkovej lanovky neblokujte výstupnú oblasť z frontu. Pred zastavením sa uistite, že stojíte v bezpečnej vzdialenosti, aby ste si voľnú nohu pripútali k viazaniu alebo si pred jazdou upravili okuliare. Toto nielen pomôže ostatným bezpečne opustiť výťah, ale tiež zabráni osobe za vami prejsť chrbtom.

Môže to byť príliš zrejmá rada, ale veľa ľudí na to zabudne. Pred začatím jazdy, najmä ak ste začiatočník a jazdíte pomaly z jedného konca svahu na druhý (naprieč), rozhliadnite sa. Pozerajte sa hore a dole, aby ste sa uistili, že je to bezpečné. Tým sa zabráni tomu, aby sa niekto dostal do stopy niekoho iného a súvisiacich problémov.

ovládajte svoje zariadenieKeď zastavíte a zložíte svoju dosku, uistite sa, že je zabezpečená. Nedávajte ho na šmykľavku, prevráťte ju a nenaväzujte väzby do snehu, aby mohli pôsobiť ako brzdy. Zabráni sa tým skĺznutiu dosky z kopca. Urýchlenie môže fungovať ako projektil: niekoho zraniť alebo zlomiť, ak narazí na prekážku.

Vietor vo vlasoch, rýchlosť, sloboda a bezstarostný pocit - snowboarding to dokáže za vás. Ak ste správne pripravení, neignorujete bezpečnostné pravidlá a na trase sa stretnete s pripravenými nadšencami snowboardingu, vaše zimné dobrodružstvo bude na svahu úspešné.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi