Snowboardové modely 2018 - prehľad
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Snowboardové modely 2018 - prehľad
03.08.2020

Snowboardové modely 2018 - prehľadZima je pre mnoho snowboardistov obdobím, na ktoré sa tešia po celý rok. Keď vám podmienky nakoniec umožnia vybrať zariadenie zo skladu a ísť na svah, často sa ukáže, že doska už prežila a mali by ste si kúpiť nový. Mnoho skúsených hráčov si ľahko vyberie vhodné snowboarding. Ľudia s nízkou znalosťou vybavenia sú v horšej situácii. To nie je prekvapujúce, pretože nie každý musí byť ihneď odborníkom v tejto oblasti. Predtým, ako sa rozhodneme pre konkrétny model, je dobré poznať názor odborníka, ktorý vám určite pomôže pri kúpe.

Srdce doskyJedným z najdôležitejších prvkov pri konštrukcii snowboardu je jeho jadro . Jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť primeranú kontrolu nad doskou, pretože jej tuhosť závisí od toho, ako aj od spôsobu, akým doska prenáša váhu tela na okraje. Najčastejšie v moderných modeloch na snowboarde sú jadrá vyrobené z peny alebo dreva . Prvý sa používa v lacných doskách nízkej kvality. Vďaka penovej štruktúre je poškodená oveľa rýchlejšie a zle reaguje na pohyby snowboardistu. Neodporúčam zvoliť tento typ tabúľ, aj keď kupujeme vybavenie pre dieťa, ktoré práve začína týmto dobrodružstvom. Drevené jadro na druhej strane poskytuje vynikajúcu lepivú plochu. Tlmí všetky vibrácie, ktoré sa vyskytujú pri dobrej jazde, a nestráca svoju pružnosť rýchlo.

Parametre dosky, ako je tuhosť alebo vlastná hmotnosť, najčastejšie závisia od materiálu, ktorým je jadro pokryté.

ProfilProfil dosky, inými slovami spôsob, akým sa ohýba, určuje, ako bude snowboard reagovať na pohyby používateľa. Pred nákupom vybavenia je potrebné zvážiť, čo očakávame od tabule a aký typ jazdenia uprednostňujeme. Najobľúbenejšie profily v snowboardoch sú vyklenutie a kolíska. Za zmienku stojí tiež to, aby ste sa zoznámili s takým rodom, ako je hybrid a flatrock .


  • Camber je typ tabule určený hlavne pre pokročilých a stredne pokročilých. Vďaka charakteristickej konštrukcii (ohnutej nahor v strede dosky, ktorá dáva dva body kontaktu so zemou za viazaním) je jazda vysokou rýchlosťou relatívne bezpečná. Cambers, v porovnaní s rockermi, poskytujú lepšiu kontrolu nad doskou pri jazde "v zákrute", čo sťažuje zachytenie nežiaduceho okraja, čo by mohlo mať za následok pád. Čím tvrdšia je odklápacia doska, tým menej chýb odpúšťa. Preto je určený skôr pre skúsených snowboardistov.


  • Na druhej strane, doska rocker odpúšťa snowboardistom, ktorí svoje zručnosti ešte viac vylepšujú, napr. je ťažšie chytiť ich za hranu. Funguje dobre na čerstvom snehu. Poskytuje rýchlejšie a ľahšie zatáčanie. Dosky s týmto profilom (prevrátený odklon) používajú hlavne freestyléri kvôli ich relatívne mäkkej konštrukcii. Vďaka tomu je doska veľmi flexibilná, takže je ľahšie na nej vykonávať rôzne typy skokov. Hlavnou nevýhodou rockerov je zlá kontrola nad doskou pri jazde vysokou rýchlosťou.


  • Hybridné kombinuje vlastnosti profilov odklonu a vahadla. Populárne sú dve odrody: prvá - s ohnutím smerom nadol v strede dosky a smerom hore pod väzbami, druhá - s ohnutím smerom nahor v strede a dole pod väzbami.


  • Flatrock je profil dosiek, na ktorých mnohí amatéri podnikajú prvé kroky. Sú rovné medzi väzbami a koncami sú kolískové.

Najlepšie 3 modely pre rok 2018

1. Potomok BurtonaDoska pre ľudí, ktorí hľadajú vybavenie stredného rozsahu. Cena modelu
Potomok 2018 je približne 1 500 PLN. Jadro dosky je vyrobené z vysoko kvalitného dreva s relatívne mäkkou štruktúrou. Doska s profilom PurePop Camber zaručuje pomerne dobrú kontrolu počas zákrut. Takto umožňuje agresívne zatáčanie so zníženým rizikom prevrátenia . Model tiež využíva nízku technológiu Squeezebox, ktorá sa vyznačujestriedavé hrúbky jadra. Takýto systém významne zmierňuje ohyb, t. J. Flexibilitu snowboardu, a tým uľahčuje manipuláciu s doskou. Lisovaná základňa je dobrou správou pre trochu lenivých snowboardistov - v porovnaní s ostatnými typmi nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu, ale menej dobre absorbuje mastnotu a spomaľuje zrýchlenie dosky.

2. Raven Core Carbon 2018Jeden z najpopulárnejších snowboardov, ktorý sa neustále zdokonaľuje.
Raven Core Carbon 2018 je hardvér strednej tvrdosti. Je to model dosky s hybridným profilom, ktorý kombinuje vlastnosti typického vyklenutia s freestyle rockerom. Použitý hybrid je camber / rocker / camber. Kolíska v strede dosky poskytuje pocit lepšej kontroly počas jazdy, zatiaľ čo odklon umožňuje rýchle zatáčanie. Základňa v tomto modeli, rovnako ako v zostave Burton Descendant 2018, bola tiež zlisovaná, čo znamená, že prevádzka je veľmi lacná a tiež nevyžaduje časté mazanie. Raven Core Carbon 2018 používa plne drevené jadro a trojité sklolaminátové pletivo, vďaka čomu sú všetky druhy vibrácií ešte lepšie tlmené. To však znamená, že doska je tuhšia a odolnejšia voči chybám ako modely s dvoma okami. Cena modelu so sériovými väzbami je približne 1 400 PLN. Bez nich zaplatíme o 400 PLN menej.

3. Raven Venus 2018Je to doska pre dámy, ktoré práve začínajú svoje dobrodružstvo s snowboardom. Model
Venuša 2018 získava na popularite vďaka svojej dobrej kvalite a primeranej cene. Sada s väzbami stojí asi 1000 PLN. Používa flatrock, tj rocker na koncoch dosky, a plochý profil medzi väzbami, čo uľahčuje amatérom robiť zákruty . Celodrevené jadro s mäkkým ohybom umožňuje ľahkú freestyle zábavu. Tento model tiež používa lisovanú základňu, ktorá znižuje servis dosky.

Kúpa nového snowboardu, na rozdiel od vzhľadu, nie je vôbec ľahká. Pri výbere konkrétneho modelu sa oplatí analyzovať jeho štruktúru a posúdiť, či je vhodný pre naše zručnosti. Cena nie je vždy spojená s kvalitou, preto najlepším riešením je pomoc špecialistu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi