Spaľovače tukov - Ako fungujú?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Spaľovače tukov - Ako fungujú?
03.08.2020

Spaľovače tukov - Ako fungujú?Keby to bolo také jednoduché, väčšina z nás by si užila nízky telesný tuk a esteticky príjemnú postavu. Ak chcete dosiahnuť uspokojivé výsledky, mali by ste sa najprv oboznámiť s činnosťou tohto typu doplnkov.

Čo je spaľovač tukov?Spaľovač tukov je najbežnejšou kombináciou zmiešaných spolu so správnymi pomermi látok, ktorých účinkom je pomôcť telu lepšie spracovávať tukové tkanivo na energiu. Tieto doplnky priamo ovplyvňujú nervový systém, srdcové funkcie, náladu a pohodu. Je to spôsobené účinnými látkami, medzi ktoré patria okrem iného kofeín, guarana, piperín, L-karnitín, efedrín, výťažok zo zeleného čaju alebo synefrín. Spomínané látky umožnia intenzívnejšie cvičenie, zvýšia spontánnu aktivitu počas dňa a vytvoria prostredie, ktoré bude podporovať energetické zmeny v tele, ktorých účelom bude použitie náhradného tuku.

Zvyšujúca sa termogenézaJedným zo základných aspektov tukových horákov je zvýšenie termogenézy tela. Termogenéza, t. J. Celý metabolický a fyziologický proces tela zameraný na tvorbu tepla, má obrovský vplyv na energetický výdaj. Zvýšenie telesnej teploty o jeden stupeň Celzia stojí telo veľkým množstvom kalórií, ktoré sa za vhodných podmienok získavajú z náhradného telesného tuku. Kofeín obsiahnutý v spaľovači tukov v kombinácii s extraktom zeleného čaju a piperínom zintenzívňuje opísané procesy, čo vám umožňuje využívať až niekoľko stoviek kalórií denne pri nízkych nákladoch.

vzrušenieMimoriadne dôležitým aspektom kofeínu a guarana je ich priaznivý účinok na stimuláciu tela. Tieto stimulanty zvyšujú našu spontánnu aktivitu počas dňa. Vďaka nim je oveľa pravdepodobnejšie, že namiesto sledovania televízie vyberáme schody namiesto výťahu, bicykla namiesto auta alebo prechádzky. kofeín zvyšuje úroveň motivácie a pohody, čo bude mať pozitívny vplyv na pravidelnosť a odhodlanie vzdelávať sa. Na základe najnovších štúdií je možné dospieť k záveru, že naša činnosť, ktorá priamo nesúvisí s cvičením v telocvični alebo posilňovni, má obrovský vplyv na množstvo spálených kalórií. Z pohľadu celého dňa má jedna hodina tréningu neúmerne menší potenciál na vytvorenie kalorického deficitu ako zvyšok dňa.

metabolizmus tukovSpaľovače tukov tiež obsahujú látku, ktorá podporuje telo pri účinnom používaní mastných kyselín, t. j. oxidácii. L-karnitín sa bude podieľať nielen na transporte mastných kyselín do mitochondrií, ktoré je možné porovnávať s továrňami vyrábajúcimi cukry a tuky na výrobu energie, ale podporí aj ich prácu. Správne vybrané látky v spaľovačoch tukov zlepší účinnosť oxidácie svalov, čo nepochybne urýchli tempo využívania náhradnej energie.

Zníženie hladuĎalším aspektom spaľovačov tuku je ich vplyv na pocit hladu. Väčšina látok v nich obsiahnutých nielen zvyšuje motiváciu konať alebo zvyšovať telesnú teplotu, ale tiež znižuje túžbu po jedle medzi jedlami a vylučuje obsedantné myslenie o jedle. Je to kvôli stimulácii nervového systému a stimulácii adrenalínu a noradrenalínu. Organizmus, ktorý je v stave stálej činnosti a aktivity, kladie na pozadí potrebu potravy. Mať hlad bude mať pozitívny vplyv na množstvo kalórií spotrebovaných počas dňa, čo pomôže vytvoriť kalorický deficit a znížiť obsah tuku.

DiuresisDôležitým prvkom tohto typu doplnkových akcií je odstránenie prebytočnej vody z tela. Diuretický účinok sa vyskytuje pod vplyvom látok, ako je žihľava alebo extrakt z púpavy. Vďaka nim je vylúčená subkutánna voda, ktorá je často faktorom významne ovplyvňujúcim vzhľad postavy. Je potrebné poznamenať, že diuréza nebude mať žiadny vplyv na zintenzívnenie procesov spaľovania tukov.

Negatívna rovnováha kalóriíPri používaní spaľovačov tukov by ste mali mať na pamäti, že všetky výhody, ktoré prináša používanie diéty s negatívnou rovnováhou kalórií, môžete zúročiť. Iba tentoZa týchto podmienok je možné účinne uskutočňovať procesy oxidácie mastných kyselín. V opačnom prípade budú tieto druhy látok brániť budovaniu svalovej hmoty alebo sily a ich jedinou výhodou bude dočasné zlepšenie pohody a zvýšená motivácia na vykonávanie školení, čo sa dá dosiahnuť aj pri silnej káve.

SummaryMnoho ľudí kombinuje redukciu tuku s použitím spaľovačov tukov. Mali by ste vedieť, že táto skupina doplnkov môže zlepšiť naše účinky iba vtedy, ak používame primerané školenie a dodržiavame zásady diéty so zníženým obsahom. Za zmienku tiež stojí, že z dôvodu veľkého množstva látok stimulujúcich nervový systém obsiahnutých v horákoch by sa tieto látky nemali používať dlhšie ako niekoľko týždňov, s pravidelným príjmom niekoľko mesiacov. V opačnom prípade to môže mať následky, ako je zhoršenie kvality spánku, podráždenosť, problémy s koncentráciou alebo nedostatok motivácie konať. Najlepší čas na doplnenie tukov na spaľovanie tukov sú posledné týždne fázy redukcie tuku, kde sú úrovne energie a motivácie nižšie a nižšie a prvé účinky spôsobené stravou a školením sa začínajú spomaľovať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi