Spôsoby na 5-minútovú regeneračnú prestávku v práci
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Spôsoby na 5-minútovú regeneračnú prestávku v práci
03.08.2020

Spôsoby na 5-minútovú regeneračnú prestávku v práciPo niekoľkých hodinách sa každý unaví v rovnakej polohe. Ak okrem toho naša práca zahŕňa neustály kontakt s obrazovkou monitora, cítime to rýchlejšie. Čo robiť, keď plynie čas, váš zoznam úloh sa necíti kratší a únava sa stáva stále závažnejšou? Môže pomôcť krátka pauza na obnovenie, ale musí sa použiť správne . Najviac, bohužiaľ, siahame po inej káve alebo sladkostiach v nádeji, že nás kofeín alebo cukor dostatočne povzbudí, aby sa nám to podarilo až do konca dňa a že sa nám podarí dokončiť niektoré záležitosti. Je však potrebné vyskúšať iné riešenia a minúť 5 minút na aktivitu, ktorá nám umožní relaxovať a znovu získať určitú silu.

Tri osvedčené spôsoby rýchlej regenerácie v práci

1. Očná gymnastikaJe to nevyhnutné cvičenie pre ľudí pracujúcich na počítači. Ak trávime hodiny pred žiariacou obrazovkou, naše oči sú unavené a suché. Poďme trvať 5 minút, aby sme urobili nasledujúce cvičenia a pri pohľade na nich sa nepozeráme na počítač:
 • Zavrieme oči a spočítajme do 30, otvorené veľmi široko - spočítaj do troch, znovu zavri a počítať do 30.
 • Pozrime sa na rôzne objekty - zamerajme svoje oči na tie, ktoré sú bližšie, a potom sa presuňte k tým, ktoré sú umiestnené ďalej. Urobíme niekoľko zmien a potom na chvíľu zavrieme oči.
 • Dajte pozor na strop a kolená, bez toho aby ste pohli hlavou. Urobme niekoľko zmien a znova na chvíľu zavrieme oči.
 • V našom zornom poli si vyberte dva krajné body vpravo a vľavo a dôrazne posúvajte náš pohľad z jedného pohľadu na druhý a späť bez toho, aby sme pohybovali hlavou. Môžeme tiež umiestniť ruky tak, aby sme pri pohľade na hlavu pred nami videli pravé a ľavé ukazováčky smerujúce k stropu z rohu nášho oka. Pozrime sa z ruky do ruky bez pohybu hlavy - toto cvičenie vám umožní resetovať spojenia medzi neurónmi a regenerovať unavený mozog.
 • Vzdajme sa pripravovania zoznamu úloh v počítačovej alebo telefónnej aplikácii - použitie klasického notebooku a pera umožní vašim očiam odpočinúť si od modrého svetla.

2. Dýchacie cvikyOxygenujte telo a vysporiadajte sa so stresom vyplývajúcim z hromadenia povinností. Práca na dychu nevyžaduje osobitnú prípravu, aj keď sa oplatí pohodlne sedieť vo zvislej polohe, takže môžete hrudník voľne pohybovať. Táto pozícia pomáha udržiavať
gymnastické lopty, ktoré sa stále častejšie vyskytujú v kanceláriách ako náhrada za pevné stoličky. Mnoho ľudí považuje za užitočné zavrieť oči, keď dýchajú. Tu je niekoľko jednoduchých a účinných cvičení: senzorimotor vankúše alebo veľké


 • Dlhé a relaxačné výdychy - po dlhej a pomalej inhalácii nosom rýchlo vydýchneme ústami a vydáme zvuk. Vydychujeme tak, že výdych končí relaxáciou tela a miernym znížením ramien - toto výdych nazývame výdych. Toto cvičenie je ideálne na relaxáciu tela - opakujte ho desaťkrát.


 • Dýchajte, aby ste uvoľnili žalúdok - pohodlne sedieť tak, aby kolená neboli nižšie ako boky, pretože potom bude ťažšie relaxovať žalúdok. Jemne sa nadýchneme a nasmerujeme dych do žalúdka, aktivujeme hornú časť hrudníka a spodné rebrá, žalúdok sa jemne vysunie, ale nie je tvrdý. Pri výdychu pomaly vyprázdňujeme vzduch z každej dýchacej cesty - brucho zmäkne. Vdýchneme a vydýchneme nosom, snažíme sa ich udržať v rovnakej dĺžke. Cvičenie opakujeme 10-krát.


 • Striedavé dýchanie - končeky prstov palca a ukazováka položte na krídla nosa a zavrite otvory, dýchajte, striedavo vpúšťajte a vyťahujte pravú a ľavú nosovú dierku Toto cvičenie dokonale okysličuje, čistí sínus a resetuje spárované neuróny v mozgu, čo prispieva k jeho osvieženiu a regenerácii. Cvičenie opakujte najmenej 10 krát a postupne predlžujte dych a von.

3. Naťahovanie a masírovanie pri stoleNajjednoduchšie protahovacie cvičenie je strečing, ktorý trvá doslova niekoľko sekúnd a dôkladne uvoľňuje napnuté svaly v uzavretom a dopredu naklonenom tele. Tu je niekoľko ďalších jednoduchých cvičení, ktoré môžeme urobiť bez opustenia pracovného stola:


 • Natiahnutie nôh - na chvíľu to zložte obuv a narovnajte si nohy pod stolom, silne tlačte päty pred seba a ohýbajte svoje nohy smerom k sebe (ohybné usporiadanie), a potom silne narovnajte svoje nohy a roztiahnite prsty na nohách (bodové usporiadanie). Robíme 10 tichých zmien.


 • ježkovia gule, valček na masáž chodidiel alebo masážny vankúš. Masáž chodidiel - zložte si topánky a masírujte si nohy pomocou malého vybavenia, ktoré sa vám hodí v zásuvke na stôl, t. j.


 • gymnastická guma, aby sa ľahko zmestili do zásuvky na stôl. jóga popruh alebo Otvorenie hrudníka - dokonale sa regeneruje, umožňuje vám hlbšie dýchať, dodáva srdcu viac miesta a zabraňuje zaokrúhľovaniu chrbta - toto cvičenie je možné vykonať pri státí a sedení. Pohybujeme pažami dozadu a zovierame ruky, narovnávame lakte, ťaháme ruky k podlahe, vytiahneme plecia, snažíme sa vytiahnuť hrudnú časť nahor a nasať pupok do tela . Držíme túto pózu, počítame do 30, relaxujeme ju a opakujeme ju ešte dvakrát, ak máme problémy so zovretím rúk. Môžeme použiť


 • Zápästia a ruky - cvičenia pre malé kĺby rúk môžu priniesť relaxáciu, ak sa sústredíme na ich vykonanie, nechajte chvíľku, aby ste sa vzdali všetkého. Rukou uchopte hlavu hmotnosť 0,5 kg (môže to byť malá fľaša minerálnej vody), oprite lakte o lakťovú opierku stoličky, otočte ju a otočte ju späť . Tieto zmeny robíme 10 a hmotnosť prenášame na druhú stranu. Potom otvoríme prsty ruky doširoka a zložíme ich do pästi, začneme malým prstom, potom pomaly zavrieme ďalšie prsty do dlane, posledný je palec, potom sa otvoríme, začneme palcom a končíme malým prstom. Môžeme pracovať raz s jednou rukou a potom s druhou alebo oboma súčasne, potom cvičenie obsahuje aj koordinačný prvok, ktorý viac zapája náš mozog, ktorý v tomto čase spočíva na iných úlohách.


Ak je to možné, stojí za to absolvovať krátku prechádzku aspoň raz počas práce. Dokonca aj 5 minút vo vzduchu vám umožňuje regenerovať sa a dištancovať sa od úloh, ktoré v ten deň ešte stoja pred nami.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi