Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Stabilizátory - Ako môžu pomôcť?
03.08.2020

Stabilizátory - Ako môžu pomôcť?

Aké sú stabilizátory?Šle sú zdravotnícke výrobky určené na použitie v prípade bolesti v lakťoch a kolenách. Vďaka použitiu špeciálneho materiálu sa turniket prispôsobí pohyblivej konštrukcii škáry. To vám umožní vykonávať prirodzené pohyby tela, cvičiť fyzickú aktivitu a rôzne druhy športov.
stabilizátory absorbuje nárazy a otrasy, ktoré vznikajú počas tréningu, čo umožňuje uvoľniť namáhanú štruktúru. Primeraná kompresia a tlak na kĺb pozitívne ovplyvňujú proces regenerácie av mnohých prípadoch zabraňujú prehlbovaniu. poranenia.

V prípade pomliaždeniaLekárske stabilizátory budú veľmi dobrým riešením v prípade namáhania kĺbovej štruktúry ako ochrana pred náhodným zhoršením problému alebo počas rehabilitácie , V prípade namáhania alebo prasknutia väzov, vymývania kĺbov a poškodenia iných štruktúr v kolene alebo lakte je použitie pásov najvhodnejšie. Zabezpečí sa tým určitá ochrana pred vonkajšími faktormi, zmierni sa činnosť kĺbov a minimalizuje sa pocit bolesti obmedzením množstva krvi v mieste poranenia. Avšak hlavnou činnosťou by v tomto prípade mala byť návšteva fyzioterapeuta.

V prípade vysokých zaťaženíĎalším dôvodom použitia stabilizátorov je začatie aktivít, ktoré zaťažujú kĺby veľkou záťažou a na ktoré nie sme pripravení. . Príkladom by mohol byť sezónny lyžiarsky výlet, ktorému predchádzali žiadne cvičenia, alebo príležitostná hra na squash alebo tenis. Každý z vyššie uvedených športov spôsobuje veľké preťaženie kolenných kĺbov, ktoré sa môžu zmeniť na zranenia. Ak nám chýba motivácia pravidelne trénovať danú činnosť alebo vykonávať prípravné školenie, bolo by vhodné nosiť pásky, ktoré absorbujú nárazy a uvoľňujú spoločné štruktúry.

V prípade maximálneho počtu opakovaníPre ľudí cvičiacich v telocvični bude podpery kolien užitočné pri vykonávaní maximálneho počtu opakovaní v drepe, zatiaľ čo lakťové opierky pri porážaní vlastného záznamu v bench presse. Tieto opakovania vyžadujú maximálnu mobilizáciu z tela a nebude to bolieť, ak si zaistíme svoje kĺby vyvíjaním tlaku pomocou pásov. Celé obdobie tréningu, ktoré nás pripravuje na najťažšie tréningy, by sa však malo vykonávať bez použitia stabilizátorov. Ich nadmerné použitie povedie k oslabeniu kĺbov a svalov, čo bude mať opačný účinok ako sa predpokladá.

Zmenšenie pocitu bolestiSpôsobujúc kompresiu v danej oblasti, stabilizačné pásy spôsobujú tlak nielen kostných štruktúr, ale aj mäkkých tkanív. Do rozdrvených krvných ciev nepreteká žiadna krv a výsledkom je znecitlivenie oblasti. Jazda v takom anestetickom prostredí je možná a nespôsobuje problémy, ale problém pretrváva. Patologický jav v danom kĺbe stále existuje a dokonca sa prehlbuje, čo sa doteraz prejavovalo bolesťou, ktorá bránila tréningu. Takéto maskovanie problému je mimoriadne nebezpečné a môže mať v budúcnosti vážne následky.

Zníženie svalovej prácePravidelné používanie stabilizátorov počas tréningu znižuje prácu svalových skupín v tlakovom kĺbe. Keď opíšete tento jav pomocou drepov, môžete vidieť, že sa pruhy rozťahujú, keď klesáte, a potom uvoľňujú nahromadenú energiu počas koncentrickej fázy, čo pomáha školencovi vstať z hlbokého drepu. Pri každom opakovaní stabilizátory odstraňujú záťaž zo svalov a oslabujú ich po dlhšiu dobu. Za zmienku stojí, že použitie chráničov kolien je opodstatnené iba pri približovaní sa k maximálnemu zaťaženiu pri črepníkoch.

Abrázia kĺbovej chrupavkyChronické opotrebenie kolennej ortézy môže viesť k oderu kĺbovej chrupavky. Tlak spôsobený použitím ortézy spôsobuje veľké stlačenie kolenného kĺbu. Výsledkom je opotrebovanie povrchov stehennej kosti, holennej kosti a patelly, ktoré sú prirodzene pokryté kĺbovou chrupavkou, čo uľahčuje kĺzanie celej štruktúry a jej prirodzené vyrovnávacie a ohýbacie pohyby. Poškodenie tejto štruktúry je trvalé a nezvratné. Najväčšie dutiny v chrupavke sú spôsobené použitím kompresných pásov na kolene a tesných stabilizátorov.

SummaryBolesť v našom tele je varovným mechanizmom. Informuje o výskyte problému a o potrebe implementovať opatrenia zamerané na jeho zmiernenie, obnovenie efektívnosti a prevenciu podobných problémov v budúcnosti. Stabilizátory majú v niektorých prípadoch opodstatnenie na použitie, ale ich použitie bez znalosti princípu činnosti a možných dôsledkov je nesmierne nezodpovedné. V prípade problémov s kolenom alebo lakťom je vhodné poradiť sa s fyzioterapeutom alebo fyzioterapeutom, ktorý problém diagnostikuje a stanoví akčný plán. Jediným dôvodom na použitie tohto typu zdravotníckych pomôcok bude vykonanie maximálneho opakovania silového tréningu, zabezpečenie poškodenej konštrukcie počas rehabilitácie a občasné preťaženie daného kĺbu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi