Teleskopické prúty - ktoré zvoliť podľa spôsobu rybolovu?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Teleskopické prúty - ktoré zvoliť podľa spôsobu rybolovu?
03.08.2020

Teleskopické prúty - ktoré zvoliť podľa spôsobu rybolovu?Charakteristickým znakom teleskopickej tyče je kĺzanie jednotlivých komponentov z hlavného prvku. Až donedávna sa predpokladá, že teleskopické tyče sú menej odolné ako tyče pozostávajúce z niekoľkých nezávislých častí. Vďaka vývoju technológie sú však teleskopické prúty teraz rovnako odolné a dajú sa použiť prakticky akýmkoľvek spôsobom rybolovu.

Univerzálne-teleskopické-rybárske prútyHľadanie dobrého rybolovu niekedy vyžaduje dlhé cesty pozdĺž pobrežia jazera. Preto je v takýchto situáciách teleskopický rybársky prút skvelé. Palica s dĺžkou 2 metre sa prepravuje úplne inak, ako je skrátená na veľkosť do 60 cm. Teleskopické prúty sú ideálne pre amatérskych aj profesionálnych rybárov. Vďaka použitiu uhlíkových vlákien sú veľmi ľahké a čo je veľmi dôležité, sú vhodné prakticky pre akýkoľvek spôsob rybolovu - od pradenia, cez plavák až po rybolov pri dne.

Teleskopické prúty sa veľmi ľahko ovládajú, takže sú veľmi dobré na naučenie detí loviť. Štandardná dĺžka teleskopickej tyče je v rozmedzí 3–5 metrov. Samozrejme čím dlhšia je tyčinka, tým viac je možné naliať návnadu. Niektoré prúty sú určené na hádzanie jednou rukou, zatiaľ čo iné sú určené na obsadenie oboma rukami. Čo je veľmi dôležité - neexistuje dokonalý ďalekohľad. Každý rybár podľa pokusu a omylu by mal nájsť tyč, ktorá najlepšie vyhovuje jeho potrebám.

Teleskopické prúty pri rybolove kaprovVďaka použitiu pevných materiálov je možné pomocou teleskopickej tyče chytiť aj veľké ryby, ako je kapor. Najdôležitejšou vlastnosťou takejto tyče musí byť jej veľmi vysoká trvanlivosť kvôli značnej hmotnosti akejkoľvek koristi. Optimálna dĺžka rybársky prút bude v rozsahu 3,6 až 3,9 mm. Ak je tyč dlhšia, je možné obsadenie dlhšou vzdialenosťou. Pri výbere teleskopického prútia na kapry sa musíte rozhodnúť, či sú pri obsadzovaní rýb dôležitejšie dlhé vrhnutia alebo lepšie tlmenie nárazov. V prvom prípade si musíte zvoliť pevný a tvrdý prút so silnou špičkou. V druhom prípade použite mäkkú tyč.

Ďalším dôležitým parametrom pre teleskopickú kaprovú tyč je hmotnosť odliatku. Určuje minimálnu a maximálnu hmotnosť návnady, ktorá sa hodí do vody. Príliš nízka hmotnosť bude znamenať veľmi krátke obsadenie a príliš veľká hmotnosť môže viesť k rozbitiu celej sady. Vzhľadom na to, že kaprové prúty sú veľmi dlhé, aj pri tejto metóde sa používanie teleskopických prútov stáva čoraz bežnejším z dopravných dôvodov. Aj keď sú klasické tyče zložené, dvojdielne klasické prúty sú veľmi dlhé - dosahujú 2 metre, zatiaľ čo teleskopické prúty sú najmenej dvakrát také dlhé.

Spinningové a teleskopické tyčeSpinning je metóda určená hlavne na lov dravcov.
umelé návnady sa pomaly zrúti a vyprovokuje predátora k útoku. Preto je dôležité, aby bol prút veľmi pohodlný a plynulý. Tieto podmienky sú dokonale splnené teleskopickou tyčou. Točiace tyče musí byť veľmi ľahký a praktický. Všetko preto, že pri používaní tejto metódy musíte veľa pracovať - po obsadení. V závislosti od toho, aké ryby máte v úmysle loviť, vyberte silnejší alebo jemnejší model primeranej dĺžky. Mali by ste tiež pamätať o výbere správnej hmotnosti odliatku.

Teleskopické prúty v rôznych metódach rybolovuTeleskopická plaváková tyč môžu mať dĺžku 3 až 5 metrov , Dôležité je, že keď je zložená, jej prepravná dĺžka je iba 60 cm. Pretože prevádzka takého prútika je veľmi jednoduchá, experti navrhujú začať dobrodružstvo rybolovom práve pomocou tohto prútika. Teleskopické prúty boli vytvorené hlavne pre základný a pravdepodobne najtradičnejší spôsob rybolovu, ktorým je plavákový rybolov.

Prúty Teleskopické zariadenia tiež veľmi dobre fungujú pri metóde zeme.

Teleskopická zemná tyč umožňuje loviť aj také veľké ryby, ktoré sa živia na dne vodnej nádrže, ako je šťuka, zubáč alebo sumec. V takom prípade sa musí použiť veľmi trvanlivá tyč s vysokou hmotnosťou odliatku. Vďaka tomu bude možné vyrábať na veľké vzdialenosti a súprava s návnadou bude veľmi rýchlo klesať na dno nádrže. Vzhľadom na veľkú hmotnosť úlovku by ste si mali zvoliť mäkkú akčnú tyč, vďaka ktorej bude táto tyč absorbovať akékoľvek trhnutie rýb a samotná preprava bude jemná, čím sa zníži riziko zlomenia rýb.

Tzv základný náter s pružinou - súprava obsahuje prvok nazývaný podávač, ktorý má podobu pružiny. Výsledkom je, že vyhodená súprava je pomerne ťažká, takže tyč by mala mať hmotnosť odliatku najmenej 200 g. Musí byť tiež dostatočne pevná, aby mohla vytiahnuť niekoľko kilogramových rýb. Táto metóda umožňuje loviť ryby, ako sú kapre a pleskáče.

Medzi ďalšie metódy, na ktoré sa dá teleskopická tyč použiť, patrí podávač a zberač. Tyč pre tento spôsob je vybavená špeciálnym košom, v ktorom je umiestnená krmivo. Túto metódu stojí za to, keď klasický plavák nefunguje. Namiesto plaváka je sústo signalizované chvilkou. Takáto súprava má dve alebo tri vymeniteľné hroty, ktoré sa líšia hrúbkou. Tieto tipy sa vymieňajú v závislosti od podmienok, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú v rybolove.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi