Tohtoročné hodnotenie štrajkov
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Tohtoročné hodnotenie štrajkov
03.08.2020

Tohtoročné hodnotenie štrajkovKaždá sezóna má o tom niečo nové a jedinečné a s každou sezónou sa dozvieme nielen viac informácií o rybolove a správaní rýb, ale tiež sa dozvieme oveľa viac informácií o návnadách.

Existujú rybári, ktorí zostanú verní iba niekoľkým nástrahám a umiestnia ich do malých, praktických krabíc. Existujú aj tí, ktorí radi testujú každú novinku na trhu a siahajú po návnadách od mnohých výrobcov, stále hľadajú účinnejšie metódy alebo riešenia, ktoré by im mohli poskytnúť výhodu v regionálnych alebo národných súťažiach o pradenie.

Jedna vec je istá, že obe tieto chovania sú správne a majú svoje vlastné výhody. Rybár, ktorý sa obmedzuje na malý počet návnad, je určite schopný ich lepšie spoznať a naučiť sa niekoľko metód, ako perfektne viesť návnadu. Presne pozná ich volatilitu a dokáže ich majstrovsky poslať na aj tie neprístupné miesta. Vie, kedy a kde ich použiť a čo od nich očakávať. Na druhej strane, rybár, ktorý je otvorený novým návnadám od rôznych výrobcov, môže naraz otvoriť "vodu", ktorá mu dá veľa rýb, a tak zažije nezabudnuteľné chvíle, a navyše bude mať v rukáve eso, ktoré ostatní môžu rýchlo neuznávajú

Čo sme sa naučili tento rok a čo s nami zdieľajú ďalší kolegovia z oblasti vodného hospodárstva?

lyžica GnomLegendárny model lyžice, ktorý sa teší tretej generácii rybárov nielen v poľských vodách, ale aj pri zahraničných rybolovoch. Tento model lyžice sa znova ozval a po rokoch zabudnutia sa mu vrátil veľký počet rybárov, ktorí ho mohli považovať za pamiatku minulosti. Dnes však mnohí z nás vykopávajú bojovo testovaného škriatka a napíšu mu nový príbeh o vode. Ako presne si zaslúžil, aby sa nazývala
Lyžica gnome legenda poľského rybárstva?

Účinnosť. Bez tejto funkcie nemôže žiadna návnada niesť tento hrdý názov. A netrvá dlho, kým vás presvedčím o účinnosti škriatka. Stačí sa pozrieť na stovky fotografií tejto návnady v ústach obrovských štik, niekedy stále v čiernobielej tlači.Lyžica Gnome je spoľahlivá najmä na začiatku sezóny šťuka, keď môžu byť títo dravci po zníženej zimnej aktivite letargickí.

Prchavosť. Toto je druhý najvýraznejší znak tejto návnady. Gnome je návnada na guľku, ktorá nám môže overiť konečný stav vlasca. Dosiahneme s ním určené miesto za prakticky všetkých poveternostných podmienok a tam, kde iné návnady nie sú schopné dosiahnuť.

Práca. Táto lyžica má nepochybne mimoriadnu a špecifickú prácu, ktorú je ťažké nájsť v iných návnadách alebo dokonca v iných modeloch návnad lyžice. Je intenzívny a agresívny, takže vysiela silné impulzy do postrannej línie štikových receptorov, ktorý ich dokáže zdvihnúť z veľkých vzdialeností a sledovať ich. Určite stojí za to mať lyžičku Gnome vždy v krabici a ak iné nástrahy nedajú uspokojivé výsledky, alebo ak s nimi nedokážeme dosiahnuť konkrétne miesto, oplatí sa za to dosiahnuť a loviť aj hlbšie časti vody.

Savage Gear CannibalCannibal je klasický rozrývač, ktorý sa ukázal ako jeden z najuniverzálnejších a najzaujímavejších nástrah v tejto sezóne a v ktorom sa mu veľa šťuiek naozaj páčilo. Rybárske fóra sú plné pozitívnych názorov na tento model a názov "vrah" by mal byť s ním synonymom.

Tento model kopýt je v súčasnosti k dispozícii v piatich rôznych veľkostiach: 6,8 cm, 8 cm, 10 cm, 12,5 cm a 15 cm. Ak je naším cieľom šťuka, zdá sa, že verzia s rozmermi 10, 12,5 a 15 cm je najvhodnejšou veľkosťou.

Pomerne tuhý materiál, z ktorého bol vyrobený kanibal a jeho zvlnený a vyrovnaný chvost vyzeral vo vode odlišne ako iné modely rozrývačov. V kombinácii s ľahkou vodiacou hlavou to funguje veľmi atraktívne a môže nám v pravý deň poskytnúť skutočnú rybu Eldorado.

DAIWA Prorex Classic ShadToto je novinka tohto roku, ktorá si už získala značnú popularitu. To by však nemalo nikoho prekvapiť vzhľadom na skutočnosť, že návrhári Daiwy dokázali vytvoriť rozrývač, ktorý už vykazoval veľmi dobré výsledky vo fáze testovania. Rozrývač s dynamickým tvarom, so žíhanou chvostovou časťou a špeciálnym chvostom DuckFin veľmi zaujímavým spôsobom priťahuje návnady vo vode - čo našťastie všimnú aj dravé šťuky.

Okrem toho sa guma Daiwa Prorex môže pochváliť veľmi zaujímavým a realistickým grafickým dizajnom, ktorý je ťažké nájsť medzi konkurenčnými spoločnosťami.Daiwa Prorex Classic Shad je dodávaný v 6 veľkostiach: 7,5 cm, 10 cm, 12,5 cm, 15 cm, 20 cm a 25 cm. Takže každý rybár, ktorý má rád menšie alebo väčšie návnady, si úspešne vyberie perfektnú veľkosť pre seba a svoje rybárstvo.

Nepochybne stojí za to sa zoznámiť a vyskúšať nové návnady, pretože moderné technológie a materiály nám neustále otvárajú nové možnosti a dávajú nám stále viac a viac rafinovaných návnad. Nezabúdajme však na to, že niekedy je dobré mať návnady, ktoré otestovali naši otcovia a starí otcovia, pretože ak prežili tak dlhú skúšku času, určite na to majú osobitné dôvody.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi