Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vale tudo - iba pre bojovníkov
03.08.2020

Vale tudo - iba pre bojovníkovVale tudo nie je názov športovej disciplíny, ale formule súťaže organizovanej v Brazílii. Konkrétnejšie duely. Začiatok vale tudo siaha až do 20. rokov 20. storočia. Súťaž mala veľmi obmedzené pravidlá, tj takmer všetko bolo povolené . Na začiatku neboli žiadne kolá, boj pokračoval, kým nebol určený víťaz. Neexistovali tiež žiadne hmotnostné triedy. Zakázané boli iba útoky na oči, pohlavné orgány a hryzenie. Rukavice a chrániče sa bežne nepoužívali. Tento vzorec sa okrem iného vyvinul také bojové umenia ako MMA, takže moderné vybavenie a klimatizácia sú podobné. Na to, aby ste sa našli v údolí Tudo, potrebujete všestrannú fitnes, technickú prípravu a kvalitné školiace vybavenie.

ŠatyKeď rushguard alebo tesne priliehajúce tričko s dlhým rukávom a priliehavé kraťasy so širokým opaskom alebo šnurovaním. oblečenie pre tudo sa správa ako druhá koža, ktorú môžete ľahko zamerať na techniku. Bude to perfektné na bojovanie Je dôležité, aby žiadna časť oblečenia nevyčnievala ani neinterferovala s plným pohybom . Mnoho bojovníkov si dokonca sťažuje na klasické boxerské kraťasy, ktoré napriek pohodliu, ktoré poskytujú kopom, nie sú príliš vhodné na pozemné boje. Spodná bielizeň je tiež dôležitá - zabudnite na boxerky.

VybavenieDôstojná školiaca miestnosť by mala byť vybavená všetkým zariadením pre úplný výcvik, ale aj keď sú k dispozícii rukavice, je lepšie mať svoje. Váhu a veľkosť prispôsobíte vašej ruke. Potrebné sú aj slušné zábaly - je to otázka hygieny a bezpečnosti.
boxovací vak (za predpokladu, že máte kam zavesiť). Fungujú tiež rôzne veľkosti štítov. Pokiaľ ide o doplnkové výcvikové vybavenie, odporúčame: tyč so základnou sadou dosiek, závažia na nohy, tyč na vytiahnutie, lekárska guľa 10 kg a TRX. Začnite tiež investovaním do časti ochrana zubov a do pozastavenia . Ak máte radi ďalšie nákupy, vyhľadajte

TréningTieto typy športov si vyžadujú komplexnú prípravu. Stojí za to urobiť doplnkové cvičenia, samozrejme, okrem odbornej prípravy. Nemôžete mať technické slabosti, ale tiež slabosti fitnes. Konkurent musí byť silný, rýchly a tvrdý. Svoju silu môžete zvýšiť pomocou voľných závaží, ako sú činky alebo konvica . Uskutočňujte spoločné cvičenia, ktoré tiež posilnia vaše motorické zručnosti a výkon. Vytrvalosť zvýši nielen klasický aeróbny tréning, napríklad cyklistika. V bojových umeniach sú užitočné cvičenia, ktoré si vyžadujú krátke intenzívne úsilie, takže si vyberte triedu HIIT alebo tabata. Rýchlosť sa zvýši vďaka zložitejším motorickým úlohám, ktoré sa vykonávajú dynamicky a včas, ako je napríklad skákanie na krabici, vankúšiky alebo zasiahnutie hrušky.

SafetyKeďže cvičenia, ktoré sa pripravujú na bojové športy, môžu byť škodlivé (najčastejšie poškodzujú členky, tvár alebo zápästia), je potrebné pripomenúť si niekoľko veľmi dôležitých pravidiel.
  1. Z filmov na internete sa nič nedozviete . Chcete dobre bojovať, cvičiť pod dohľadom skúseného trénera. Ak sa naučíte techniku nesprávne, nebudete mať chyby.
  2. Fitness je nevyhnutná . Nemôžete absolvovať kolo, ak nevykonávate cvičenie navyše, aspoň na začiatku. Slabé telo znamená väčšie riziko zlyhania a zranenia.
  3. Investujte do veľmi kvalitného vybavenia . Cvičenia sú intenzívne, takže zlá taška alebo rukavice sa veľmi rýchlo rozpadnú.
  4. Používajte ochranné vybavenie .


Ak si chcete vyskúšať valé tudo súboje, v prvom rade si obliekajte kvalitné výcvikové vybavenie, podložky a komplexné technické a kondičné tréningy. Až potom bude táto športová zábava zábavná a bezpečná.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi