Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vesty - ako ich využiť pri tréningu?
03.08.2020

Vesty - ako ich využiť pri tréningu?

Výhody vesta-vestyNajväčšou výhodou vážené vesty je schopnosť pohodlne zvyšovať hmotnosť cvičiaceho. Materiál priliehajúci k telu spolu s vložkami naplnenými granulami neznižuje pohodlie pohybov počas tréningu. Umožňuje vám vykonávať pohybové sekvencie špecifické pre disciplínu v podmienkach, ktoré sťažujú iba zvýšené zaťaženie telesnej hmotnosti športovca. Hmotnosť vesty je regulovaná v rozsahu od jedného kilogramu do asi 30 kilogramov, čo vám umožňuje prispôsobiť zaťaženie úrovni postupu. Početné pásky a suchý zips vesta prispôsobia v podstate veľkosti vykonávajúcej osoby.

vesta na kulturistikuTeleskopické vesty sú neoddeliteľnou súčasťou tréningu crossfitov.
palica alebo stojky na stojky. Hmotnosť bremena, vhodne upravená pre ženy a mužov, je navrhnutá tak, aby prinútila telo k maximálnej práci a zároveň zlepšila vytrvalosť, silu a techniku daného hráča. Z dôvodu osobitosti disciplíny a potreby zachovania slobody pohybu je tento nástroj často jediným spôsobom. aby sa zvýšila náročnosť daného cvičenia. Ľudia, ktorí trénujú crossfit, nosia vesty, keď šplhajú po lane, skákajú na plošine, bežia na bežiacom páse, drepujú a ťahajú.

Vest v bojových športochŠpecifickosť výcviku v bojových športoch si vyžaduje rozvoj mnohých motorických schopností. Tréning sily, vytrvalosti a rýchlosti s použitím vesty donúti cvičiaceho k ešte väčšiemu úsiliu. Svoje uplatnenie nájde počas cvičení na zvýšenie telesnej hmotnosti, tréningu a behu. Niektoré cvičenia špecifické pre dané bojové umenie umožnia použitie tohto nástroja, ktorý sa premietne do rýchlosti súťažiaceho. Potreba vykonať základné pohybové sekvencie v podmienkach zvýšeného vonkajšieho zaťaženia bude mať za následok lepší stav a vytrvalosť pri boji proti súperovi.

Bežiaca vestaZatiaľ čo vesta má pozitívny vplyv na stav tela, jej použitie počas dlhších behov nebude dobrým riešením. Nárast hmotnosti nepriaznivo ovplyvňuje zdravie kĺbov a môže viesť k zraneniu. Váha vesta nájde svoje uplatnenie počas tréningu sprintu alebo krátkych stúpaní , keď je čas, v ktorom sú kĺby namáhané, krátky a svaly preberajú väčšinu práce. Tento typ bežeckého tréningu bude dobre fungovať pri budovaní sily.

Vest v metabolickom tréninguDodatočné použitie váhovej vesty počas cvičení s telesnou hmotnosťou zvýši množstvo spálených kalórií a urýchli metabolizmus. Ak tréning na okruhu alebo intervale nie je príliš ťažký, potom namiesto skrátenia prestávok alebo ich predĺženiaPri pracovnom čase môžete použiť tento nástroj. Neustále zvyšujúce sa zaťaženie tela znižuje čas odpočinku na minimum a doterajšie cvičenia nútia telo tvrdo pracovať. Regulácia zaťaženia do 30 kilogramov zabezpečí možnosť systematického zvyšovania náročnosti výcviku na dlhú dobu.

Vesta v domácom tréninguVážená vesta sa dá použiť aj na výcvik doma. Bude to skvelá alternatíva k barbells, činka a mnohým ďalším doplnkom, ktoré nájdete v každom fitnes klube. Ľudia, pre ktorých trénovanie s vlastnou telesnou hmotnosťou v podmienkach domov nepredstavuje veľký problém, bude si môcť užiť rastúcu silu, prekonávať svoje slabosti a znova rozvíjať svoju postavu. Vesta zvýši obtiažnosť cvičení, ako sú kliky, drepy, výpady a kolá, kliešte, kliešte a dosky.

SummaryVzhľadom na možnosť zvýšenia telesnej hmotnosti bez zmeny ťažiska a obmedzenia pohybov nájde váha vestu svoje uplatnenie v mnohých oblastiach fyzickej aktivity. Z jeho použitia budú mať úžitok kulturisti, súťažiaci CrossFit, bojové umenia a šprintéri. Ľudia vykonávajúci rekreačný tréning by mali nosiť vestu pri vykonávaní intervalového tréningu, aby sa predišlo stagnácii zvýšením obtiažnosti tréningu. Tento tréningový nástroj vám pomôže zbaviť sa stagnácie pri spaľovaní tukov výrazným zvýšením energetického výdaja tela počas cvičenia a zrýchlením metabolizmu. Je potrebné vedieť, že podmienkou používania vesty je zvládnutie techniky základnej verzie cvičenia, pri ktorej je jediným zaťažením telesná hmotnosť.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi