Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vybavenie pre prácu vo výškach
03.08.2020

Vybavenie pre prácu vo výškachPráca vo výškach je podľa poľského práva práca vykonávaná už vo výške viac ako jeden meter nad zemou. Použité vybavenie by malo mať osvedčenia, pretože mu zverujeme svoje životy. Väčšina zariadení pracujúcich vo výškach sa požičiava od horolezeckého vybavenia. Existujú však zariadenia určené iba na prácu vo výškach a hlavne sa na ne pozeráme.

Lavica pre prácu vo výškachLavica pre prácu vo výškach je priamo pripojená na postroj a zaisťuje pohodlie pri práci pri práci na dlhom previsu. Spoločnosti vyrábajúce lavičky sú Petzl, Rock Empire a Camp. Lavičky sú vyrobené z tuhých materiálov, vďaka ktorým žiadny z ich prvkov nepoškodí stehná používateľa. Pohodlná šírka neobmedzuje pohyb. Lavičky sa dajú rýchlo a intuitívne nastaviť, neobsahujú zbytočné prvky, ktoré by mohli zakrývať čistotu vybavenia.

Pracovná prilbaOd lezeckých modelov sa líši hlavne pevnou štruktúrou škrupiny, ktorá chráni našu hlavu s istotou. Model Petzl Vertex Vent je určený pre záchranárov a výškových pracovníkov, ale rovnako ho horlivo používajú speleológovia. Váži iba 445 gramov, čo je dôležité pre celodenné používanie prilby. K prilbe môžete pripevniť štítok Vizir a ochranu sluchu. Popruhy prilby sú pohodlné a centrálne nastaviteľné pomocou systému nastavenia CenterFit.Nazýva sa tiež priemyselný postroj. Je to celotelový postroj - hrudník a lono. Len takáto kombinácia poskytuje pohodlie a úplnú bezpečnosť pri práci vo výškach. Plné pracovné postroje sa vyznačujú väčšou hmotnosťou, ktorá je výsledkom iných technických riešení. Pre väčšie pohodlie pre používateľa sú bedrové a stehenné pásy širšie. Konštrukcia postroja obsahuje oceľové krúžky, ktoré sa používajú na stabilizáciu polohy. Všetky odkazy na pripevnenie istiacich zariadení a zostupov sú tiež vyrobené z kovu. To všetko znamená vyššiu bezpečnosť, ale aj väčšiu váhu. Postroj je skonštruovaný tak, aby sa dal ľahko nasadiť, zložiť a prispôsobiť tvaru tela. Nastavovacie pracky sú rýchle a ľahko použiteľné. Popruh je vybavený pohodlnými slučkami, ktoré vám umožňujú udržiavať zúčtovanie v zariadení, vďaka čomu je vždy po ruke, ale tiež neobmedzuje vašu slobodu pohybu.

Horolezecké vybavenie používané na prácu vo výškachNiektoré horolezecké vybavenie sa bežne používa ako na lezenie, speleológiu, tak aj na prácu na výška. Jedná sa o samosvorné zariadenia a zostupy. Prvé sa používajú na vystúpenie z lana a po ich zablokovaní sa na ňom môžu zavesiť bez toho, aby ste museli používať ruky. Napríklad Croll od Petzl, ktorý je namontovaný ako spojovací kus medzi postrojom na hrudi a postrojom na bruchu. Pohybujúce sa nahor, zariadenie pláva na lane, ale keď je naložené, zaistí sa na ňom a zabráni skĺznutiu. Podobným spôsobom sa používajú ďalšie dve zariadenia - vreckový počítač Petzl Ascension a chodidlo Rýchly krok pomocou lezeckej technológie. Pamätajte, že oba tieto nástroje sú vyrobené na ovládanie ľavou alebo pravou rukou / nohou. Na druhej strane sa pri zostupoch najčastejšie používa Zastavovací valec od Petzl. Zastavovací valec je klasický zostup vybavený automatickým zámkom. To umožňuje zostup jedného lana s priemerom 9 až 12 mm s úplnou reguláciou rýchlosti.

Transportný vakTransportné tašky vám umožňuje zabaliť potrebné vybavenie pre prácu vo výškach , ktoré môžeme majte ho vždy po ruke v riadne zabezpečenom kryte. Vak je vyrobený z pevného materiálu potiahnutého PVC. Vonku sú zvyčajne ďalšie remene, tzv. Sedmokráskové reťaze, ku ktorým môžete pripevniť karabíny, ktoré sa v súčasnosti nepoužívajú.

Zariadenia na prácu vo výškach musia byť dokonale prispôsobené našej práci. V tomto prípade nie je priestor na polomery alebo netestované zariadenia. Pamätajte, že od toho závisí nielen pohodlie pri práci vo výškach, ale predovšetkým naše zdravie a život.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi