Výcvikové lanové lano - ako ho používať?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Výcvikové lanové lano - ako ho používať?
03.08.2020

Výcvikové lanové lano - ako ho používať?

bojové lano - čo je to?Výcvikové laná pre bojové laná sú vyrobené z polyuretánového materiálu, ktorého konce sú sú zaistené izolačným materiálom umožňujúcim pohodlné uchopenie. Je to veľmi dobrý nástroj na vykonávanie vytrvalostného a silového tréningu, t. j. taký, ktorý vyžaduje, aby vykonávajúca osoba vydržala dlhodobé úsilie s vysokým vonkajším zaťažením. Z tohto dôvodu sú laná medzi boxermi a inými umelcami veľmi populárne. boj. Pre rekreačných ľudí bude bojové laná skvelým prvkom intervalového tréningu zabezpečujúceho prácu celého tela.

Basic-exercise-positionVýcvik s
bojové laná vyžaduje osobitné postavenie. V stojacej polohe, pri ktorej sú vaše nohy v bokoch od seba vzdialené alebo mierne širšie, mierne pokrčte kolená, boky posúvajte dozadu a jemne sa trup nakláňajte dopredu. Je dôležité zabezpečiť, aby kolená počas práce neklesli dovnútra a aby si chrbtica udržiavala svoje prirodzené krivky. Je tiež potrebné venovať pozornosť tomu, aby boli lopatky pevne uchytené, aby sa zabránilo pleciam v tom, aby sa držali vpred a krútili. Opísaná poloha umožní optimálne využitie celého tela, s osobitným dôrazom na svaly ramenného pletenca, chrbta, brucha a svrbenia svalov.

Príkladné cvičenia - striedavé mávanieNajobľúbenejšie cvičenie, pri ktorom sa používajú bojové laná, je tzv. mávanie. V polohe na mierne ohnutých kolenách a trupe uchopte konce lana oboma rukami. Pohyb začína, keď sú ruky na úrovni bedra. Z tejto polohy jedna ruka stúpa dostatočne dynamicky, aby uvedla do pohybu čo najviac lana ležiaceho na zemi. Rozsah ručného zdvíhacieho pohybu končí približne na úrovni ramenného pletenca. Keď pracovná ruka dosiahne svoju maximálnu výšku a začne sa vracať do východiskovej polohy, druhá ruka začne svoju prácu. Zvlnenie vykonávame nepretržite asi 60 sekúnd, striedavo s oboma rukami.

Príkladné cvičenia - biťBiť s lanami bojové lano spočíva v zaujatí vyššie uvedenej východiskovej pozície. Potom uchopte konce lana oboma rukami a zastavte ich na úrovni bokov. Pohyb v tomto cvičení spočíva v tom, že sa konce lana čo najrýchlejšie zdvihnú na úroveň očí alebo vyššie, a potom sa dynamicky spustia tak, aby silou narazili na zem. Po náraze by sa laná mali okamžite zdvihnúť a malo by sa vykonať ďalšie opakovanie. Keď začneme spúšťať laná, vydýchnite vzduch, ktorý vytvorí ešte viac energie a zlepší efektivitu práce.

Príklady cvičení - skoky na jackyPri vykonávaní bežne známych skokanov použite cvičné laná. úplne nové svetlo tohto známeho a populárneho cvičenia. Bojové laná musia byť chytené kladivom, aby ich konce smerovali nahor. Počas pohybu by sa ruky mali pohybovať z polohy bedra nad hlavou, pričom sa musí udržiavať čo najväčšia tekutosť a konštantné napätie lán. Ruky by mali byť mierne ohnuté v lakťoch. Cvičenie by malo v závislosti od úrovne výcviku trvať 30 až 60 sekúnd nepretržitej práce.

Vzorové cvičenia - Russian twistV tomto prípade sa východisková pozícia líši od cvičení opísaných vyššie. Aby sa dosiahla pozícia ruského skrútenia , človek by sa mal umiestniť do polohy sedenia rovnováhy, v ktorej sú iba boky v kontakte so zemou, trup a nohy sú nad zemou, pričom sa zachovávajú podobné uhly sklonu. Konce lana bojového lana by mali byť uchytené úchopom kladiva tak, aby konce smerovali nahor. Pohyb sa začína, keď sa obidve ramená priblížia na jednej strane tela k bokom a končia, keď sú prešli cez brucho na druhú stranu. Pohyb rúk spolu s lanami by mal byť dostatočne dynamický, aby sa zabránilo lanám biť do vyvýšených nôh.

Najväčšie chybyNajčastejšou chybou pri cvičení s cvičnými lanami je neaktívne opracovanie brušných svalov . Tieto svaly by mali byť neustále napäté, aby spevnili celé telo. Ich účinná práca udržuje telo cvičiaceho nezmenené a stabilné, čo umožňuje svalom ramenného pletenca generovať maximálnu silu. Ďalšou chybou je plecia sa zrútia vpred a sklonené . Takéto uzavreté miesto má za následok kontrakciu hrudníka a výrazné zhoršenie vzhľadu a zdravia našej postavy.

SummaryPoužitie tréningových lán má mnoho výhod. Základným prvkom je rozvoj vytrvalosti a výrazné zlepšenie stavu cvičiaceho. Okrem toho bojové laná posilňujú svaly ramenného pletenca, chrbta a brucha, ktoré ocenia najmä všetci účastníci. Tréningové laná budú veľkým výberom pre intervalový tréning, vďaka ktorému môžete zrýchliť váš metabolizmus a efektívne formovať svoje telo. Bojové laná okrem rozvoja vytrvalosti podporujú aj prácu na stabilizácii a koordinácii motorov. Dobrým nápadom je použiť laná v záverečnej fáze zahrievania na stimuláciu nervovej sústavy, aby pracovala, alebo ako jedna zo staníc v okruhu alebo funkčnom tréningu. Je potrebné pripomenúť, že rovnako ako pri každom cvičení je najdôležitejšou súčasťou odbornej prípravy správna technika a zdravie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi