Blog

03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív...
čítať celé

03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š...
čítať celé

03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
03.08.2020
Xiaomi Mi Band 4 test - (takmer) perfektná kapela za dobrú cenu
špecifikácia Xiaomi Mi Band 4
- Displej: dotykový a farebný AMOLED, uhlopriečka 0,95 palca, rozlíšenie 240 x 120 pixelov, tvrdené sklo 2,5D
- rozhranie: Bluetooth 5.0 LE
- pamäť: 16 MB
- RAM: 512 KB
- batéria: 135 mAh lítiový polymér
- runtime: do 20 dní
- čas nabíjania: približne 2 hodiny
- funkcie: 5 ATM vodeodolnosť, vibrácie, akcelerometer a gyroskop, snímač priblíženia, monitor srdcového rytmu, budík, monitor spánku, časovač, stopky, krokomer, podpora upozornení, ovládanie hudby
- rozmery remienka: 155 - 216 mm (dĺžka), 18 mm (šírka)
- hmotnosť: 22 g
Dizajn
Mi Band 4 pásmo sa v porovnaní so svojím predchodcom príliš nezmenil - remienok je opäť jednodielny a samotný pruh má tvar podlhovastej pilulky. Napriek tomu je celkom ľahké rozlíšiť Mi Band 4 od "troch" - obrazovka je menej vypuklá a dotykové tlačidlo tentoraz nevystrčí. Môžete tiež vidieť lepší farebný displej vyrobený technológiou AMOLED (predtým OLED), ktorý je väčší ako v predchádzajúcej verzii . Jeho uhlopriečka je takmer 1 palec, zatiaľ čo v prípade "troch" bola obrazovka menšia ako 0,8 palca.
Popruh nezlyhá, hoci teoreticky môže byť použitie tohto typu upevnenia riskantné. Čap dokonale prilieha k otvorom v opasku a je bez vôle, a jeho upevnenie a rozopnutie vyžaduje použitie značnej sily. V dôsledku toho sa náramok počas skúšok nikdy neoddelil, aj keď som sa ho úmyselne pokúsil pripojiť napríklad do vrecka nohavíc. Veľkosť pásu je dosť univerzálna - dá sa nastaviť v rozsahu od 155 do 216 mm . Otvory boli husto rozmiestnené, celkovo ich je dvanásť - kolík som vložil do piateho otvoru. Pásik by preto mal pasovať na úzke aj široké zápästia.
Obrazovka funguje dobre. Je to jasný a ľahko čitateľný displej, ktorý ponúka maximálny jas 400 nits. Viditeľnosť na slnku ešte nie je dokonalá, ale nemusíte už viac namáhať oči, aby ste si prečítali oznámenie, skontrolovali pulz, počasie alebo počet krokov . Po zotmení sa však obrazovka s minimálnym rozsahom podsvietenia neoslní. Zariadenie však nemá svetelný senzor, má však automatické stmievanie obrazovky podľa časového plánu dňa.
Prvá konfigurácia vyžaduje použitie dokovacej stanice zo súpravy. Je to malý modul, do ktorého je tablet pripojený, vybavený 12 cm dlhým káblom USB. Je však škoda, že je stále potrebné odpojiť pastilku pred pripojením k stanici - pohodlnejší by bol malý magnetický konektor. Na pásme nie sú žiadne fyzické tlačidlá a nedajú sa aktivovať dotykovým tlačidlom. Aby ste ho mohli prvýkrát zapnúť, musíte pripojiť nabíjacie pásmo a spustiť proces párovania a nastavenia.
softvér
Aplikácia Xiaomi Mi Fit, ktorá nedávno prešla drastickou zmenou rozhrania, je navrhnutá tak, aby nakonfigurovala pásmo a monitorovala výsledky. Softvér je k dispozícii v poľštine, ale nie je také ľahké nájsť cestu okolo . Odporúčam kliknúť na rôzne prvky rozhrania pokusom a omylom, pretože niektoré funkcie, napríklad podrobnosti o školení, sú skryté oveľa hlbšie.
Pásmo by sa malo vybrať zo zoznamu, potom aplikácia vyhľadá zapnuté Mi Banda 4 a umožní vám spárovať zariadenie. Prvé nastavenie môže chvíľu trvať - v mojom prípade bolo zariadenie dvakrát aktualizované. Potom sa oplatí pozrieť sa na nastavenia a udeliť skupine povolenie na prístup k upozorneniam, miestam, správam SMS atď.
Obrazovka skupiny je rozdelená na tri karty: "Tréning", "Priatelia" a "Profil". Prvá obsahuje štatistiku, t. J. Počet krokov, kalórie, čas tréningu a merania spánku. Jednotlivé prvky sú tiež odkazmi na podrobnejšie výsledky, ako napríklad hlboký a plytký čas spánku s tipmi, počet spálených kalórií, školenie pomocou GPS atď. Karta "Priatelia" vám umožňuje pridať priateľov, ktorí tiež používajú zariadenie Xiaomi. Vďaka tomu si môžeme zobraziť ich štatistiky a spojiť sa s priateľmi, čo spôsobí vibrácie v ich hodinkách a pásmach.
Posledná karta, tj "Profil", obsahuje nastavenia aplikácie Mi Fit a pásmo - existuje veľa možností. Môžeme označiť, z ktorých aplikácií chceme dostávať upozornenia, zmeniť číselník pásma, nastaviť hodiny nočného režimu (stlmenie obrazovky), ako aj aktivovať gesto krútenia zápästia, ktoré prebudí obrazovku zariadenia, ktoré môže byť aktívne v určitom časovom období. Existuje funkcia odomknutia pásma pomocou kódu , konfigurácia karty v operačnom systéme skupiny a množstvo možností na automatizáciu školenia.
Služba, možnosti, pracovný čas
Služba je intuitívna a skupina pracuje v poľštine, rozpoznávajúc aj špeciálne znaky . Dotykové rozhranie pre mňa nie je problémom a reaguje dokonca aj na jemné ťahy štetca.
Zariadenie sa prebudí dotykovým tlačidlom alebo gestom zápästia, potom sa prstom a zadnými pohybmi naviguje dotykom tlačidla pod obrazovkou. Hlavná obrazovka je ciferník podľa nášho výberu, z ktorého môžete prejsť na ovládacie tlačidlá hudby pomocou gest vľavo alebo vpravo. Medzi týmito šiestimi kartami môžete prepínať medzi vertikálnymi gestami: stav, srdcový rytmus, tréning, počasie, oznámenia a karta Ďalšie. Funkcia väčšiny kariet je pochopiteľná, preto budem písať len to, že prvá skupina zoskupuje našu každodennú aktivituraz upozornenie av poslednom nájdeme užitočné nastavenia jasu obrazovky, režimu "nerušiť", tichého režimu, alarmov atď.
Funkčnosť je vysoká pre športové čelenky. Monitor srdcového rytmu pracuje automaticky a zhromažďuje výsledky počas celého dňa, ale srdcový rytmus môžete ľahko merať manuálne . Výsledky sú celkom presné a merania sú podobné ako u drahších zariadení. Neexistuje nedostatok informácií o počasí, podpora upozornení a správ o telefónnych hovoroch so zobrazením mena kontaktu. Kapela podporuje aj rôzne športy vrátane behu, bežeckého pásu, bicyklov, chôdze, plávania a cvičenia. Zariadenie nám tiež pripomenie nečinnosť tým, že upozorníme vibráciami a správou, keď budeme sedieť príliš dlho.
Upozorňujeme, že pásmo nemá GPS. Prístroj používa navigáciu zabudovanú do smartfónu, takže presnosť merania bude závisieť od neho. Trasy vynesené na mapách si môžete pozrieť neskôr v aplikácii spolu s meraniami srdcovej frekvencie, zón srdcovej frekvencie, prevýšením, spálenými kalóriami, priemernými skóre a časovaním. Výsledky bohužiaľ nebudeme exportovať vo formáte GPX, takže ich už neskôr nebudete môcť preniesť, napríklad do Endomondo alebo Strava. Aplikáciu Mi Fit je možné synchronizovať iba s aplikáciou Google Fit.
Mi Band 4 pracuje na jedno nabitie až do 20 dní a takýto výsledok je dosiahnuteľný, aj keď ho využívame intenzívne . Po približne 10 dňoch používania pásma s analýzou spánku a aktívnym monitorom srdcovej činnosti ukazovateľ batérie ukazoval 50% úroveň nabitia. Samotné nabíjanie trvá menej ako 2 hodiny.
Summary
Xiaomi Mi Band 4 pásmo na mňa urobil veľký dojem. Je to dôstojný nástupca Mi Bandy 3, a teda výborné vybavenie v celkovom hodnotení . Čelenka vyzerá moderne, pohodlne a bezchybne. Táto operácia je nepochybná, takže používanie zariadenia je úplne potešením. Mi Band 4 je dobre premyslený produkt s príjemným rozhraním, skvelou obrazovkou a skvelými možnosťami. Polonizovaný operačný systém, oznámenia s poľskými znakmi, monitor srdcového rytmu, športové funkcie a podporované inteligentné možnosti sú jednoducho úžasné z hľadiska ceny.
Aké sú teda nevýhody? Sen by bol zabudovaný GPS a nabíjanie by sa mohlo uskutočňovať prostredníctvom magnetického konektora, ktorý by nevyžadoval odpojenie pásmového modulu. Vítaná je aj obrazovka Always-On. To by samozrejme malo negatívny vplyv na životnosť displeja a skrátilo by to čas prevádzky, ale samotná možnosť by bola žiaduca. Je tiež škoda, že po posledných aktualizáciách nie je aplikácia Mi Fit príliš intuitívna.
Xiaomi Amazfit Bip. Nemá obrazovku AMOLED a polonizované rozhranie, ale funguje ešte dlhšie na batérii a nemá satelitnú navigáciu. Xiaomi Mi Band 4 stojí okolo 140 PLN a je k dispozícii s pruhmi v mnohých farbách. Myslím si, že rozhodne stojí za to kúpiť a za túto cenu je ťažké sťažovať sa na nedostatok. Ak sa však bez GPS nezaobídete, je lepšie za hodinky platiť navyše