Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Základné pravidlá pre chod etikety
03.08.2020

Základné pravidlá pre chod etiketyKúpili ste si športové oblečenie a začali ste trénovať? Vedzte, že Tričká nie je všetko. Ak vyzeráte ako bežec, stále sa musíte správať správne, aby ste sa stali plnoprávnym členom fungujúcej komunity. mikiny i legíny, bežecké topánky,

Bežná etiketa je všeobecne akceptovaný princíp interakcie nielen s inými bežcami, ale aj s ľuďmi, ktorí nebeží, ale nachádzajú sa na bežeckých cestách. Sú to chodci, vodiči, cyklisti atď. Tieto pravidlá platia nielen pri pretekoch, ale aj pri tréningoch na frekventovaných trasách, lesných cestách alebo na bežiacom páse.

Všeobecné pravidláAk míňate iného bežca, povedzte ahoj, kývnite hlavou, povedzte ahoj alebo sa len usmievajte. Krátky kontakt s očami a rýchly kývnutie alebo úsmev sú príjemné na pozeranie a vytvárajú akýsi zväzok s inými bežcami, ale tiež sa upokojujú počas náročného školenia.

Keď idete po ceste, držte sa po ľavej strane, aby ste pred vami videli autá idúce. Ak beháte po zotmení alebo skoro ráno, nezabudnite na reflexné prvky (nemusí to byť len čelenka). Tým sa zaistí bezpečnosť vás aj vodičov na cestách. Dodržiavajte dopravné predpisy, zastavte pred značkou STOP a uistite sa, že na ceste, na ktorú chcete vstúpiť, nie je žiadne auto, ktoré je dostatočne blízko, aby vás ohrozilo. Ak idete po chodníku alebo na cyklotrasech, choďte po pravej strane. Nebežajte uprostred a neovládajte, čo sa deje okolo vás. reflexná páska, aby vás zviditeľnili. Váš oblek by mal byť jasný a všitý. Ak narazíte na pomalšieho bežca, predbehnite ho na nesprávnej strane. Pred manévrovaním otočte hlavu a skontrolujte, či za vami nie je rýchlejší bežec alebo cyklista. Ak je to úzke, zakričte, akoby som sa ospravedlnil alebo zavrčal, takže osoba pred vami vie, že ste za tým. Ak trénujete v skupine, neštartujte so svojimi priateľmi celú šírku cesty alebo cesty. Ak je dostatok miesta, behajte v dvojiciach alebo trojiciach, aby ste nechali priestor pre ostatných bežcov a cyklistov. Ak je tesný, spustite hus. Pamätajte tiež, že existujú aj ďalší používatelia ciest, ďalší bežci a cyklisti. Takže nehovorte príliš nahlas a nezaberajte celý priestor. Dajte si pozor na ostatných používateľov trasy.

Upozorniť okoloidúcich, keď ich míňate, nepredpokladajte, že sú si vedomí vašej prítomnosti. Stačí jednoduché varovanie, upozornenie, ľúto alebo dokonca chrochtanie vľavo. Toto zabráni tomu, aby niekto spadol na chrbát alebo vytvoril rozruch. Je ľahké niekoho vystrašiť, ak ste za jeho chrbtom a blížite sa vysokou rýchlosťou, najmä po súmraku alebo v tme.

Nehadzujte. Výživa v tréningu je dôležitá, ale nezabudnite sa vrhnúť. Ak ste napríklad zjedli energetický gél a nemôžete nájsť odpadkový kôš, vložte prázdny obal do vrecka a odneste ho domov.

Buďte opatrní. Počúvanie hudby je pre niektorých ľudí neoddeliteľnou súčasťou odbornej prípravy. Mnohí počúvajú hudbu na stimuláciu alebo sa zaoberajú monotónnosťou na dlhých školeniach. Nezáleží na tom, aké sú vaše motívy. Nezabudnite naladiť hudbu takým spôsobom a používať takéto slúchadlá na beh, aby ste nestratili kontakt s realitou, ktorá vás obklopuje, pretože nemusíte počuť blížiaceho sa chodca alebo prichádzajúce auto. Existujú rôzne situácie. Ak nereagujete dostatočne rýchlo, môže to byť nebezpečné nielen pre vás, ale aj pre ostatných ľudí.

Beží na bežeckom páseSpravidla bežíte na bežiacom páse proti smeru hodinových ručičiek. Pred vstupom na trať sa uistite, že ste nikoho nerušili. Ak sa zahrievate, je najlepšie jazdiť po vonkajších dráhach. Ak je veľa ľudí, nebežte proti prílivu, pretože to narúša ostatných a vytvára zmätok. Predvídať. Ak začínate s tréningom, pripojte sa tak, aby ste nerušili ostatných bežcov. Ak je prvý pruh preplnený a trénujete 200 alebo 400 metrov, začnite v iných, menej prejazdených jazdných pruhoch. na dobré bežecké pásy sú značky vzdialenosti. Začnite pomlčkou so značkou, napríklad 400, a pokračujte k cieľovej čiare. Ak idete, joggingujete alebo relaxujete, urobte tak na vonkajších cestách. Interné sú určené na rýchle cvičenie. Ak ste rýchlejší, vyhnite sa ostatným na pravej strane. Ak ťa niekto prejde, utekaj dovnútra. Vykrikujte alebo zavrčte, keď signalizujete, že sa blížite. Vzdajte sa hudby na trati. Ak sa vám však nedarí počúvať ho počas tréningu, upravte hlasitosť tak, aby ste mohli zostať v kontakte so svetom a počuť iných bežcov. V opačnom prípade môžete predstavovať hrozbu. Ak sa po tréningu alebo cvičení cvičíte, pretiahnite ich na miesto, ktoré neprekáža iným bežcom, napríklad na konci bežiaceho pásu alebo uprostred trávy.

Pamätajte si diplomaciu. Niektorí ľudia si neuvedomujú, že existuje niečo ako etiketa. Uistite sa, že nikoho nerušíte. Buďte zdvorilí, nespľujte a pľuvajte na tráve, ak musíte. Ak sa niekto správa zle, buď milý a diplomatické oznámenie správnemu správaniu. Ak ste naopak stratili myseľ alebo ste urobili niečo nevhodné, na vyriešenie akýchkoľvek problémov stačí slovo "prepáč".

v súťažiNajprv vložte svoje číslo, aby bolo viditeľné. Nenoste číslo inej osoby, v prípade nehody to môže byť problematické. Existujú aj etické problémy. Neostrihajte sa, nepodvádzajte, pretože nakoniec, na amatérskej úrovni, sa klamete. Umiestnite sa vo svojom časovom pásme podľa svojich možností. Čím kratší a rýchlejší beh, tým dôležitejšie nie je blokovať jazdcov rýchlejšie ako vy. Náhle nemeňte smer jazdy a ak to chcete urobiť, dajte signál ruky, ktorým smerom chcete jazdiť. Pamätajte, že rýchlejšia bežec má prioritu.

Je veľmi dôležité riadiť sa týmito pravidlami. Nejde iba o vašu bezpečnosť, ale aj o kultúru športu. Ak každý pracuje podľa všeobecných pravidiel, cítime sa pohodlnejšie a školenie bude zábavnejšie. Keď ostatní účastníci cestnej premávky vedia, že jedná s kultúrnou skupinou, pozitívne spoja bežcov a zažijete súcit a dokonca úctu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi