Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Základné príslušenstvo pre bežcov na veľké vzdialenosti
03.08.2020

Základné príslušenstvo pre bežcov na veľké vzdialenostiDiaľková jazda je druh expedície. Preto by sa malo pripraviť vhodné vybavenie. Našťastie je z čoho vyberať.

ShoesMali by ste ich upraviť podľa telesnej hmotnosti, tempa, vzdialenosti, typu povrchu a techniky. Čím rýchlejšie sú rýchlosti a efektívnejšia pohybová kamera, tým ľahšia je voľba topánky. Čím nižšie je však odpisovanie, tým zraniteľnejšie je preťaženie. Aby ste ich minimalizovali, mali by ste vylepšiť svoju techniku behu. Čím lepšie, tým menej preťaženia. Ďalším dôležitým faktorom je fit topánky. Na jednej strane potrebujete priestor, pretože vaše nohy pri behu napučiavajú a vaše prsty musia byť relatívne voľné, na druhej strane musí mať vaša noha primeranú oporu, čo je veľmi dôležité pri behu na nerovnom teréne, počas zostupov a posledných kilometrov.

Okrem tvaru a správneho prispôsobenia topánky anatómii chodidla sú chodidlá dôležité . Každá plocha vyžaduje iný behúň. Dezén podošvy môže uľahčiť tréning, ak ju prispôsobíme podmienkam, či už na asfalte, blate, štrku, skalách, snehu.

BatohZabalíme ho so všetkým príslušenstvom, ako je bunda, mikina, nápoje, jedlo, lampa, baterka, oblička. bežecká vesta, batoh, gamaše, mobilný telefón, vreckový nôž, bezpečnostné špendlíky, fólia NRC a súprava prvej pomoci. Všeobecne stačí 10 - 12 litrov . Čím kratšia doba behu, tým viac skúseností a priaznivejšie počasie, tým menšie vybavenie potrebujeme. Vo výhodných podmienkach stačí menší batoh. Čím menšia je jeho hmotnosť a objem, tým lepšie - pri behu nepotrebujeme žiadne zaťaženie. Klasické na výber

WatchNa rozdiel od vzhľadu, toto nie je najdôležitejšia súčasť inventára. V súčasnosti dostupné na trhu
hodinky má mnoho užitočných funkcií: GPS, výškomer, barometer, kompas, teplomer a dokonca aj búrkový alarm . Sú to vynikajúci dokumentátori našich úspechov, pretože si vo svojej pamäti ukladajú všetky informácie týkajúce sa prejdenej trasy, napríklad prejdená vzdialenosť, srdcová frekvencia počas cvičenia, nadmorská výška a mnoho ďalších. Všetky tieto údaje sú dostupné v aplikáciách špecifických pre značku. Vďaka nim môžeme sledovať naše vlastné úspechy online, zdieľať ich s priateľmi a analyzovať ich z hľadiska vzdelávacích efektov. Dôležitou vlastnosťou, ktorá je k dispozícii na zvyšujúcom sa počte hodiniek, je schopnosť vrátiť sa na začiatok trasy, čo je užitočné v prípade straty.

Kompresiašortky. rukávy, Tričká podporujúce hornú časť tela, náramky, tzv telové oporné pásky, ponožky, Kompresné odevy minimalizuje otrasy a vibrácie a urýchľuje zotavenie stimuláciou cirkulácie. Okrem toho znižuje tvorbu mikro-poranení svalového tkaniva počas cvičenia, čo výrazne zlepšuje pohodlie pri behu . K dispozícii je veľa produktov:

SvetlometV prípade noci na trase je
viesť nevyhnutné zariadenie, ktoré v extrémnych situáciách môže dokonca zachrániť život alebo pomôcť nájsť stratenú cestu vyhnúť sa zraneniam. Pri výbere je najlepšie riadiť sa skúsenosťami. Všeobecne je lepšie zvoliť si vysokovýkonné svetlomety, ale zamerať sa skôr na efektívnosť a spoľahlivosť a nízku hmotnosť zariadenia. .

Palicetyčinky Na rozdiel od vzhľadu nie je ľahké ich používať - technika je mimoriadne dôležitá. Ak to nevieme zvládnuť, môžeme si ublížiť - ich nesprávne použitie v extrémnych prípadoch môže dokonca viesť k zraneniam chrbta a pomliaždeninám. Sú užitočné pri prudkom stúpaní a v každej situácii, keď sme nútení kráčať. Toto zariadenie je užitočné, keď vieme, ako ho používať a máme silné a efektívne horné telo . V opačnom prípade budú namiesto toho, aby im pomáhali.

BuffJe to druh
multifunkčný náramok so širokou škálou použití . Vďaka svojej nízkej hmotnosti je trvalým prvkom zariadení na dlhé vzdialenosti. Môže chrániť pred chladom, vetrom, dažďom, slnkom - ako čiapku. Môžeme to tiež považovať za náramok (na utieranie potu z čela), komín chrániaci pred hmyzom, ba dokonca kuklu. V prípade zranenia rúk môže byť buff použitý ako popruh. Je funkčný a v neočakávaných situáciách sa ukáže byť prospešným.


Aby bol váš výstroj kompletný, môžete mať aj niekoľko bezpečnostných špendlíkov (môžu byť užitočné v prípade zlomenia oblečenia alebo zlomenej čipky), malého vreckového noža a
Fólia NRC, čo zabráni ochladeniu tela v prípade nepriaznivého počasia.

Toto nie je uzavretý katalóg príslušenstva a ktorýkoľvek bežec, ktorý sa spolieha na svoje vlastné skúsenosti, môže pridať alebo vziať niekoľko položiek. A pravdepodobne mnohí pripustia, že niekedy je zábavnejšie ako s použitím príslušenstva ... ich dokončenie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi