Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Záväzný prehľad pre začiatočníkov - snowboard
03.08.2020

Záväzný prehľad pre začiatočníkov - snowboardNajlepšou radou pre začiatočníkov je použitie parametrov v polovičnej mierke. Flexibilita snowboardové viazanie by mala zodpovedať vašej úrovni schopností a štýlu jazdy. Pri výbere viazania na snowboard musíte vziať do úvahy aj parameter a nezabudnite, že viazanie by malo byť kompatibilné s topánkami a snowboardom.

Čo je dôležité pri výbere?Viazania ako doska sa musia vyberať na základe vašej telesnej hmotnosti a zdatnosti. Obuv aj viazanie majú určitú tuhosť a flexibilitu (tzv.) Vyjadrenú na stupnici od 1 do 10, pričom 1 - veľmi mäkké a 10 - veľmi tvrdé. Čím je veľkosť menšia, tým vyššia je lepivosť, flexibilita a mäkkosť. Toto otvára cestu k vykonávaniu trikov a vytvára takzvané voľný štýl. Medium je najlepším všestranným riešením pre začiatočníkov. Takéto viazanie bude fungovať za všetkých podmienok a bude poskytovať primeranú kontrolu nad doskou (čím je väzba, topánka a doska lepšia, tým väčšia je presnosť a kontrola a čím väčšie sily sa prenášajú z nôh na dosku) a značný rozsah voľného pohybu. Všeobecne sa väčšina viazaní na trhu pohybuje od 4 do 6. Pamätajte, že parametre viazania zodpovedajú parametrom dosky a obuvi. Všetky tieto prvky musia byť zlučiteľné a tvoriť súvislý celok.

Tvar a štruktúraPrvým prvkom, ktorý si zasluhuje pozornosť, je lyžica, ktorá je vertikálnou časťou zväzku. Je to proti nemu, keď topánka spočíva na zadnom okraji. Lyžice môžu byť symetrické alebo asymetrické, mäkké a tvrdé a správne tvarované. Kratšie a mäkšie sa používajú pre freestyle, najdlhšie a najťažšie pre freeriding. Stredné rozsahy sú najlepšie pre začiatočníkov. Vedro umožňuje meniť uhol sklonu. Čím vyšší je model, tým väčší je rozsah nastavenia. Napríklad v prípade viazania Flow je celá lyžica pohyblivá, čo vám umožní rýchlo pripevniť svoje topánky.

Popruhy a prackyKaždá väzba je vybavená dvoma popruhmi: horným a dolným, ktoré udržujú topánku vo väzbe. Čím sú viazania drahšie a kvalitnejšie, tým odolnejšie a lepšie profilované materiály sú remienky. Väčšina viazaní je nastaviteľná v polohe popruhov tak, aby optimálne prispôsobovala polohu obuvi anatómii snowboardistu a zaistila ich pevné uchytenie. Vyhľadajte väzby, kde spodný pásik sedí skôr na špičke topánky než na hornej časti topánky. Toto riešenie zvyšuje pohodlie. Pokiaľ ide o kliky, t. J. Pracky, ktoré držia popruh k topánke, vyvarujte sa plastových, ktoré nie sú trvanlivé a nedávajú vám potrebnú presnosť. Najlepšie sú hliník alebo horčík. Pred nákupom skontrolujte, či čerpadlo funguje správne a či je silné, musí odolať silám vznikajúcim počas jazdy. Okrem toho by sa mala veľkosť popruhov a celého viazania prispôsobiť konkrétnej topánke, pretože výrobcovia poskytujú veľkosť väzby (od S) až po veľkosť topánky, existujú však aj topánky so širšou škrupinou.

CDCD, tj. základňa je základňa väzby, na ktorej topánka spočíva. Doska, t.j. celé viazanie, je pripevnená doskami, ktoré sa používajú prakticky vo všetkých snowboardových viazaniach. Je to prvok, ktorý spája väzbu s doskou pomocou skrutiek vložených do závitov v snowboarde (tzv. Vložky). Doska je najčastejšie vyrobená z hliníka. Vrchná vrstva je potiahnutá špeciálnou penou, gumou alebo oboma. Sú určené na tlmenie otrasov. Pri kúpe skontrolujte, či sú doštičky dostatočne tuhé a pevné, aby ste mohli usporiadanie viazaní prispôsobiť do požadovanej polohy na doske. Dbajte na to, aby základné dosky a dosky vo viazaní boli kompatibilné s umiestnením vložiek na snowboarde. Existuje niekoľko typov úchytov typu 2 na 4, 4 na 4, Burton 3 D a Channel. Väčšina vzorov skrutiek je 2x4 alebo 4x4. Niektoré dosky Burton majú 3D kosoštvorcový vzor. Burton má tiež rad dosiek so systémom The Channel, ktorý pracuje so všetkými väzbami Burton a niektorými väzbami od iných významných značiek.

Burton FreestyleNajprv atraktívna cena. Ale to nie je jediný dôvodpre ktoré sa oplatí zvoliť tento model.
Burton Freestyle majú mäkkú (3), ktorá uľahčuje manévrovanie pri nízkych rýchlostiach. Ďalším argumentom je veľmi široký rozsah nastavenia takmer vo všetkých rovinách vrátane nastavenia pätky tzv. Brzdy. To znamená, že ich môžete veľmi dobre prispôsobiť vašim požiadavkám. Pruhy sa skvele hodia na topánky. Podšívka poskytuje počas používania dostatočný komfort a pohodlie.

Burton CustomPravdepodobne najlepšie vybavený a vyrobený z najlepších materiálov dlhopis za primeranú cenu. Ideálne pre začiatočníkov, veľmi pohodlné a veľmi flexibilné (3). Podľa výrobcu budú pracovať za všetkých podmienok. Skutočnosť, že sú univerzálne znamená, že začiatočníci si budú môcť vyskúšať rôzne štýly jazdy. Popruhy sú navrhnuté tak, aby dokonale zapadali do obuvi, čo zaručuje pohodlie a stabilné držanie obuvi. Horný remienok využíva riešenie Slider, vďaka ktorému je veľmi flexibilný a prehnutý, čo umožňuje pohodlné obúvanie a vyzúvanie topánok.

Nastaviteľné vedro robí väzby ešte prispôsobiteľnejšie. Vzhľadom na to, že sú veľmi ľahké, môžeme dosku dobre pocítiť, takže jej vedenie môže byť napriek presnému povrchu veľmi presné.

Flux PRToto je ďalšia ponuka v nižšom cenovom rozpätí. Tento čas sa spája s priemernou úrovňou tvrdosti na hranici mäkkej väzby. Veľkou výhodou je bezpochyby predný popruh, ktorý zaisťuje bezpečnosť a veľmi dobré uchytenie vo zvislom aj vodorovnom smere. Malý rozsah nastavenia sa v tomto ohľade líši Flux PR od konkurencie. To isté platí pre odpisy. Celkovo veľmi dobrá väzba, ak chcete prejsť od okraja k okraju trochu viac dynamicky ako začiatočníci.

Nepochybnou výhodou tohto viazania je, že si môžeme vybrať z 26 rôznych farieb, čo znamená, že vďaka Flux PR môžete vyniknúť na svahu.

UNION Flite ProToto je ďalšia skvelá voľba pre začiatočníkov (mäkkých), ktorí nemôžu alebo nechcú minúť príliš veľa za viazanie, ale chcú kvalitu. Ideálne pre jazdu pri nízkej rýchlosti vo všetkých podmienkach. Okrem toho sú veľmi ľahké (iba 730 g). Toto je pravdepodobne najľahšia väzba v tomto cenovom rozpätí. Vysoké vedrá im umožňujú voľný pohyb, dokonca aj pri vyšších rýchlostiach a v prášku. Za konkurencieschopnú cenu získate univerzálny veľmi ľahký rozhodujuca.

UNION FORCEobmedzenia so strednou úrovňou tvrdosti, vhodné na použitie na zjazdovkách, dokonca aj v snehových parkoch. Ak pohodlie, všestrannosť a trvanlivosť sú najdôležitejšími prvkami viazania, potom je tento model určený pre vás. Čo je proti tomuto modelu? Predný popruh sa pripevňuje k hornej časti topánky, nie k hornej časti topánky. To znamená, že väzba vám nedáva úplnú kontrolu a istotu počas jazdy.

tok alfatie za primeranú cenu, k dispozícii v troch rôznych farbách. Väzby majú systém nazývaný zadný vstup (sklopná lyžica dozadu a pevné predné popruhy). Systém, ktorý je určený na uľahčenie a zjednodušenie obuvi. Toto riešenie má toľko priaznivcov a odporcov. Vďaka mäkkosti sú ideálne pre začiatočníkov, pretože sú extrémne ľahké. Vysoké operadlá majú pozitívny vplyv na kontrolu pri zatáčaní. Stielka je dobre vypchatá, vďaka čomu sú viazania pohodlné. Popruhy sa prispôsobujú tvaru topánky, ale vzhľadom na špecifickú štruktúru toto riešenie nevyhovuje všetkým.

Burton smallsTento viazanie pre deti, ktorý sa líši od viazania dospelých Burton iba veľkosťou. Rovnaké vysoko kvalitné spracovanie, rovnaké kvalitné materiály, pohodlné popruhy a veľmi dobrá úroveň tlmenia nárazov. To všetko - v kombinácii s jemným em - robí z neho vynikajúcu voľbu pre deti, ktoré už nie sú spokojné so sánkami.

Na začiatku vášho snowboardového dobrodružstva môže byť výber vybavenia ťažký. V takom prípade sa oplatí požiadať o pomoc kvalifikované športové obchody. Po prvej sezóne budete odborníkom, ktorí hardvérové riešenia môžu vylepšiť vašu jazdu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi