Ako rozdeliť?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako rozdeliť?
03.08.2020

Ako rozdeliť?Keď sedíte na zadku, položte si rovné nohy v opačných smeroch tak, aby boli na rovnakej línii. Vnútorná časť stehien by mala tvoriť uhol 180 stupňov. Táto položka sa nazýva motúz. Rozdelenie je nevyhnutná zručnosť, ak sa chcete venovať športu, ako je gymnastika, krasokorčuľovanie, tanec a bojové umenia. Motúz je najzákladnejším ukazovateľom pružnosti tela. . Preto, aj keď to nedokážete urobiť, cvičeniami, ktoré urobíte na vašej ceste k vášmu cieľu, sa budete cítiť lepšie a vaše telo bude pružné a pružné.

VýhodyNatiahnutie nie je dobré iba pre vaše zdravie. Rozdelením získate kĺby a svaly panvy. Počas tréningu môžu byť niektoré chyby držania tela napravené, majú pozitívny vplyv na stav chrbtice a dolnej časti chrbta a tiež zlepšujú tvar nôh. V prvom rade štiepenie zvyšuje pohyblivosť panvy, konkrétne sakrálnej oblasti. Zlepšuje sa aj krvný obeh a činnosť brušných orgánov. . Ak si stanovíte cieľ naučiť sa splietať, vaša krv cirkuluje lepšie a výsledkom bude cítiť sa lepšie. Pamätajte, že protahovacie cvičenia sa považujú za vynikajúci nástroj na prevenciu mnohých chorôb močového a pohlavného systému. Tieto typy cvičení tiež pomáhajú normalizovať funkciu čriev, zlepšujú jeho pružnosť a iniciujú detoxikačné procesy.

Pre koho je táto gymnastika určená a ako začať?Pamätáte si, že rozdelenie nezávisí iba od disciplíny a motivácie na cvičenie. , Na rozdelenie sú potrebné určité predispozície - štruktúra bedrového kĺbu a poloha panvy, čo do veľkej miery závisí od vášho veku, predchádzajúcej činnosti, stavu a zdravotného stavu, ako aj od pružnosti šliach.

Správne rozťahovanie zvýši vašu flexibilitu a zníži riziko zranenia alebo dokonca zranenia pri iných cvičeniach alebo v každodennom živote. cvičebný valec. Najprv hladký, s vložkami v ďalšej fáze. Pripravte si naťahovacie sedenia so silným zahrievaním. Nezabudnite, že dobre vykonané zahrievanie by malo zvýšiť telesnú teplotu najmenej o stupeň . Zahrejte sa pohybmi s nízkou intenzitou a pokračujte v intenzívnejších pohyboch. Zahrievanie uvoľní stuhnuté svaly a šľachy. Ak sa to urobí správne, môže to v skutočnosti zlepšiť výkon, účinnosť protahovacích cvičení. Naopak, nesprávne alebo nezohrievanie môže výrazne zvýšiť riziko zranenia. Je dobré zahrnúť zahrievanie do zahrievania, aby sa zlepšil prísun krvi do svalov pokožky a aby sa zvýšil prietok krvi a lymfy v tele. Stačí kúpiť ten správny


Vaše zahrievanie by malo zahŕňať rotáciu kĺbov. Kruhové pohyby rúk, hlavy, panvových pohybov, ohyby a predĺženia nôh, rúk, chôdza, skákanie a následné spustenie na miesto. Môžete vykonať tzv preskakuje, t.j. zdvíhanie kolien vysoko alebo zasiahnutie zadku pätami. Kruhové pohyby iniciujú mazanie celého kĺbu synoviálnou tekutinou, čo umožňuje lepšiu funkciu kĺbov. Tomuto zahrievaniu môže predchádzať pomalý chod a mal by trvať najmenej 10 minút, ale najlepšie je, ak si vyhradíte pol hodiny. Inak by ste sa mohli zraniť.

Najdôležitejšie je relaxovať, nie napnúť svaly. Dýchajte zhlboka, keď sa napínate, aby ste okysličili svaly. Vyvarujte sa trhaniu, natiahnite svaly hladkým pohybom do rytmu dýchania, vyrovnajte kolená. Keď ste úplne natiahnutí, prestaňte sa pohybovať a zhlboka dýchajte. Nepreháňajte tieto sekvencie. Cvičte symetricky, keď cítite bolesť, znížte napätie.

Basic-cvičenieNajlepšie je robiť ich na príslušnom
kompresné tričko. Nezabudnite, že vaša pozícia počas cvičenia by mala byť stabilná, aby nedošlo k zraneniu. legíny i máš, čo vás udrží v pohodlí a pohodlí, ale zároveň vás ochráni pred pošmyknutím. Vybavenie gymnastky je tiež dôležitéktoré by mali byť tesne priliehajúce. Voľné oblečenie by vás mohlo rušiť. Najlepšie vložiť motúz
  • Šírka ramien oddeľte od chrbta, chrbát rovno . Nakloňte sa tak, aby sa vaše prsty dotýkali podlahy. Toto cvičenie napína bicepsy a svaly dolnej časti chrbta, ako aj zadok. Potom položte ruky na panvu a pokúste sa oprieť, aby ste videli svoje vlastné päty. Toto je stála verzia tzv most, ktorý môžete urobiť na podlahe. Ležíte na chrbte, opierate sa o ruky a nohy a tlačíte trup smerom nahor, čím vytvoríte charakteristický oblúk. Tieto cvičenia vás budú ťahať za chrbát. Potom sa ponorte do strany, presne ako drep, až na to, že iba jedna noha je roztiahnutá a tlačená na stranu. Druhou nohou sa posúvajte nadol, kým sa vaše zadok nedotknú päty. Podržte a vráťte sa do východiskovej polohy. Toto cvičenie napína aduktory a panvové svaly.
  • Posaďte sa na podlahu, roztiahnite nohy doširoka roztiahnutými prstami a nakloňte sa dopredu . Pri ďalšom cvičení urobte to isté, skúste sa dotknúť prstami vašich rúk. Prvé a druhé cvičenie napína vnútorné a zadné stehná a hamstringy. Dajte nohy široké, nohy smerom von a urobte si drep. Ramená musia byť zdvihnuté, chrbát musí byť rovný. Rozdeľte si stehná do strán, choďte dolu a zostaňte v tejto polohe, potom sa vráťte do východiskovej polohy.
  • Vytvorte prekážku. Sedieť na zemi. Ohnite koleno v pravom uhle a druhú nohu odložte čo najviac . Čím väčší je uhol medzi nohami, tým lepšie. Ohnite chrbát a držte chrbát rovno a pokúste sa zachytiť prsty na predĺženej nohe. Zmeňte si nohy a opakujte cvičenie.
  • Natiahnite nohy a oprite sa . Zmeňte polohu nôh a opakujte niekoľkokrát.
  • Rozdeľte si nohy na šírku ramien, urobte si drep a v drepe vytlačte lakte stehnami von lakťami . Nakoniec sa pokúste urobiť predný splitter, to znamená, že ak máte problémy s flexibilitou, urobte to stojace.Stlačte jednu nohu dopredu a druhú dozadu, predná noha môže byť ohnutá na koleno a noha spočíva na podlahe. Potom vymeňte stranu.


Prezentované cvičenia sú súčasťou kompletného setu, ale stačia na zvládnutie rozdelenia. Ak ich budete systematicky sledovať, určite to zvládnete . Nezabudnite, že je ľahšie trénovať v skupine a pod dohľadom trénera. Pre niektorých to dáva pocit bezpečia. A dôležitá rada - vyhnite sa nadmernému zaťaženiu a prekročeniu, pretože ambície môžu byť zlým poradcom. Je lepšie usilovať sa dosiahnuť požadovanú hodnotu na dlhší čas, ako čeliť nevyhnutnosti rehabilitácie a prípadne opustenia činnosti v dôsledku zranenia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi