Ako vylepšiť techniku zjazdu?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako vylepšiť techniku zjazdu?
03.08.2020

Ako vylepšiť techniku zjazdu?Beh z kopca vyžaduje sústredenie a schopnosť relaxácie, ako aj primeranú silu a samozrejme veľa odvahy. Oplatí sa toto umenie naučiť? Áno, pretože ak beháte do kopca alebo chodíte na preteky v horách a nevládnete správnu techniku zjazdu, môžete stratiť to, čo ste zarobili počas stúpania, t. Pamätajte tiež, že bezpečnosť je dôležitá. Samozrejme, pri zjazdovom výcviku je dobrý bežecké topánky nevyhnutný. A nejde len o riziko pádu, ale aj o bezpečnosť vašich svalov a kĺbov, ktoré sú za týchto podmienok s väčšou pravdepodobnosťou preťažené.

Problém mikrotraumyMikrotrauma svalov počas behu je prirodzený jav, existujú však obmedzenia. Počas znižovania sa tento proces zintenzívňuje, preto sa musíte o túto techniku postarať, pretože nevhodná technika zhoršuje mikro-zranenia. Znamená to tiež stratu sily a samozrejme stratu drahých sekúnd. Ak je príliš veľa mikrotraumas, možno nebudeme schopní zvolať silu potrebnú na dokončenie závodu uspokojivým tempom. A aký je mechanizmus ich formovania?

No, svaly fungujú dvoma spôsobmi - sústredene (svalové pripútanosti sa skracujú a približujú sa k sebe) a excentrické (svaly sa predlžujú a napínajú a svalové pripútania sa od seba sťahujú). Najčastejšie sa svalové zranenia vyskytujú práve vo fáze napínania. V porovnaní s koncentrickým pohybom sa potom vytvorí väčšie poškodenie svalového tkaniva. Beh nadol si vyžaduje veľa výstredných kontrakcií, najmä v štvorhlavcoch a teľatinách. V tomto prípade sú svaly vystavené dvom protichodným silám. Na jednej strane sa tiahnu, na druhej strane - narazia na zem a sú vystavené gravitačným silám. Preto je také dôležité ovládať techniku znižovania. Vďaka tomu môžeme znížiť zaťaženie nôh a nájsť nové rezervy v tréningu. Tu je niekoľko tipov, ako vylepšiť techniku zjazdu.

správna technikaSprávnou formou zjazdu je udržanie mierneho sklonu vpred. Čím bližšie k pravému uhlu medzi telom a zemou, tým lepšie. Počas behu sa musíte nakloniť dopredu, akoby ste sa chceli prevrhnúť. Mali by ste byť dostatočne uvoľnení, aby vaše kolená a chrbtica mohli absorbovať dopad vašich nôh na zem. Nestrkajte hornú časť tela tak, aby sedacie svaly, brušné a chrbtové svaly stabilizovali vašu polohu a pomáhali tlmiť každý krok. Okrem toho musí byť vaša držba vysoká. Nohy by ste mali rýchlo pohnúť, akoby šliapali na bicykli. Pracujte s rukami rovnakým tempom. Predná noha by mala pristáť na zemi s kolenom mierne ohnutým, nie rovným a chodidlo by malo pristávať pod ťažiskom, nie pred vami. Je dôležité, aby ste sa pozerali priamo vpred, nie na svoje nohy. Cieľom je umožniť vám vopred reagovať na akékoľvek prekážky. To je veľmi dôležité pri horských zjazdovkách, kde musíte stekať po skalnatom teréne.

Pri zmene smeru sa nemusíte báť vyvážiť ruky.

Bežecké trateJe dôležité sa dobre pripraviť na zjazdovky, ako aj na zmenu smeru jazdy. Čím kratší je váš krok, tým ľahšie je zmeniť smer. Toto je dôležitá zručnosť, ktorá je obzvlášť užitočná pri horských behoch. Navyše, čím kratší je schod, tým menej sily chodidlo dopadne na zem. Dlhé kroky zvyšujú excentrické napätie vo svaloch.

Zamerajte sa najmenej dvakrát týždenne, aby ste na konci tréningu vykonali sériu 8-10 opakovaní, pretože ste v tomto čase unavení . Týmto spôsobom sa naučíte prispôsobovať sa únave svalov a zlepšovať svoju bežnú ekonomiku. Urobte krátke úseky s dĺžkou 60 až 120 m. Začnite s miernym svahom. Sledujte správnu techniku, uvoľnite svoje telo. Je dôležité, aby ruky správne fungovali. Nezabudnite pristáť nohou vo svojom ťažisku. Snažte sa dupať a uistite sa, že váš krok je pružný. Pri pristávaní nesiahajte na rovnú nohu a snažte sa vyhnúť situáciám, keď je to pätaa najskôr sa dotkne zeme. Zdvihnite kolená a tvrdšie sa odrazte, aby ste predĺžili letovú fázu, nie samotný krok. Keď bežíte voľne, nevyťahujte si boky, potom pri každom kroku nespomalíte svoju rýchlosť. Pozerajte sa dopredu, nie na vaše nohy.

vlaková sila vlakuPred tréningom v rámci zahrievania vykonajte tzv. bežecká sila pozostávajúca z výkyvných nôh, skákania a skákania. Takéto cvičenia posilňujú svaly na nohách a okolo panvy, ako aj svaly brucha. Zlepšujú tiež techniku behu. Vykonajte tieto cviky na vzdialenosť 20 - 40 metrov. Po každom opakovaní odpočívajte 15 až 60 sekúnd.

Nasledujúce cvičenia vám pomôžu zvýšiť vašu jazdnú silu:
  1. Preskočiť A - spočíva v zdvíhaní kolien. Pri tomto cviku sa snažte tvrdo pracovať rukami a pristáť na midfoot s čo najmenším razením.
  2. Preskočiť B - zdvihnite nohu nahor, potom ju dynamicky narovnajte a urobte niečo ako predný kop, ale nekopnite, len sa pokúste obaliť nohu. Tento pohyb - správne vykonaný - by mal napodobňovať pohyb, ktorý robíme pri šliapaní na pedále, ale v maximálnej miere (takmer úplne narovnávame nohu v kolene a po pristátí robíme pohyb s druhou nohou).
  3. Preskočiť C - ide o to, že sa pätou dotknete zadku. Toto cvičenie vykonávame dynamicky a tiež sa snažíme jemne pristáť na zemi a vyhýbať sa dupaniu.


Môžete tiež robiť viacskoky, všetky druhy skokov, výpady s drepom na jednej nohe. Pamätajte tiež na typické cvičenia zamerané na pevnosť, ako sú drepy, výpady, zdvihnutie lýtok a cvičenia na svaly brucha a chrbta. Urobte ich raz alebo dvakrát týždenne. A po nich - rovnako ako po každom tréningu - nezabudnite na napínanie, ktoré urýchli zotavenie a zabráni stuhnutosti spôsobenej aktiváciou svalových vlákien, ktoré nie sú aktívne počas behov, ktoré boli počas cvičenia stimulované k práci. Natiahnite sa na
rollerów. Vyberte valec, ktorý je pre vás ten pravý. Najlepšie je začať s obyčajným hriadeľom a prejsť k ostnatým valcom. športová podložka. Potom môžete urobiť samomasážnu procedúru s

stabilita jadraAk ste sa postarali o svoje svaly brucha, stehna, teľa, sedacieho svalu a chrbta, prejdite na ďalší krok - tréning svalu jadra, čo vám pomôže rýchlo stekajú. Je to predovšetkým priečny brušný sval, ktorý sa nachádza pod šikmými svalmi a viacosý sval, ktorý podporuje chrbticu. Spolu so svalmi panvového dna a vonkajšími svalmi bokov, zadku a bočných rotátorov spolupracujú na zabezpečení stability chrbtice a panvy. Ak sú tieto svaly nedostatočne vyvinuté, ostatní preberajú prácu na stabilizácii trupu a udržiavaní správneho držania tela. To môže viesť k napínaniu svalov v najoptimistickejšej verzii av najhoršom prípade k problémom s technikou počas behu.

Adekvátny tón svalového jadra zaisťuje správne držanie tela a techniku nielen počas zostupu. Aby ste udržali boky a ťažisko v správnej polohe a nevystavovali svoje telo zraneniam a preťaženiu, stojí za to urobiť všetko, aby ste mali stabilné jadro, pretože vám umožňuje pohybovať sa agilne na najťažších úsekoch a udržiavať svoju kadenciu na vysokej úrovni. Vďaka silným hlbokým svalstvom môžete držať boky vpred, čo vám umožní zrýchliť sa počas zostupu. Sú dodatočným tlmičom pre celé telo.

Zjazdový výcvik je zameraný na nácvik správnej techniky. Poskytuje veľkú spokojnosť a môže byť ďalším prvkom, ktorý vám pomôže bežať rýchlejšie a efektívnejšie a čo najlepšie zlepší váš osobný výkon. Pri každom tréningu získate odvahu a budete môcť posunúť svoj zjazdový pokrok na vyššiu a vyššiu úroveň.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi