Ako zvoliť správne ingrediencie tréningového nápoja pre disciplínu, kt
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako zvoliť správne ingrediencie tréningového nápoja pre disciplínu, ktorú cvičíte?
03.08.2020

Ako zvoliť správne ingrediencie tréningového nápoja pre disciplínu, ktorú cvičíte?Takáto akcia nielen maximalizuje potešenie z odbornej prípravy, ale prispeje tiež k čo najrýchlejšiemu dosiahnutiu vašich cieľov. Čo teda musí nápoj na školenie obsahovať a aké by sa jeho zložky mali líšiť v závislosti od vykonávanej disciplíny?

DehydratáciaNa začiatku sa opýtajte sami seba, či náš tréning spôsobuje nadmerné potenie. Každý šport zahŕňa zvýšenie telesnej teploty a odstránenie vody, aby sa ochladila, a keď sa tento jav objaví intenzívne, minerálne soli sa stanú najdôležitejšou súčasťou tréningového nápoja. Vysoká teplota, trvanie a intenzita cvičenia zvyšujú stratu vody.

V prípade vyčerpávajúceho výcviku v typických vytrvalostných disciplínach môže byť strata tekutín veľmi veľká a nedá sa nahradiť čistou vodou, pretože sa neabsorbuje tak rýchlo, ako je to možné a neposkytuje prísun minerálov, ktoré sa tiež strácajú potom. Ak je strata vody výrazná, získajte izotonický nápoj.

Vytrvalostné školenie nielen mrhá veľa vody a minerálov, ale tiež stojí značné množstvo energie. Preto je potrebné do tréningového nápoja zahrnúť zdroj jednoduchých uhľohydrátov. Minerálne soli aj cukry ovplyvňujú osmolalitu nápoja. Aby bola izotonická, t.j. aby mala rovnakú koncentráciu ako telové tekutiny, musia sa správne zvoliť uhľohydráty a ióny.

Takýto nápoj sa môže vyrábať doma a rozpúšťa 40 g glukózy a 1,5 g soli v litri mierne mineralizovanej vody. Lepším riešením by však bolo kúpiť izotonický nápojový koncentrát, pretože takýto výrobok obsahuje nielen správnu koncentráciu uhľohydrátov a minerálnych solí, ale ponúka aj najdôležitejšie vitamíny, niekedy antioxidanty a okrem chlóru a sodíka poskytuje aj ďalšie dôležité minerály, ako je draslík. a horčík.

KulturistikaVýcvikové nápoje sú v kluboch zdravia a posilňovniach veľmi populárne. Stále viac ľudí prichádza s farebným nápojom v trepačke namiesto fľaše vody. Typický tréning odporu, dokonca ani po pol hodine stredne intenzívneho kardiovaskulárneho úsilia, nespôsobuje príliš veľkú stratu vody, takže izotonickosť nápoja a obsah minerálov v ňom sa usadzujú na zadnom sedadle.

Výnimkou je samozrejme výcvik pri vysokých teplotách. Jednoduché sacharidy sa tiež neodporúčajú vždy počas tréningu, ale skôr bezprostredne po ňom. V tréningu rezistencie sú najdôležitejšou a často jedinou zložkou nápoja aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA). Jedná sa o tri z dvadsiatich aminokyselín vytvárajúcich bielkoviny s preukázanými antikatabolickými účinkami (chrániace svaly proti zrúteniu) a anabolickými vlastnosťami (uľahčujúcimi budovanie svalov a tvarovanie tela). ,


Valín, leucín a izoleucín sú alternatívnym palivom v energetickej kríze a signalizačnými molekulami, ktoré účinne aktivujú dráhy budovania proteínov. Príplatok vo forme
rozpustné BCAA je skvelý nápad pre tréningový nápoj počas návštevy telocvične. Má vynikajúcu chuť a dokázalo sa, že zrýchľuje prácu na figúre. Odporúča sa jesť iba okolo vášho tréningového priestoru, takže usrkávanie počas silového tréningu je ideálnym riešením.

redukcia tukuČastým cieľom zavádzania fyzickej aktivity alebo zvyšovania jej množstva je túžba stratiť pár zbytočných kilogramov. V takom prípade môžete použiť nápoj s prísadami, ktoré uľahčia zníženie telesného tuku. Jednou z najstarších, najlepšie testovaných a najlepšie študovaných látok je L-karnitín. Je to organická chemická zlúčenina, ktorá sa v tele prirodzene vyrába z aminokyselín lyzín a metionín.

Je syntetizovaný primárne v pečeni a obličkách a jeho hlavnou úlohou je transport mastných kyselín z cytoplazmy do mitochondrií. Poskytnutie ďalšej časti L-karnitínu počas tréningu zvyšuje účinnosť tohto transportu a vedie k väčšiemu podielu tuku v spálených energetických substrátoch.

Trh ponúka izotonické koncentráty na rozpustenie obohatený o L-karnitín. hotové nápoje obsahujúci túto látku, často obohatený nielen o aromatické prísady, ale aj o ďalšie látky, ktoré pomáhajú znižovať telesný tuk. Je možné vybrať kondenzovanú tekutinu a presne zmerať L-karnitín do nápoja, ktorý si zložíte sami. K dispozícii aj
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi