Cvičenie, ktorým sa treba vyhnúť
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Cvičenie, ktorým sa treba vyhnúť
03.08.2020

Cvičenie, ktorým sa treba vyhnúť

Vytiahnutie činky do bradyCvičenie, pri ktorom je v stojacej polohe zatiahnutá
činky pozdĺž tela až k brade v širokej alebo úzkej priľnavosti je mimoriadne nebezpečné pre zdravie ramien. Nepriaznivá poloha humerálnej hlavy, ktorá zmenšuje veľkosť ramenného priestoru v hornej fáze pohybu, vyvoláva vznik subakromiálneho syndrómu tesnosti. Počas cvičenia sú šľachy svalov rotátorovej manžety, ktoré pripevňujú humerus kĺbom, podráždené. V priebehu času sa podráždenie zmení na zápal prejavujúci sa bolesťou. Tomuto cvičeniu by sa mal prísne vyhnúť každý, kto trénuje v telocvični.

cvičenia

Ťahanie hornej zdvíhacej tyče do šijeŤahanie hornej zdvíhacej tyče za hlavou si vyžaduje, aby vykonávajúca osoba mala nadpriemernú pohyblivosť a vonkajšie otáčanie v ramennom páse. , Väčšina ľudí, napriek problémom s adekvátnou pohyblivosťou kĺbov, pravidelne vykonáva toto cvičenie s použitím argumentov o dobrých pocitoch svalov. Štúdie ukázali, že ako pritiahnutie tyče smerom k hrudníku, tak k krku v podobnej miere aktivujú svaly latissimus a trapezius, aby fungovali, ale nezaťažuje rotačnú manžetu a nevyžaduje ohýbanie krčnej chrbtice. Z tohto dôvodu by sa ťahanie tyče za krk malo nahradiť bezpečnejšou verziou.

practice

tlačenie krkuČinka s tlačou na krku je ďalším cvičením, ktoré kladie veľké namáhanie na svaly rotačnej manžety. Pohyb spúšťacej tyče cez hlavu vedie k tomu, že ramenný opasok je vo veľmi nepriaznivej polohe. Humerus, ktorý drží v kĺbe iba šľachy a svaly, je vylomený zo svojej anatomickej polohy, čo núti svaly rotátorovej manžety, aby pracovali nad priemerom v nezdravom usporiadaní. Bolo by rozumné nahradiť toto cvičenie vojnovým lavicovým lisom, ktorý núti podobné svalové skupiny k práci, ale vďaka vhodnej rotácii v náručí vám umožňuje chrániť pracovné kĺby pred zraneniami.

practice

Smith-squatsPoužitie Smithov žeriav na robenie dřepov je mimoriadne dôležité nebezpečné pre naše zdravie. Hlavnou nevýhodou použitia tohto zariadenia je vytvorenie veľkých preťažení bedrových chrbtových a kolenných kĺbov. Izolovaná cesta činky núti cvičiteľa zaujať neprirodzené miesto. V prípade použitia voľného zaťaženia je telo schopné zvoliť si najpriaznivejší pohyb a najúčinnejšie páky, zapojiť stabilizačné svaly, nie kĺby. Drepy na Smithovom žeriave by mali byť určite nahradené drepy s činkou alebo KETTLE alebo činky voľne držanými v závislosti od toho, akú prácu chceme zdôrazniť.

cvičenie

Deadlift s uzamknutými nohamiVykonanie mŕtveho pohybu s priamymi a uzamknutými kolennými kĺbmi je argumentom pre lepšie napínanie zadných popruhov a väčšiu prácu pri ochromení. , V tejto verzii mŕtveho ťahu sa však na bedrovú chrbticu kladie veľké zaťaženie. Z anatomického hľadiska bude oveľa výhodnejšie počas pohybu mierne ohnúť kolená, čo umožní fungovanie svalov svalu, čo zase uvoľní extenzory chrbtice. Ohýbanie kolena vám umožní používať páku, ktorá je pre naše telo veľmi prospešná, čo vám umožní zvýšiť hmotnosť, ktorá je hlavným faktorom rozvoja svalov. Okrem štandardného krk ako základného nástroja pre toto cvičenie, môžeme použiť aj činky, lievik, konvice, sandbagiem.

Rozšírenia trupu na rímskej laviciVäčšina ľudí, ktorí používajú rímska lavica> , vykonáva pohyb zameraný iba na prácu usmerňovača hrebeňaietu, najmä jeho bedrovej časti. Zdvíhanie trupu z previsu by malo primárne pôsobiť na svaly stehien a bicepsov, ktoré sú podľa anatómie extenzormi bedrového kĺbu. Použitie bedier na tento účel môže veľmi rýchlo viesť k bolesti alebo dokonca prietrži. Ak chcete opraviť svoju techniku alebo naučiť pohyb, mali by ste si najať skúseného trénera alebo fyzioterapeuta, ktorý bude schopný viesť praktických lekárov a naučiť správny svalový pocit v zadku.

practice

Trupy sa ohýbajú rebríkmiVykonávanie populárnych drtí v polohe, keď je chrbát chodníka zahnutý k priečke rebríka, je známy z hodín telesnej výchovy. Je potrebné vedieť, že takáto zápcha nôh takmer úplne vypne svaly rekta abdominis a umožňuje flexory bedra. Príliš veľa preťaženia svalu iliopsoasu a iných flexorov bedrového kĺbu spôsobuje defekty držania tela a bolesť bedrovej chrbtice. Aby ste sa udržali zdravé, ohnite trup nohami na rovný povrch a pevne zatlačte päty do zeme. Je tiež vhodné nastaviť paličky na hodnotu fitness loptu. Mali by ste pamätať aj na neutrálnu polohu krčnej chrbtice.

SummaryZačínajúcim cvičeniam v telocvični, ktorých úlohou je zlepšovať zdravie alebo vzhľad postavy, musí predchádzať konzultácia so skúseným trénerom alebo fyzioterapeutom, ktorý bude schopný určiť, ktoré cvičenia prinesú viac. škoda ako úžitok. Cvičenia, ktoré sú pre naše telo najnebezpečnejšie, budú cvičenia, ktoré kladú dôraz na svaly rotátorovej manžety. Patria sem pohyby za krkom a ťahanie činky k brade pozdĺž tela. V dôsledku sedavého životného štýlu a súvisiaceho preťaženia bedrovej chrbtice je dôležité zabrániť ďalšiemu zhoršovaniu problému tým, že sa vyhnete cvičeniam, ktoré preťažujú túto oblasť. Väčšina škodlivých cvičení má svoje zdravé náprotivky, ale aj v takom prípade by ste sa mali zamerať na správnu techniku, ktorá sa premietne do skvelých výsledkov a dlhoročného bezbolestného školenia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi