Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
03.08.2020
Čo bude užitočné pre amatérsky futbalový tím?
70., 80. a 90. roky sú časom futbalových tímov na záhrade. Moji priatelia organizovali a hrali skutočné zápasy na počesť. Boj bol tvrdý a tenisky snív... čítať celé
Batoh pre rybárov
03.08.2020
Batoh pre rybárov
Ponuka rybárskych batohov na Allegro je široká. Existujú lacné verzie (pre začiatočníkov), ktoré sa dajú použiť aj ako mestské batohy. Existujú tiež š... čítať celé
Cvičenie na tvarované boky
03.08.2020
Cvičenie na tvarované boky
Existuje len málo takýchto šťastných ľudí, ktorí nestrávili jednu noc spaním pod viečkami. Samozrejme, môžete to vidieť predovšetkým na bruchu, ale so... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Cvičenie s použitím zábradlia
03.08.2020

Cvičenie s použitím zábradlia

active positionZákladom všetkých cvičení s
zábradlie by sa malo naučiť udržiavať aktívnu pozíciu.

active item

Dips - push-up na tyčiachJedným z najpopulárnejších cvikov, ktoré používajú tyče, sú tzv. dipy. Východiskovou pozíciou je udržanie vlastnej telesnej hmotnosti pomocou rovných a uzamknutých lakťov, rovných zápästí a napätých brušných svalov. Je chybou ohýbať kolená a ťahať nohy k zadku kvôli napätiu v bedrovej chrbtici a oslabeniu brušných svalov. Mali by ste tiež venovať pozornosť polohe ramenného pletenca a lopatiek, ktoré v počiatočnej polohe a počas pohybu nesmú ísť hore. Pohyb by sa mal začať ohýbaním lakťov a mierne ohnutím trupu dopredu. Zostávame dole tak, aby ramenný opasok bol pod líniou lakťov. Predĺženie lakte a tlačenie tela nahor by sa malo spájať s výdychom vzduchu.

Dips-lakte-settingJe populárny názor, že môžeme rozlíšiť dve verzie push-up na paneloch. Ten, v ktorom udržujeme lakte blízko tela a udržiava trup zvisle, zaberá viac tricepsov, zatiaľ čo lakte, ktoré sa nakláňajú smerom von a naklonený trup, spôsobia väčšie napätie v hrudníku. Z hľadiska anatómie a zdravia nášho tela by lakte nemali byť posunuté smerom von kvôli nedostatočnej stabilizácii ramenného pletenca a možnosti zranenia. Poklesy, pri ktorých udržujeme lakte blízko tela, si vyžadujú dobrú rotáciu ramien. interný, ktorého deficit môže brániť účinnému fungovaniu tejto formy stlačení na koľajniciach. V takom prípade je vhodné poradiť sa s trénerom alebo fyzickým terapeutom.

L-sitL-sit je náročné cvičenie odvodené od gymnastiky a kalisteniky. Vyžaduje si správne rozťahovanie skupiny ischio-holene a extenzorov chrbtice a kontrolu nad telom. L-sit predpokladá udržiavanie polohy, v ktorej pri ovládaní hmotnosti tela vo zvislej opore na zábradliach zdvihnete narovnané nohy tak, aby vaše chodidlá boli na úrovni bedier. Počas cvičenia nesmiete dovoliť, aby sa lopatky zužovali. Bude tiež chybou prehĺbiť lumbálnu lordózu, čo naznačuje, že brušné svaly sú príliš slabé, čo by sa malo v ľahších polohách posilňovať. Správne vykonaný L-sit veľmi zapojí všetky brušné svaly, tricepsy, trapézové svaly a hruď.

l sit

StoličkaStolička je ľahšia verzia L-sita, o ktorej sa diskutovalo vyššie, a môže sa použiť ako metóda postupu do zložitejších pozícií. Zvýšte najvyššiu možnú podporu na zábradlí. kolená smerom k hrudníku. Je potrebné vedieť, že až potom, ako kolená prekročia výšku bedra, efektívne zapojíme brušné svaly. Skoršiu fázu pohybu vykonávajú primárne flexory bedra a svaly stehna. Počas kresla by sa malo zamerať na to, aby boli lopatky aktívne a aby sa pomaly navíjal opasok, čo ešte viac posilní fungovanie brušných svalov.

Ťahanie kolien k hrudníkuPohyb zdvíhania kolien k hrudníku v opore na držadlách je ľahšou verziou stoličky, pretože nie je potrebné udržiavať konštantné napätie. brušné svaly. Ľudia, ktorí ovládli aktívnu pozíciu, môžu toto cvičenie absolvovať pomocou dynamickej uninohy a zamerajte sa na ich veľmi pomalé a riadené spúšťanie. Negatívna fáza tohto cvičenia bude skvelá na budovanie sily brušných svalov a umožní vám rýchlo prejsť na pokročilejšiu verziu, ktorá zdvíha narovnané nohy. Zaujímavou formou tohto cvičenia je pritiahnutie kolien k boku trupu miernym zákrutom bokov, ktoré núti šikmé brušné svaly pracovať.

ZhrnutieZábradlia, ktoré nájdete vo všetkých fitnes kluboch, v parkoch pre vonkajšie cvičenie a vo väčšine vonkajších telocviční, poskytujú príležitosť na vykonanie veľkého množstva cvičenia. Je vhodné pristupovať k tomuto typu výcviku s pokorou, pretože je potrebné zvládnuť základy práce s telesnou hmotnosťou, čo je často mimoriadne ťažké, najmä pre ľudí, ktorí cvičili typicky kulturistiku alebo zápasia s chybami držania tela. Väčšina cvičení by sa mala vykonávať v malom množstve a mala by sa zamerať na napínanie brušných svalov ako ochranu pred bolesťou v bedrovej chrbtici. Je vhodné poradiť sa s technikou cvičenia na bare s trénerom alebo fyzioterapeutom, ktorý posúdi kvalitu premávky a naznačujú akékoľvek nedostatky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi